Fingerboard Magazín

Containall fingerboard session - report

Napsat e-mail Tisk PDF

9. května se sešli čeští jezdci v Praze v kulturním centru Containall při příležitosti prvních fingerboardových závodů roku 2015. Celá akce začínala v 13 hodin, avšak parky se stavěli už od půl dvanácté. Parky zajistilo Big Construction. Přivezli streetovej park Metropolitan City (můžete znát ze závodů Fingers of the Winter), Big Red Passion a tuto dvojici doplnil ještě Finga bowl. Jezdci měli spoustu času na trénink a my s Píďou a skaterem Jirkou Hronkem jsme mezitím dávali rozhovory České televizi. Ta by měla odvysílat v pořadu Gejzír reportáž o fingerboardingu (ještě nevíme kdy).

Po třetí hodině závod odstartoval na zmíněném streetovém parku. Nejdříve se jeli 2 kola jízd omezené 45 vteřinami, poté se sečetl počet bodů a do dalšího kola postupovalo 8 jezdců. Ti si poté ještě odjeli klasické jízdy - tentokrát už jen 40 vteřin. Čtyři nejlepší jezdci si to pak rozdali ve finále formou Game of Skate. Byli to Tomáš Máca, Vojta Buday, Martin Kohoutek a Juro Danko. Game to byla velmi vyrovnaná, ale nakonec z ní vylezl vítěz Tomáš Máca.

Ceny se udělovali až do 6. místa. Postarali se o ně sponzoři Big Construction, Containall, Yellowood, Ytrucks, Ywheels, Finga fingerboards, Oakwheels a Ghost, za což jim vřele děkujeme. Celkové pořadí Vám bohužel nesdělím, protože sem papír s výsledky propil někde na afterparty, nicméně zde je pořadí první šestky:

1) Tomáš Máca

2) Vojta Buday

3) Juro Danko

4) Martin Kohoutek

5) David Siegert

6) Robin Šťastný

Kromě závodění jsme si mohli užívat atmosféru úžasného umístění Containallu na břehu Vltavy s výhledem na Karlův most. Prostor nabízí příjemné posezení v čele s přepravním kontejnerem, předělaného na bar se zahrádkou na střeše. Pokud budete trávit čas někde poblíž, neváhejte toto místo navštívit. Více na http://containall.cz

Na závěr bych chtěl poděkovat všem sponzorům a organizaci, bez kterých by se závod nemohl konat a samozřejmě i závodníkům, bez kterých by se závod ani konat nemohl. Na závěr přikládám společnou fotku jezdců, kteří zůstali až do konce. Všechny ostatní fotky najdete buď na webu Finga fingerboards nebo na facebooku Big Construction. Přikládám také dvě skvělá videa o které se postarali Martin Kohoutek a Filip Žákovský.

Video od Martina Kohoutka:

Video od Filipa Žákovského: