Mystic Skate Cup 2011

Největší skateboardová událost roku v České republice, to je Mystic Skate Cup 2011 – závod světové série ve skateboardingu. Pro mnohé z nás to byla jedna z nejočekávanějších událostí. Každoročně se pořadatelům daří přilákat nové a nové tváře ze světové skateboardové scény. I přes obrovské množství závodů ve skateboardingu pořádaných po celém světě se do naší malé České Republiky rozhodne vyrazit některá z „Celebrit“ skateboardingu.

 

Velkým lákadlem byla pro mnohé účast skate legendy Mike Vallelyho, který do Prahy dorazil s velkým předstihem, aby se mohl se svými fanoušky osobně setkat na autogramiádě v prodejně Iron Fist v obchodním centru Galerie Harfa. Kromě Mike jste měli možnost vidět na vlastní oči světoznámé jezdce jako jsou například Aarion Suski, Ivan Rivado, Daniel Viera, Bastien Salabanzi, Fabio Sleiman a mnoho dalších. Ve skateboardingu se předvedla také špička české reprezentace. A bylo opravdu na co se dívat.

Každý rok je také součástí Mysticu „Realax zóna“, která slouží jako kulturní a relaxační místo pro všechny jezdce a návštěvníky. Letos se celá ralax zóna přesunula podél břehu řeky Vltavy, kam se přicházelo ze vstupu pod bowlem. Relax zona obsahovala jako každý rok skate stánky, občerstvení, kadeřnictví, stánky s videohrami, stolní fotbal, výstavu fotografií a minirampu u DC stánku a také jednu žhavou novinku! Tou novinkou byl fingerboardový park, a né jen tak ledajaký. Firma Big Construction si pro tuto událost připravila zmenšeninu skateparku „Štvanice“. Všichni z návštěvníku tak měli možnost projet si park na vlastních prstech. Zajezdit si na finger Štváně neodmítly ani závodníci. Využily půjčovny fingerboardů a pustili se do jizdy.

Program byl celý víkend v obvyklé podobě, jako na předchozích ročnících. V pátek byl na programu oficiální trénink a předkvalifikační jízdy evropských riderů. Sobota si pro všechny připravila kvalifikaci ve streetu můžu i žen a kvalifikaci v Bowlu. V neděli následovalo semifinále a finále ve streetu a bowlu. Fingerboardový stánek nezahálel a v průběhu sobotního sluncem prozářeného odpoledne odstartoval malý závod ve fingerbardingu ve formě „Game of Skate“. Jelo se na dvě věkové kategorie, od a do 12-ti let. Závod probíhal ve velmi klidné atmosféře. Pro vítěze byly připraveny ceny od firmy Techdeck a diplomy od Mystic skates.

Vyhlášením vítezů a předáním cen ale rozhodně nic ve štvanickém finger parku nekončilo. Jezdilo se do až do raních hodin při živé hudbě. Pro bezpečnost všech jezdců i přihlížejících jsme raději park kolem 2 hodiny ranní bezpečně složily. Po celou neděli se ve fingerparku jezdilo v poklidu a závodní atmosféra se přenesla do skateparku na finále street a bowlu. V bowlu se odehrávala opravdová mela 5-ti finálových jezdců, mezi kterými byl Ivan Rivado, Martin Jurášek, Dannie Carlsen. Na streetu se utkali nejlepší jezdci celého Mysticu. Nejnašlapanější jízdu předvedl Brazilský objev Kelvin Hoefler, který předváděl ty nejobtížnější technické triky na všech překážkách Mystic parku.

Letošní Mystic Cup se vydařil se vším všudy. Počasí nám přálo, skateboarding na nejvyšší úrvoni a do toho všeho fingerboarding na skvělém parku! Co více si přát? Snad jedině více takových akcí v roce;)

 

Výsledky Street muži:

1. Kelvin Hoefler, BRA

2. Rodil Jr., BRA

3. Tomáš Stejskal, CZE

 

Výsledky Bowl – bazén:

1. Ivan Rivado, ESP

2. Martin Jurášek, CZE

3. Dannie Carlsen, DEN


Výsledky Street ženy:

1. Alexis Sablone, USA

2. Leticia Bufoni, BRA

3. Jessica Ferreira, BRA

 

Výsledky fingerboardových závodů (kategorie 12+):

1. Adam Báča

2. Marek Šupák

3. Marta Nery

{gallery}mystic{/gallery}

Více fotografií na stránkách Big Construction: www.bigconstruction.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *