Fingerboard Magazín

BP #1: Seznámení s projektem

Seznam jednotlivých článků:

BP #1: Seznámení s projektem

BP #2: Rozplánování projektu

BP #3: První odlévání

_________

Jelikož do léta zbývá ještě několik měsíců a u nás roste touha rekonstruovat Finga spot, rozhodl jsem se, že se pokusím o výrobu betonového parku v domácích podmínkách. Po těch deseti letech ježdění na fingerboardu jsem už měl postavené různé parky z různých překážek na různých podstavcích a stolech. Nikdy mě však nenapadlo zkusit betonový povrch a to již pět let pravidelně betonujeme s Petrem Ptáčkem na spotě. A protože ve zkouškovém období má člověk dost času přemýšlet, zrodila se i tato myšlenka.

Problém je, že většinou píšu o věcech, které jsou již hotové. Tento projekt mám však zatím jen v hlavě. Může se tedy stát, že v průběhu budu přehodnocovat doporučené postupy a podobně. Nicméně, na konci tohoto seriálu bych Vám chtěl předložit fotky konečného parku. V každém díle bych rád popsal, jak postupovat a celý seriál by dohromady tvořil podrobný návod, podobně jako jsem v roce 2012 psal o tom, jak si postavit vlastní spot.

Chtěl bych upozornit na to, že celá výroba bude probíhat ve sklepě panelového domu, kde je prostor asi 200 x 150 cm. Takže docela výzva a dobrá zpráva pro ty, kteří si myslí, že je podobná věc u nich doma nerealizovatelná. Výsledný park by měl dosahovat rozměrů 246 x 70 cm. Možná si říkáte, že to nekoliduje s rozměry sklepa, ale tento problém Vám také osvětlím v dalších dílech. Díly nebudou pravidelné a zejména ze začátku jich nečekejte příliš. Mám ještě před sebou nějaké zkoušky, takže se soustředím na školu.

Sklep, ve kterém chci postavit dva a půl metru dlouhý betonový park

První články budou spíše teoretické. Pokusím se popsat věci, které před samotnou stavbou řeším. Příprava je velmi důležitá a je zapotřebí ji nepodceňovat. I když jsem napsal, že mám tento projekt pouze v hlavě, průběžně si dělám poznámky, kreslím parky a dokonce jsem zkoušel v rámci příprav odlévat kus betonu.

Několik náčrtků v rámci příprav

Abych Vás naladil, přikládám model parku, který sem si nedávno vytvořil. V žádném případě to není konečný návrh. Používám ho, abych si udělal představu nad rozložením překážek, jejich rozměry vůči sobě a tak dále. Budu se na Vás těšit v dalším díle!