Fingerboard Magazín

Fast Fingers 16 - report, fotky, video

Napsat e-mail Tisk PDF

Report z Fast Fingers 16 od Jana Kozubíka

Víkend pro mě začíná již v pátek brzo ráno, kdy vyjíždím z Ostravy. Po cca 2 hodinkách cesty se ke mě připojuje Miky (Markéta Dočkalová) a jedeme směr Praha. Kolem 12 hodiny dopolední dojíždíme do Prahy, kde pár minut čekáme na Litoměřickou crew, obědváme a vyjíždíme směr Zličín, kde opět čekáme na Kariho. Kolem 15 hodiny se ukáže šéf celého "výjezdu" a konečně opouštíme Prahu. Dojíždíme na Kladno a jak už bývá zvykem, užíváme poslední hodiny před Fast Fingers v místní oblíbené hospůdce. Pivo a zábava až do pozdních večerních hodin. V sobotu tedy z Kladna vyjíždíme ve složení Kozel, Kari, Miky, Pepa, David a po pár minutách ještě nabíráme Robina a Standu z vedlejší vesnice. Auto k prasknutí a za deště jedeme směr Německo. Cesta byla bez problému. Dojíždíme do BRR city a ihned potkáváme další českou dodávku, která je ve složení Pavel, Píďa, Honza, Marcel, Tomáš. Pozdravíme se a spolu čekáme na otevření haly Fast Fingers.

Dlouhé čekání krátíme ještě prozkoumání "spací haly". Po otevření se všichni rozeběhneme k parkům jezdit a snad do večera jsme již nebyli kompletně pohromadě, haha. Z ČR jsme vyjížděli tak akorát na čas, ale stejně jsme i na místě museli čekat dlouho, protože opět je start závodu o něco opožděn. Fast Fingers 16 odstartoval český jezdec a to Marcel Kubala! Po něm následují cca 140 dalších jezdců. V tomto počtu je osm Čechů v čele s hvězdou Petrem Ptáčkem. Letos opět žádný Slovák. Jakým stylem se jelo nemusím popisovat, můžete si jej najít zde na stránce. Celý den užíváme každý podle sebe. Bavíme se, hrajeme GOS, nebo koukáme na jízdy. Do nejlepší 30 postoupili pouze Petr Ptáček a Ester Valtrová.

Po nejlepší 10 nastupuje finále a my už se seskupujeme na "tribuně" k fandění a to ještě ani nevíme jestli Píďa postoupil, hehe. Myslím, že to bylo o fous a musím přiznat měl jsem obavy, aby Píďa postoupil. Nakonec vše dobře dopadlo a je ve finále! Trochu mě zamrzelo, že nepostoupil Dimitri, který měl neuvěřitelnou jízdu. Nechápu proč. Tři fináloví jezdci se rozjíždí a my již spouštíme velký support. Dost němců nechápe a udiveně kouká, ale my dobře víme, kdo je tady šéf a ukazujeme jak se fandí! Další minus je, že se letos nejelo finálové GOS, ale "lajny". Dost to zkazilo náš "support", protože celé finále trvalo snad jen 5 minut a my se teprve rozehřívali. Nikdo z němců nefandil jako my. Žádné povzbuzování, jen tleskání po ojeté lajně a občas nějaký "hukot" na vyžádání moderátora "make some noise". Hambaaaa. Povzbuzujeme nejen Píďu, ale i Alexe, který jezdí za český BC. Po závodě nám děkuje, že to bylo fajn slyšet svoje jméno za zády. Finále skončilo a díky novému systému se nevědělo kdo vyhrál. Netrpělivě čekáme něž odhlásí všech 27 jezdců a příjde na řadu nejlepší trojka. Někteří již sestupují z tribuny dolů a čekají až radostně skočí na Píďu. A ouheee ta chvíle přichází. Všichni radostně skáčeme, zpíváme a emoce jen lítají. Píďa po Dimitrim (2010) vyhrál BATH a FF v jednom roce! Tak je mistr no a coooooo! Mistrovský titul jede na roční návštěvu do ČR. Po závodě již probíhá plánování na mistrovské oslavy a jdeme nakoupit do místního obchodu nějaké "občerstvení". Slavíme skoro do rána… Ráno obě dodávky odjíždí s časovým rozdílem. Naše dodávka je v Praze kolem 11 a s Miky spěcháme na vlak a ve čtvrt na jednu odjíždíme směr Slezsko. Všichni dojíždíme v pořádku. Tedy až na Standu, kterého postihli menší střevní potíže, haha. Skvělý výlet. Díky všem!!!