Rozhovor s Alexem Christem pro fingerboardTV + překlad do češtiny

{jcomments on}Včera jsem viděl na youtube kanálu fingerboardTV rozhovor s Alexem Christem, o kterým jsme tu nedávno psali, když se stal součástí Big Construction týmu a napadlo mě, že bych mohl začít zveřejňovat tyhle rozhovory z fingerboardTV a navíc je přepsat do češtiny pro ty, kterým angličtina nic moc neříká. Jestli se Vám překlad líbí, tak to klidně napiště do komentáře, abych věděl, jestli má cenu v tom pokračovat.

Jak už jsem řekl, dnešním vyzpovídaným je německý jezdec Alex Christ. Rozhovor se udál v den závodu Battle at the Harrics a vede ho jak už je zvykem Bastien Stegen, který se spolu s Martinem Beckmannem stará o chod fingerboardTV. Dozvíte se něco o Alexovi, jeho kamarádovi Kostlivci, proč na lidi působí jako gangster, jaký názor má na hatery, jaké šance vidí na Battle a nebo například o jeho dobročinnosti a proč uspořádal závod na podporu dětí nemocných rakovinou a spoustu dalších věcí. Překlad do češtiny najdete pod videem.

Překlad rozhovoru:

Pozn.: Tohle je můj první jakýsi pokus o překlad. Vím že je tam spousta věcí, která by se dala přeložit líp a spoustu věcí které jsem zkrátil a nebo nejsou úplně doslovné, tak to prosím přejděte. 😉

Stegen: Ahoj, vítejte zpátky na fingerboardTV. Náš dnešní host je Alex Christ, představ se nám.

Alex: Jmenuju se Alex Christ. Pocházím z německého města Ebschied (pozn.: přesný název jsem nepostřehl, tak jsem použil město, které Alex udává na svém facebooku) a je mi 19 let.

Stegen: Jsi hodně slavný na youtube a ve všech tvých videích je týpek, který se jmenuje Kostlivec. Řekni mi o něm něco.

Alex: Je to v pohodě týpek, jeden z mých nejlepších kámošů a vždycky trávíme čas spolu, hrajeme videohry, jezdíme na fingeru,.. Jo, je to v pohodě člověk, milej týpek.

Zbytek rozhovoru zobrzíte kliknutím na Celý článek…

 

Stegen: Jak jsme viděli ve tvých videích, on je ten, kdo řídí tvoje auto?

Alex: Jo. 🙂

Stegen: Takže sis pořídil nový auto? Všichni si totiž myslí, že jsi gangster. Řekni něco o svým autu, aby si lidi pomysleli: „Kurva, to je gangster.“

Alex: Dobře, jsem gangster. Moje auto je gangsterský auto. Je to BMW 320, 4 roky starý. A je gangsterský, protože je černý. 🙂 Má v sobě skvělý technologie. Je vážně parádní.

Stegen: Takže se staráš o tyhle věci, abys vypadal jako gangster? Protože lidi tě za něj považují. Považuješ se ty za gangstera?

Alex: Ne, nejsem gangster. Jsem velkej blbec. 🙂 Prostě se oblíkám takhle a lidi si myslí, že je to „gangsterskej styl“. Žiju v nejmenším městě, kde není zločin a žije zde hodně starých lidí, takže to není moc gangsterský.

Stegen: Máš hodně zvláštních sponzorů, kteří se nezabývají fingerboardingem. Řekni o nich něco.

Alex: Jo, tihle sponzoři jsou Rhino’s energy, Lionheart, BK footwear. Jsou to značky, který se nezabývají fingerboardingem. Chtěli podporavat tenhle sport, líbil se jim. Líbilo se jim jak to vypadá, líbil jse jim ten fingerboardový životní styl, takže mě sponzorují.

Stegen: Jak ses k nim dostal? Šel si za nimi a řekl: „Jezdím na fingerboardu, sponzorujte mě?“

Alex: Ne, začalo to s BK. To byl první sponzor. Měl jsem dobrého kamaráda, který pracoval v BK, takže s nimi promluvil a tak jsem se k nim dostal.

Stegen: Takže teďka máš 3 takové bundy a můžeš je nosit na slunci v Berlíně, protože jsme na BATH. Myslím, že je tady docela teplo.

Alex: Jo, skutečně vedro.

Stegen: Až se z toho potíme.

Alex: Jo, jsem celý v černém, takže to není moc dobré. Černá hlava, černá bunda, černé triko, černé kalhoty. Gangster. 🙂 Jo, je teplo.

Stegen: Jsme v Berlíně na Battle at the Harrics a ty závodíš. Myslíš, že máš nějaké šance?

Alex: Haha, nevím. Je tady tolik skvělých jezdců jako Jeldo, Diego, Dimitri. Možná, možná ne. Uvidíme.

Stegen: Ale z videí můžem vidět že umíš hodně technických triků a máš technický styl. Nemyslíš, že s těihle triky můžeš všechny porazit? Možná je šance dělat většinu technických triků, aby to ostatní nezopakovali.

Alex: Nevím, myslím, že na ty triky potřebuješ hodně štěstí. A když vidím tyhle lidi dělat nollie heelflipy, switch heelflipy, switch bs heel, tak já to neumím a proto se těchto triků bojím.

Stegen: Ale jak jsem mohl vidět, když jsem s tebou už hodněkrát jezdil, tak jsi vždycky jako švýcarské hodinky. Řekneš: „Udělám tenhle trik“ a uděláš ho. A byly to technické triky jako různé shouve-ity do grindů a ty sis řekl, že to uděláš a dal si je na první pokus. Možná máš šanci.

Alex: Možná, vždycky než dávám trik, tak o něm přemýšlím a mám to v hlavě jak to chytit a jak mám dopadnout a když to mám v hlavě tak to dám na první nebo na druhý pokus.

Stegen: Takže kromě toho, že jezdíš ve svém drahém autě. Trénuješ hodně na fingerboardu? Máš na to čas?

Alex. Není na to moc času, protože studuji. Doufám, že to dodělám letos. V létě vždycky jezdím na skejtu, ale v zimě jezdím často. Ale netrénuji. Když chci, tak jezdím a když nechci, tak nejezdím.

Stegen: Takže nemusíš trénovat?

Alex: Ne, jezdím pro zábavu.

Stegen: Zrovna tady okolo lítá nějaká včela v prvních letních dnech v Německu. I v Berlíně tady máme včely. Jdeme na osobní stránku. Vím, že děláš školu se sociálním zaměřením. Něco takového. A před pár týdny jsi dělal závody na podporu dětí s rakovinou. Myslíš že dobročinnost je důležitá ve fingerboardingu? Nebo spíš myslíš, že je dobročinnost důležitá obecně?

Alex: Ano, velmi důležitá. Měl jsem tenhle nápad s dětmi, protože vždycky jsem měl skvělý život. Neměl jsem problémy s penězi. Rodiče jsou spolu od jejich 30 let. Prostě normální rodina. Jezdím na fingru i na skejtu každý den, ale existují děti, kteřá tohle nemůžou a je docela frustrující vidět je. Takže jsem chtěl aby tyhle děti měli trošku lepší život. To je ten důvod.

Stegen: Byl jsem na tom závodě a bylo to sklvělé díky té dobročinnosti. Normálně na závodech nic takového není. Vždycky to bývá o vyhrávání cen, dělání skvělých triků, získávání sponzorů a tak. A ty jsi udělal něco pro charitu, něco dobrého. Myslím, že to je vážně skvělé.

Alex: Ano, hodně lidí za mnou přišlo, že je to skvělá věc podporovat organizaci pro děti s rakovinou. Musíš být normální člověk a myslet na lidi se špatným životem. Mělo by se to podporovat.

Stegen: To je dobré motto.

Alex: Ano, skvělé motto.

Stegen: Jdeme ale na jiné téma. Na internetu jsem viděl hodně nenávisti. Viděl jsem nějaké lidi říkat: „Alex Christ, ten si jezdí za tuhle firmu a tuhle firmu, nemám ho rád.“ Jak se s tím vypořádáváš? Seš na to hrdý? Nebo máš rád nenávist?

Alex: Ne, mám hlavě větu od DGK „I love haters.“ Je to motivace, vidět lidi nenávidět mě. Někdo mě nemá rád, někdo má. Takoví lidé jsou tady vždykcy. Není to můj problém.

Stegen: Možná můžeš říct, že jsou dobří, protože vidíš, že když tě nenávidí, tak na tebe myslí.

Alex: Ano, samozřejmě. „Haters make me famous“ – Lidi, co mě nenávidí mě dělají slavným.

Stegen: Nedávno jsi se dostal k Flaked fingerboards, jak se to stalo?

Alex: Ukončil jsem vztahy s Piratenholz a hledal jsem někoho nového. Vždycky jsem měl rád Flaked fingerboards, tak jsem se zeptal Flakiho a tak to přišlo.

Stegen: Jasně. Myslím že končíme. Máš něco co bys chtěl říct nakonec?

Alex: Jo, mám rád hatery. 🙂

Stegen: Takže to byl Alex Christ. Hodně štěstí na závodě. Přeju ti to nejlepší. Měj se.

Alex: Díky, měj se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *