Fingerboard Magazín

Honza Uhlíř

Dnes si budete môcť prečítať o Honzu Uhlirovi z Prahy!:)

Foto: Jakub Hofhanzl


1. Ahoj Honza, na žačiatok sa predstav tým, ktorý ťa nepoznajú:)

Honza: Čau, jmenuju se Honza Uhlíř, je mi 19 let, bydlím v Praze, kde studuju gympl.

2. Koľko už jazdíš?

Honza: Jezdím nějakejch 6 let, začínal jsem hezky s tech deckem, na kterým mě naučil ollie nákěj týpek, co se mnou byl na táboře a od tý dobry jsem to tam začal mrskat.

3. Tvoj obľúbený/neobľúbený trik a rampa.

Honza: Tak dřív jsem hrozně jezdil shove-ity, neříkam, že teď už ne, prostě pořád je to hrozně top a jsem rád, že to skoro nikdo neumí, že delám něco trochu odlišnýho. Jinak nedávno jsem se pořádně naučil hardflip, tak ten mě moc baví a switch bekik, ten naprosto žeru. Nemám rád flip, je to moc mainstream trik. Nemám žádnou oblíbenou rampu, všechny je nesnášim, když to tam nepadá.

4. Čo robíš okrem jazdenia?

Honza: V zimě se snažím jezdit hodně na hory, mám freeski lyže, takže piluju triky, občas i v Praze, když napadne sníh, ale letos je to slabota. Sem tam se projedu na skejtu, ale poslední dobou nemám moc čas na nic, protože maturuju a to jsou holt těžký časy.

5. Akých máš sponsorov?

Honza: Jezdím za woodguest, už poměrně dlouho. Každopádně bych v budoucnu chtěl jezdit třeba za Louis Vuitton a mít hroznou fame.


6. Tvoje úspechy na súťažiach.

Honza: Tak největší úspěch je výhra big mamy v tombole. Jinak ňáký první místo v Brně při otvíračce parku, 1. místo v Praze při otvíračce klubu, ještě pár výher v menších závodech. Nejvíc si cením loňskýho pozvání na Bath a taky 31. místa na předloňským ff, když postupovalo 30, to mi vykouzlilo úsměv na tváři.

7. Ským a kde najčastejšie jazdíš?

Honza: Nejčastěji jezdím se Standou, většinou u mě doma, přes Vánoce jsem se viděl párkrát s Mišinou, protože tu pracoval a teď tu i bydlí, takže budou zas určitě nějaký videa. Dřív jsem často chodil na Vyšehrad, ale to už je pryč. Když jsem začínal, tak u nás ve třídě jezdili ještě tři kluci, dokonce jsme si založili vlastní webový stránky, který byly jedu dobu docela i úspěšný (gybucrew.wbs.cz), ale časem to upadlo a zůstal jsem jen já. Stránky jsme nezrušil z nostalgie, je to občas docela sranda si to po takový době projíždět.

8. Na akom setupe jazdíš?

Honza: Můj setup je hrozně sexy, jako vždycky. Desku nebudu komentovat, snad za chvíli bude video, nechte se překvapit. Trucky starý sto let a kolečka taky, ještě od Winklera. Mrkněte na video s mým setupem, tam jsem se k tomu vyjádřil dostatečně řekl bych. :D

9. Akú poslúchaš hodbu?

Honza: Poslouchám punk, hc a crust především. To mě baví. Ale jinak se Standou si jedeme těžký negerský beaty.

10. Na záver sa pozdrav, podakuj čo len chceš.

Honza: Chtěl bych pozdravit mýho felláka Standu a Marcela, pak taky určitě Píďu (už se mi po tobě stejská puso), všechny fellaz z EFC clubu, Dawsona, Mišinu a Marky, kteří jsou teď v Praze a stále jsme se spolu neviděli, Libora, pokud žije, Mácovýho tátu (protože máma už je ohraná), Žakyho bitch a Žakyho tepláky a vůbec všechny mý kámoše z fingerboardingu. Díky ti za rozhovor, čus.