Fingerboard Magazín

Fingers of the Winter 2 - report + fotky

Napsat e-mail Tisk PDF

Připravil jsem pro Vás podrobný report závodu Fingers of the Winter 2, který se konal 8. prosince v KC Vltavská v Praze. Fotky, které čerpám pro zpestření článku přebírám z kompletní galerie fotek ze závodů v albu na facebooku Big Construction a na galerii na jejich webových stránkách. Oficiální web závodu, kde se brzy objeví kompletní výlsedky najdete ZDE.

Sobotní den pro mě začínal ve 4 hodiny ráno. Ve 4:50 jsem již seděl ve vlaku a odjížděl z Nového Města na Moravě. Následovaly dva přestupy a před osmou hodinou vlak zastavil na Hlavním nádraží v Praze. Počkal jsem na Kozla a Miky a vydali jsme se společně do KC Vltavská. Zde jsme se akorát setkali s několika lidmi, kteří se podíleli na organizaci. Zhruba o půl deváté, po nanošení veškerých krabic, desek a konstrukcí jsme začali stavět parky.

Krátce před jedenáctou hodinou se objevili první nedočkavci.  Myslím že časový harmonogram jsme dodrželi a kolem jedenácté hodiny už jsme pouze věšeli bannery. Mezitím si svůj stánek připravoval i Nikon, který letos přivezl několik parádních novinek, ale o tom více za chvíli.

Nikon stánek

Celý článek!

 

 

Jezdci si, jak bylo slíbeno, mohli zajezdit na parcích Mystic, Big Red Passion, Ride for Real, Big Air a bazénu Finga. Hlavní lákadlo, ale leželo přímo uprostřed sálu Elektra – BIG KLW Metropolitan City. Park, který vychází z prvního parku (můžete znát z videa s Martinem Winklerem), ale laděn je do stylu města – streetu. Najdeme zde původní prvky jako dvoje schody, lomenou zídku nebo bednu do zatáčky. Mezi nové prvky patří třeba most, který Vás zaujme na první pohled, dokonce s betonovou „střechou“, poté chodník s drážkami ve stylu dlažby, červený Dodge Viper, spoustu typických městských značek (bus stop) a obkládané zdi.

BIG KLW Metropolitan City park

Mezitím jsme s Píďou postavili vedle „studio“ pro natáčení rozhovorů pro Fingerboard magazín. Zmiňuji se o tom proto, kdybyste náhodou narazili na fotku, kde je vyfoceno. Jedná se o sérii videorozhovorů, které jsme natočili asi s 15 jezdci a tyto rozhovory, kde jezdci popisují svoje komplety se stanou pravidelnou rubrikou na našem magazínu. První rozhovor zveřejníme již o víkendu.

Studio na natáčení rozhovorů

Po dostatečně dlouhém tréninku započalo po 13. hodině 1. kolo jízd. Do nich startovalo 35 jezdců včetně účasti ze Slovenska a Německa. Z mého pohledu (neviděl jsem bohužel všechny) měli nejzajímavější jízdy Jeldo Ulpts, Petr Ptáček nebo Tomáš Máca. Samozřejmě parádních jízd zde bylo více, hlavně mě překvapili mladší jezdci nebo jezdci, o kterých není příliš slyšet – například Petr Škaryd, který týden předtím vyhrál závody v EFC klubu.

Jízda Jeldo Ulptse

Jezdce hodnotila velice rozmanitá porota. Objektivní výsledky zajišťoval Pavel Grund, Jaroslav Skoumal, Jiří Bohunský, Lukas Unger. Poslední zmiňovaný přijel z Německa společně s Jeldem Ulptsem. Všichni se pohybují ve fingerboardingu nebo skateboardingu několik let. Speakování se ujal ostřílený speaker Vladimír „Kari“ Karásek.

 

Porota a speaker

 

Po prvním kole také proběhla premiéra dvou videí z mojí dílny – videa na všech BC překážkách a Finga fingerboards spot 2012. Oboje videa postupně zveřejníme na Finga youtube kanál.

Premiéra nových videí

Do druhého kola postupovalo 20 jezdců a opět měli 45 vteřin, aby ukázali co v nich je. Do třetího kola potom postupovalo 15 lidí, ale to už mělo odlišný průběh. Nejdříve jeli jezdci samostatně 30 vteřin a poté 5 jezdců jamovalo v jednu chvíli na parku, aby získali bonusové body.

Jam 5-ti jezdců

Do finále se poté dostalo 6 jezdců, díky tomu, že Tomáš Máca a Petr Škaryd měli souhlasný počet bodů. Dále se zde objevila jména jako Jeldo Ulpts, Robin Šťastný (mimochodem Robin postupoval do finále z prvního místa), Robin Hübner a Petr Ptáček. Ti si zahráli o první místo formou Game of Skate. Postupně odpadli Petr Škaryd, Tomáš Máca, Jeldo Ulpts (Flatface, Blackriver) a po velmi vyrovnaném souboji také Robin Šťastný. Zůstali Petr Ptáček a Robin Hübner, kteří začali s čistým štítem odznova Game of Skate mezi sebou. Musím říct, že to bylo velmi vyrovnané. Robin odolával dlouhou dobu, stihl dokonce Petra potrápit, ale nakonec podlehl na triku Nollie flip 5-0.

Finále mezi Robinem a Petrem

Mezitím jste si mohli po celou dobu u Nikon stánku prohlédnout nové modely fotoaparátů. Nikon se dokáže přizpůsobit opravdu každému zákazníkovi – mohli jste vidět fotoaparáty o velikosti mp3 přehrávače, pro děti, s GPS, s Androidem pro snadné sdílení kvalitních fotek nebo například digitální kompakt, který je schopný se připojit bezdrátově k několika bleskům (tuto funkci dříve podporovaly pouze zrcadlovky). Další zajímavostí bylo například ovládání zrcadlovky chytrým telefonem přes wi-fi. Stačilo si stáhnout jednoduchou aplikaci a připojit se k zrcadlovce. Na telefonu jste pak viděli živý náhled a jednoduchým dotykem jste mohli sejmout snímek, který se poté do telefonu stáhnul. Samozřejmostí bylo tisknutí fotografií a úplnou novinkou byla výroba odznaků z vlastní fotky. Celý Nikon tým byl velice ochotný a milý, za což velmi děkujeme. Určitě celou akci velmi obohatili. Také děkujeme za fotky, které celou dobu fotili. Se třemi blesky zároveň vznikly opravdu krásné fotky.

Jedna z placek

Závěrem se předali ceny pro prvních 20 jezdců, kdy jsme měli ze začátku problémy s pořadím, ale tento nešvar jsme vzápětí vyřešili. Poté se předala tombola, ve které bylo spoustu a spoustu cen, nejen desky a hardware, ale i oblečení od Mysticskateshopu a celá akce skončila o 5 minut déle než byl plán a to v 19:05.

Rozdávání tomboly

Rádi bychom poděkovali: Big Construction – Pavlovi a Markétě za organizaci, Karimu za speakování; Járovi, Jirkovi a Lucasovi za porotcování, celému Nikon týmu za skvělé zpestření a fotky, Jirkovi Štěpánkovi za pomoc s organizací a fotky, dalším co nám jakýmkoliv způsobem pomáhali a hlavně sponzorům – Big Construction, Nikon, Mysticskateshop.cz (Volcom), Kl-Wood, Finga fingerboards, Woodguest, B-low a fingerboardTV.de.

Výlsedky prvních 6 míst:

 

1/ Petr Ptáček

2/ Robin Hübner

3/ Robin Šťastý

4/ Jeldo Ulpts

5/ Tomáš Máca

6/ Petr Škaryd

 

Na závěř přidáváme i video z finále od Kuby Bohdala: