Fingerboard Magazín

Fingerboarding - Novinky

EFC Club opening - report

Napsat e-mail Tisk PDF

Zdravím, jmenuji se Klára, tohle je můj první článek na FingerboardMagu a doufám, že to také nebude můj poslední. Podíváme se v něm na otevírací den zbrusu nového clubu v Praze, o kterém jste se mohli dočíst již dříve na tomto portálu
Akce začala v pravé poledne, kdy se brány klubu otevřeli a mohli jsme si ho prohlédnout na vlastní oči. Klub se skládá ze dvou místností, kdy jedna je větší. V První se nachází obchod, G9 park a G8 plaza. Pak je zde druhá menší místnost s posezením a G6 plazou. Dle mého názoru je tato kombinace parků to nejlepší, co může Blackriver nabídnout a rozhodně se tam nikdo nebude nudit. Snad jedinou nevýhodou klubu je to, že tam pro většinu lidí není mobilní signál, protože se nachází v bývalém sklepě.
Kolem druhé hodiny začal samotný závod, do kterého se přihlásilo 19 jezdců. V kvalifikaci si každý odjel minutovou jízdu, 8 nejlepších pak postoupilo do čtvrtfinále, kde byli po další minutové jízdě vybráni 4 semifinalisté. Do semifinále jsem se probojovala já společně s Honzou Uhlířem, Markétou Dočkalovou a Standou Yovzhiym. Semifinalisté byli rozlosováni do dvojic, ve kterých si v Game of SKATE zahráli o finále. Hrálo se klasicky na 5 písmen, každý měl dva pokusy na zopakování, tři na posledním písmenu.
První los vyšel na Standu s Markétou, kde vyšla vítězně Marky. Druhý souboj byl tedy logicky mezi mnou a Honzou, který mě porazil a posoupil do finále. Poté jsme si se Standou zahráli o třetí místo, které jsem vybojovala já.
V dlouho očekávaném finále se utkali Honza s Markétou v dlouhé bitvě. Honza nakonec odešel s prvním místem, jen tak mimochodem Marky vyřadil na stejném triku jako mě.
Nechyběla ani část Blackriver týmu, která zajistila ceny pro vítěze a o něco menšího obohatila téměř každého, kdo přišel.

Přikládám i video z finále mezi Markétou a Honzou.

Aktualizováno Sobota, 21 Duben 2012 19:19

Juro Danko - Nollie 360flip tricktip

Napsat e-mail Tisk PDF

Juro Danka ze Slovenska snad představovat nemusím. Můžete ho znát z hromady contestů jak v ČR, tak na Slovensku. Tentokrát si pro Vás připravil nový tricktip na trik nollie 360flip. Podrobně Vám vysvětlí jak na to, takže kdo máte s tímto trikem problém, tohle video by Vám mělo pomoci. Juro natočil už kupu parádních tricktipů, takže hned po shlédnutí tohoto videa navštivte jeho YT kanál.

Mike & Redbull Behind the scenes

Napsat e-mail Tisk PDF

O spolupráci Mike Schneidera a Redbull tu už řeč byla. Nyní se na Mikovým kanálu objevilo video, které ukazuje jak probíhalo natáčení jeho klipu pro RedBull. Jde vidět, že si s tím opravdu pohráli viz plameny a hořící rail. Nakonec bych jen ocitoval Píďu: "Uvidíme co tato spolupráce přinese do budoucna."

Alex Christ za Big Construction

Napsat e-mail Tisk PDF

Big Construction obohatilo svůj zahraniční tým o dalšího svělého jezdce, jímž je Němec Alex Christ. Alexe jsme měli možnost vidět na několika contestech a taky jsme o něm párkrát psali, naposledy když vyhrál 1. místo na Plauen contestu. Mezi jeho největší úspěch ale rozhodně patří 5. místo na Fast Fingers 14. Alex natočil parádní welcome video, plný našlapanejch sérek. Opravdu si (ostatně jako u většiny jeho videí) pohrál i se scénářem a přidal k němu i "příběh". Pohodlně se usaďte a vychutnejte si ho. Pokud se Vám Alexovo video líbí, navštivte jeho YT profil.

Aktualizováno Pátek, 20 Duben 2012 14:07

Big Construction v Malém Byznysu na ČT

Napsat e-mail Tisk PDF

Pro ty z Vás co pravidelně sledujete dění na české fb scéně tohle nejspíš až taková novinka nebude. Česká televize pravidelně vysílá na "čtyřiadvacítce" pořad Ekonomika+ a v něm rubriku Malý byznys. V tomto pořadu můžete vidět zajímavé reportáže o malých živnostech. Štáb ČT navštívil i sídlo Big Construction v Kamenných Žehrovicích a natočil parádní reportáž, ve které se dozvíte vše o tom, jak BC vzniklo a jak funguje. Celá osmiminutová reporátž je velmi poutavá a jak štáb ČT, tak Pavel a Markéta z BC odvedli skvělou práci. Po kliknutí na obrázek Vás prohlížeč přesměruje na stránky České televize, kde je video umístěno.

Za zmínku stojí i díl s výrobci českých sk8 prken Restart skateboards, kteří vyrábí desky výhradně z českého dřeva.

Aktualizováno Neděle, 22 Duben 2012 10:34

Funbox Ledge checkout

Napsat e-mail Tisk PDF

Honza Uhlíř společně s Markétou Dočkalovou a Marcelem Kubalou natočili parádní video na nové překážce od Blackriver-ramps a tou je Funbox Ledge. Ve videu padají opravdu skvělý triky a navíc je moc hezky natočeno. Povedená práce! Video přikládám a pokud toho chcete vidět více, navštivte Honzův, Markétin nebo Marcelův YT kanál.

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Duben 2012 19:06

FastFingers14 the movie

Napsat e-mail Tisk PDF

Parádní video z mistrtovství světa ve fingerboardingu Fast Fingers 14 vyšlo včera z dílny SkwirraMedia a postaral se o něj hlavně Chris Heck. Je 13 minut dlouhé, takže je opravdu na co koukat a navíc je velmi zajímavě střižené po ChrisHeckovsku. Rozhodně se podívejte, protože uvidíte skvělou atmosféru před, během a po FF14.

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Duben 2012 19:06

Strana 111 z 113