Mystic Sk8 Cup 2012 – report

{jcomments on}

Plakát na letošní ročník

Letos se už po osmnácté sešli na pražském ostrovu Štvanice příznivci skateboardingu při příležitosti největších závodů u nás – Mystic Sk8 Cupu 2012 – části světového skateboardového poháru WCS (World Cup Skateboarding). Od 13. do 15. července se otevřely brány skateparku Štvanice od Mystic Construction, aby zde porovnali síly přední čeští, ale hlavně světoví jezdci. Už loni jsme se společně s Big Construction stali částí Relax zóny (velká plocha se spoustou stánků), kdy jsme zde pořádali fingerboardové závody na zmenšené „Štváni“ od BC. Po nezapomenutelných zážitcích a skvělé zkušenosti jsme nemohli odmítnou letošní účast.

Fingerboarding na Mysticu v loňském roce

V pátek jsme se dopoledne dostavili na místo určení, kde nás produkce umístila mezi Jägermeister Party Truck a stánek Benson & Hedges. Během chvíle jsme postavili stánek a začali jezdit. Páteční den byl ze všech tří asi nejslabší v počtu návětěvníků, avšak večerní party si nenechalo ujít spoustu lidí a tak se v pozdních hodinách nahromadilo kolem našeho stánku spoustu lidí a vzniklo spoustu fotek, které najdete na facebooku Big Construction v albu Pátek (každý den má svoje zvláštní album).

Páteční noc v našem stánku

Na Mysticu se vždy sejde velká komunita lidí okolo skejtu a všech různých sportů spojených s prknem a tak bylo zajímavé vidět, že na náš stánek chodilo mnoho lidí, kteří už na fingerboardu jezdili někdy dávno ve škole a nebyl pro ně problém tam prásknout flip boardslide, i když na fingeru třeba několik let nejezdili. Relax zóna se ten den uzavřela okolo druhé hodiny ranní a párty pokračovala v baru u skateparku. Mezitím jsme sbalili stánek a kolem třetí hodiny šli spát. Díky tomu, že jsme byli vystavovatelé, tak jsme měli povolení zde spát ve stanu ve složení: Petr Ptáček, Markéta Dočkalová, Pepa Čuřík, Jan Kozubík, David Siegert, Vojta Freitag, Robin Šťastný a já (Miroslav Krejčí).

Sobota na novém místě

Sobotní ráno jsme přesunuli stánek na poněkud viditelnější místo – vedle našho partnerského stánku Nikon a tak jsme mohli postavit i BC Big Air. Také jsme chystali slíbený fingerboard contest, který byl plánovaný na 12 hodinu, ale z důvodu, že organizátoři začali pouštět diváky se spožděním, contest se přesunul až na třetí hodinu. Nejdříve se jela kategorie do 13 let. Ta byla časově méně náročná, protože se jela jen na jedno kolo a poté byli vyhlášeny výsledky. Každý kdo se zůčastnil byl oceněn velkou krabicí fingerboardového vybavení od Tech Decku a první místo bylo oceněno BC Funboxem s railem s motivem osmnáctého ročníku MSC. Následovala kategorie od 13 let, které se zůčastnilo 15 jezdců, z nichž pořadí první tří naleznete níže. První si odnesl BC Minirampu s motivem MSC.

Výhra pro první místa obou kategorií

Výsledky fingerboard contestu:

Kategorie do 13 let:

1. Jakub Duda

Kategorie od 13 let:

1. Vojta Freitag
2. Markéta Dočkalová
3. Robin Šťastný

Výherci kategorie od 13 let

Mimo jiné se v sobotu jelo semifinále streetu a bowlu, kde padaly neuvěřitelné věci, jak se můžete přesvědčit na videu od 4Elements. Také jsme byli pozváni na točení fingerboardového spotu pro Jägermeister. Poté do dvou hodin do rána probíhala párty v Relax zóně, kde mimo jiné zahrála punková skupina Pipes and Pints (USA/ČR). Fotky se sobotního dne najdete na facebooku Big Construction v albu Sobota.

Točení spotu pro  Jägermeister

Nedělní den jsme strávili víceméně ve skateparku, kde se jelo finále streetu, Ladies jam a finále bowlu. Výsledky všech kategorií najdete na stránkách MSC.

Partička 4Elements celý MSC dokumentovala a nastříhala nejpřísnější 3minutový videosestřih všech tří dní, kde se objeví i náš fb stánek:

MSC 2012 – NEWS CUT – 3MIN. from Mystic Skates on Vimeo.

Tipy na další fotky a videa:

Galerie MCS webu
Big Construction facebook
Video z pátku od 4Elements
Video ze soboty od 4Elements
Video z neděle od 4Elements
10 minut sestřih celého MSC od 4Elements

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *