BIG KLW Session II.

Začátek školy nám začal velmi povedenou fingerboard akcí. Již druhý ročník Big KLW Session pro nás pořadatelé uspořádali v kladenském klubu Stodola. Celkem se účastnilo kolem 30-ti startujících z celé České Republiky. V průběhu dne byla připravena řada doprovodných programů. Pro ty, kteří dorazili bez fingerboardů byla zprovozněna půjčovna fingerů od firmy Techdeck. Zajezdit jste si mohli celkem na třech parcích od Big Construction a jednoho betonového bazénu. Pro nejezdce byla připravena výstava fotografií, ukázka grafity na dřevěnou stěna a možnost nechat si vytvořit grafity dle vlastního přání například na rampu.

Počasí vyšlo báječně. Slunce pražilo, maso se smažilo na grilu a v klubu Stodola se vše pečlivě připravovalo k propuknutí samotného závodu. Vzhledem k počtu startujících se porota sestávala ze třech ostřílenýh a zkušených porotců. Speakování se chopil ostřílený mistr fingerboardingu Vladimír „Kari“ Karásek, který se postaral o skvělou atmosféru všech startujících i přihlížejících. Závod začal s malým zpožděním okolo druhé hodiny.

Začalo se jak už to bývá kvalifikační jízdou po jedné minutě. Na závěr každé jízdy si každý rider připravil last trik, na který měl přibližně tři pokusy. Po sečtení všech výsledků se 20 nejlepších jezdců přesunulo do čtvrtfinále. Pořadatelé se rozhodli pozměnit klasickou formu závodu a do čvrt finálových jízd přidali skupinový JAM. Dvacítku jezdců rozdělili do pěti skupin po čtyřech. Jelo se po jendotlivých skupinách, z nichž měl každý jednu minutu na svou jízdu. Po odjetí všech startujících ze skupiny se jel spolešný JAM. Na základě JAMU pak porota přidělila bonusové body, které mohli rozhodnout v postupu do semifinále.

Před rozjetím semifinálových jízd byla na programu tombola o spoustu skvělých cen. Jeden lístek bylo možné zakoupit za 20 kaček. V tombole byly věcné ceny v hodnotě přesahující 20000 Kč. Kromě překážek a fingerboardů jste mohli vyhrát skate příslušenství a oblečení od Vehicle Store.

V semifinále se utkalo 10 nejlepších jezdců formou jednotlivých jízd po jedné minutě.

Bylo opravdu na co se dívat. Výběr deseti nejlepších jezdců představil to nejlepší z fingerboardingu. Pro porotce bylo velmi obtížné zhodnotit, který z jezdců postoupí do finále. Účast ve finále si nakonec vybojovala pětice šťastlivců – Petr Ptáček, Markéta Dočkalová, Robin Šťastný, Adam Báča a Miroslav Krejčí. Jelo se klasickou formou Game-of-Skate, jak už bývá ve finále zvykem. Pětice nejlepších předváděla to nejlepší z jejich repertoáru triků.O skvělou atmosféru se postarala řada přihlížejících, kterých se za celý den vystřídalo více jak stovka. Byl to příjemný den plný fingerboardingu a pohody, tak jak by to mělo být. Více informací o této akci sledujte na webu fingerboardrider.com/ .

 

Výsledky finále Game-of-Skate:

1. Petr Ptáček
2. Miroslav Krejčí
3. Robin Šťastný
4. Adam Báča
5. Markéta Dočkalová


{gallery}bigklw{/gallery}

 

{jcomments on}

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *