Passion Bremen 2012 – report, video, fotky

Přínášíme Vám dnes velmi bohatý článek. Bude se týkat našeho výletu do Brém (kterého jste si jíž učitě všimli, jestli navštěvujete mag pravidelně) na 3. ročník výstavy Passion Sports Convention. Ten se uskutečnil mezi dny 9. – 12. 3. 2012. Čtěte více!

 

Pozn.: Video a odkaz na více fotek najdete na konci článku.

Vyjeli jsme v pátek dopoledne s plně naloženým autem (Mystic park + BC Big air) a naše cesta vedla nejdříve přes Drážďany, kde jsme vyzvedli ještě Passion park (vyrobený pro loňský ročník této výstavy, který poté zůstával v německém Bünde v místním skateshopu). Cesta zabrala celý den, ale před osmou hodinou jsme dorazili na místo určení. Stavění parků zabralo více než hodinu, a proto jsme také odcházeli mezi posledními vystavovateli. Oproti loňskému ročníku, kdy jsme měli k dispozici stánek 4×4 metrů (16 m²) jsme si letos polepšili z hlediska velikosti výstavní plochy více než 3x a k dispozici jsme měli stánek 5×10 metrů (50 m²). Plochu jsme sdíleli s německým Sheep-distribution.

Pro veřejnost se brány výstaviště Messe otevřely v sobotu v 10 hodin dopledne. K vidění byla celá řada alternativních sportů jako skateboarding, BMX, Parkour, Inline, řada vodních sportů a zimní sporty jako snowboarding, snowkiting apod. U skejtu bych se zastavil, protože tenhle sport měl v naší hale (celkem se vystavovalo ve třech různých halách) největší zastoupení. A to doslova. Zhruba kolem jedné třetiny celé haly byl postavený skatepark, kde se celý víkend jel německý skejtový pohár (COS CUP 2012), který má 3 zastávky, z nichž jedna je právě Passion Bremen. Tuto zastávku vyhrál Kazachstánec Alex Mizurov, kterého jistě znáte jako jezdce za Plan B.

 

Vrátil bych se ještě k našmu stánku. Nejen, že jste si zde mohli vyzkoušet fingerboarding na některém ze zmiňovaných parků, ale mohli jste si také zakoupit plno věcí ze skejtového vybavení (desky, trucky, hardware), fingrového vybavení (komplety, překážky) a také něco na sebe. Zajímavé byly i speciální ceny, takže například plnohodnotný komplet B-Low byl za luxusních 15€ (v přepočtu cca 375 Kč).

Za fingerboarding také nemůžeme zapomenout zmínit Blackriver-ramps, kteří vystavovali nedaleko od nás a disponovali třemi parky (včetně nejnovějšího G9 parku) a novým parádním bazénkem. Mohli jste zde potkat řadu známých jmen jako třeba Dimitriho Schlotthauera, Fabiho, Oliho aj.

Musím uznat, že se letošní  výstava organizátorům vyvedla na jedničku. Dopuručil bych Vám přísští rok výstavu Passion navštívit, protože takovou atmoseféru asi jinde nezažijete. Například, že projíždět se a hrát game na skejtu mezi stánky je celkem běžné. Takovou volnost asi zažijete málokde. Možná proto je Passion tolik oblíbený a navštivuje ho tolik lidí, kolik ho navštěvuje. 🙂

Pokud chcete vidět více fotek, navštivte Big Construction facebook nebo webovou Galerii.

Tady je video, ve kterém se hodně fingruje, ale taky je doplněno záběry z Bremenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *