Tomáš Máca

{jcomments on}Zdravím všechny čtenáře fingerboardmagu, jmenuji se Duong Pham Ngoc, narodil jsem se 1997 let po Kristu v jedné zapadlé staré osadě Praha a fingerboardingu se věnuji už něco přes 3 roky. Nedávno jsem tu na magu zahlédl poptávku po nových nadějných redaktorech, kteří by měli funkčnost a aktuálnost portálu zlepšit svými články pojednávajícími o novinkách z českého, dnes už spíše ze zahraničního světa fingerboardingu a tím tak aspoň malinko podpořit českou scénu, načež jsem pocítil povinnost se přihlásit k vedení fingerboardmagu. Ode dneška tu tedy můžete čekat nové aktuality od nového dementního redaktora , který vám bude cpát videa, která už jste si ale dávno předtím zhlédli z odběru na YouTube. Tak abych začal s něčím, co by mělo evokovat reportářský styl, připravil jsem si pro vás krátký rozhovor s jedním pražským fingerboardovým obrem, kterého jste jistě potkali na nějakém závodě nejen v Praze, ano, řeč je o Tomáši Mácovi.

Rozhovor:

Duong: Ahoj, Tome, představ se a pověz nám, jak dlouho už jezdíš?

Tomáš: Čuste lidi, jmenuji se Tomáš Máca, je mi 18 let a jsem z Prahy. Na prkýnku jezdím cca 3 roky.

Duong: Jak ses k fingerboardingu vlastně dostal?

Tomáš: Docela zajimavá otázka. Můj brácha dřiv jezdil, to měl jestě nějakou hrozně starou desku, a tak mě to chytlo a začal jsem jezdit.

Duong: A na jaké desce jezdíš teď?

Tomáš: Jezdím na berlin woodu,Blackriver široký treky 32, kolečka winkler Wheels, a tape jedině propaganda krásně se roztáhne a dlouho vydrží.

Duong: Co tě na fingerboardingu nejvíce baví?

Tomáš: Že na něm můžeš jezdit prakticky všude a jinak určitě parta lidí,nějakej ten závod a spousta srandy.

Duong: Když už jsi zmínil ty závody. Jaké jsou tvé dosavadní úspěchy a čeho bys chtěl třeba v budoucnu dosáhnout?

Tomáš: Tak můj největší úspěch byl na Fingers of the Winter 2, kde jsem se umístil na 5. místě. Jinak možná něco v klubu, ale to si už nepamatuju.

Duong: A čeho bych chtěl dosáhnout?

Tomáš: Rád bych se vrátil na ASI Berlin a Fast fingers , páč moje jízda na fastu byla otřesná.

Duong: Jaký je tvůj názor na českou FBR scénu, myslíš si, že nás ještě čekají nějaké zlaté časy? Jak bys porovnal německou a českou?

Tomáš: Vzhledem tomu, že mám toho poslední dobou hodně , tak se moc neorientuju. Chtělo by to zase nějaké závody. Podle mě se jednu dobu česká scéna hodně přiblížila německé a pak to zase kleslo. Čekám, že se to tu zase probudí a začnem jezdit.

Duong: Co děláš mimo fingerboarding?

Tomáš: Teď hlavně doháním školu. Aktivně se věnuji rugby a to zabírá mi spoustu času. Jinak se snažím relaxovat chodit ven atd občas se i projedu na prkýnku

Duong: Jaký je tvoje nejoblíbenější kombo/trik, a naopak, trik který nedáváš a nesnášíš?

Tomáš: Nejoblíbenější trik bude asi kicflip to dám snad do všeho .Klidně doma sedím a pár minut dělám jen kino. A triky co nesnášim? Většina na switch (př switch inward heel) obejdu se bez těchto triků.

Kickflip BS tailslide – Foto: Martin Kravka

Duong: Ve skupině fingerboard chat na sociální síti facebook jsem si přečetl pár diskuzí, ve kterých se často objevovaly narážky na tvoji matku. Mohl bys mi vysvětlit, o co jde?

Tomáš: Noo tuhle otázku jsem čekal Připadá mi, že je to už taková tradice. Myslím, že s tím začal Zun a Čuřík, no dva kokoti :DD ale proč to vzniklo je záhadou i pro mě.

Duong: Kdo je tvůj oblíbený jezdec/jezdci?

Tomáš: Píďa, je to takovej můj vzor. Ještě jsem ani nejezdil a koukal na jeho videa, jak to tam sází. A pak ještě Sam Aeronie a Dimitri Schlotthauer.

Duong: A na závěr nějaká moudrá slova na rozloučenou.

Tomáš: Hojte lidi, doufám, že se brzo potkáme, buď na závodech, nebo na nějakým pojezdu. Diky i tobě, Zune, za rozhovor. Zdareeec!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *