Fingerboard Magazín

Rozhovory

Zde budou zveřejněny rozhovory s významnými osobnostmi ze světa fingerboardingu.

Ukaž svůj komplet #2 - Standa Yovzhiy

V prosinci 2012 jsme na závodech Fingers of the Winter v pražském KC Vltavská vyzpovídali několik jezdců nejen z české fingerboardové scény. Na kameru nám v krátkosti představili svůj komplet. Rubrika Ukaž svůj komplet začala druhé lednové úterý a každým úterým přináší dalšího jezdce. Chtěl bychom také poděkovat lidem, kteří se na tomto podílejí a pomohli nám nápad zrealizovat a to hlavně Pavlovi z Big Construction, který koupil a natřel OSB desky na pozadí a zapůjčil nám halogeny, Nikonu za zapůjčení zrcadlovky a mikrofonu a Petrovi Ptáčkovi z FF, který s tímto nápadem přišel a pomáhal mi ho celý zrealizovat. Díky!

Dnes svůj komplet na magazínu představí Stanislav Yovzhiy, žijící v nejmenovaném ústavu v ukrajinské části Prahy. Dobře se tam o něj starají a za hodné chování dostal vycházky a tak se nám ho podařilo vyzpovídat na FOTW 2 v Praze. I když to na něj bylo moc šit, tak nám toho na kameru řekl docela dost.

Rozhovor s Jakubem Masárem na fbrstuff

Honza Hrinda na svém webu fbrstuff vyzpovídal slovenského jezdce Jakuba Masára. Některým toto jméno nic neřekne, ale věřte, že Jakub je ostřílenej jezdec, kterej už má něco za sebou. Jen poslední dobou není tak vidět.

Rozhovor je opravdu obsáhlý. Přece jenom Kuba odpovídal na 27 otázek. Dozvíte se samozřejmě něco o jeho začátcích, jak vidí scénu dnes, proč není moc aktivní atd. Pokračujte tedy na fbrstuff.cz!

Ukaž svůj komplet #1 - Adam Báča

V prosinci 2012 jsme na závodech Fingers of the Winter v pražském KC Vltavská vyzpovídali několik jezdců nejen z české fingerboardové scény. Na kameru nám v krátkosti představili svůj komplet. Rubrika Ukaž svůj komplet tedy startuje dnes a každý týden v úterý Vám přineseme dalšího jezdce. Chtěl bychom také poděkovat lidem, kteří se na tomto podílejí a pomohli nám nápad zrealizovat a to hlavně Pavlovi z Big Construction, který koupil a natřel OSB desky na pozadí a zapůjčil nám halogeny, Nikonu za zapůjčení zrcadlovky a mikrofonu a Petrovi Ptáčkovi z FF, který s tímto nápadem přišel a pomáhal mi ho celý zrealizovat. Díky!

Dnes tedy zmiňovaný Adam Báča představí svůj komplet. Ještě bychom se rádi omluvili za kvalitu zvuku, jelikož nás ze závodním sálem dělily slabé skleněné dveře.

Chris Emerson

Tak o tomhle cápkovi jsme Vás už jednou, zhruba před půl rokem, informovali, ve spojitosti s jeho welcome videem a já osobně si to video pamatuji i po půl roce! Takže když jsem dnes viděl, že je nové video, s velkým očekáváním jsem klikal a musím říct, že mě Chris nezklamal. Už od prvního triku to video vypadalo nadějně a potom si začal pohrávat s překážkama, které našel všude možně po domě... vskutku delikatesní záležitost, kterou vřele doporučujeme zkouknot.

Série rozhovorů s USA jezdci!

Pro všechny milovníky americké scény tu máme serii zatím tří rozhovorů s předními jezdci z USA! Rozhovory jsou pořízeny v prostředí městečka Wunseidel, kde většinou probíhají chill akce po Fast Fingers a párty spojené s BRR. Při příležitosti chillu po FF15, německá crew GripSkin (založená už v roce 2000 jezdcem, kterého spíš znáte pod nickem Manu - Emanuel Oberle) vyzpovídala jezdce jako je Mike Schneider, Jay Linehan a Gary Chin. Převážně se hovoří o jejich vztahu k fingerboardingu a jak jim fingerboarding ovlivnil jejich životy, což je docela zajímavá část rozhovoru a určitě stojí zato se na rozhovory mrknout, pokud alespon trochu umíte anglicky. Mluví čistě a je jim hezky rozumnět. Každý rozhvor je zakončený jednou citací samotného ridera, která přímo vystihuje jeho vztah k fingeru.

Mike: It's awesome! - Je to skvělý!


Jay: Fingerboarding is my life! - Fingerboarding je můj život!


Gary: Be yourself, just fngerboard. - Buď sám sebou, prostě fingeruj.

Zeptejte se Vladimíra Karáska!

Foto: Magdalena Staňková

Naši stálí čtenáři jistě postřehli, že už se před delší dobou chystal rozhovor s českou fingerboardovou legendou Karim - Vladimírem Karáskem (majitelem KL-Wood). Nakonec jsme se k tomu nějak nedostali z nedostatku času. Nyní ale chceme tuto věc napravit a rozhovor s Karim se chystá. Tím pádem můžete využít šanci se ho na něco zeptat. Pokud tedy máte na Kariho nějakou otázku, napište nám jí do komentáře k tomuto článku nebo na email: miroslavkrejci(zavinac)fingerboardmag.cz. Z dotazů vybereme ty nejlepší a zařadíme je do rozhovoru. Neslíbím Vám ale přesné datum. Možná do týdne, možná do dvou by se tu měl rozhovor s Karim objevit. Buďte trpěliví, máte se na co těšit!

Yellowood rozhovor pro fingerboardTV + překlad do češtiny

Pokračujeme v překládání rozhovorů, které má na svědomí fingerboardTV v čele s Martinem Beckamnnem za kamerou a Bastienem Stegenem u mikrofonu. Dalším vyzpovídaným tentokrát bude zakladatel portugalského Yellowoodu - Philippe de Goyri. Tento rozhovor se uskutečnil v den závodů Fast Fingers 15, pár metrů od lokace. Rozhovor má přes 13 minut a opravdu se v něm dozvíte velkou spoustu zajímavých věcí, například co si myslí o drbech o nových Ywheels na internetu?, jaké to je podnikat v Portugalsku?, jakou péči věnuje návrhu designu? a nebo třeba koho tipuje jako vítěze Fast Fingers 15. Už teď prozradím, že jeho tip se ani zdaleka nepřiblížil výsledku. Video s rozhovorem najdete níže a pod ním celý český přepis rozhovoru (zobrazíte kliknutím na Celý článek...). Budu rád za ohlasy do komentářu (i negativní).

Zdroj (source): fingerboardTV youtube kanál

Rozhovor s Honzou Kozubíkem (Fbrstuff daily)

zdroj (source):  Fbrstuff daily

Na našem partnerském webu Fbrstuff daily se objevil další delší rozhovor, tentokrát s Ostravákem Honzou "Kozlem" Kozubíkem.  Dozvíte se v něm například něco o jeho začátcích, jak se dostal do týmu KLWood, co si myslí o scéně a nejen to. Celý rozhovor si přečtěte na tomto odkazu.

Rozhovor s Petrem Ptáčkem (Fbrstuff daily)

zdroj (source):  Fbrstuff daily

Na našem partnerském webu Fbrstuff daily se objevil rozsáhlý rozhovor s Petrem Ptáčkem. Dozvíte se v něm například něco o historii Finga fingerboards a plánech do budoucna nebo třeba o Fast Fingers 15 a nejen to. Celý rozhovor si přečtěte na tomto odkazu.

Strana 5 z 6