FAST FINGERS 14

Největší událost ve fingerboardingu, to je světově známý Fast Fingers. Určitě nemusíme nikomu představovat veterána Martina Ehrenbergra, majitele firmy BlackRiver. Tento rok se konal již 14. ročník, který se od předchozích lišil nejen místem konání, ale i závodním parkem. Fast Fingers se každoročně odehrává přímo v sídle firmy BlackRiver, v německém Schwarzenbachu. Prostory pro závod byly tento rok přemístěny do větších a novějších skladovacích prostor, několik desítek metrů vzdálených od staré budovy.

 

Ihned po průchodu dlouhou vstupní chodbou se na nás pod rozpálenými halogeny rozzářila hala plná fingerboard parků. Zajezdit jste si mohli na všem, co vám padlo do oka. K dispozici byly i stoly s testovacími produkty, kde jste si mohli řádně otestovat produkty od partnerských firem závodu.

Největší novinkou letošního FF byl závodní park od BlackRiveru, který byl kompletně zkonstruovaný z betonu. V parku jsou jednotlivé sekce důmyslně členěny a obsahují snad vše, co by ve street parku určitě nemělo chybět.

Vstupné bylo jako každý rok zdarma. Pokud by jste si chtěli zazávodit, musíte se registrovat přes elektronický formulář na oficiálních stránkách závodu (fast-fingers.com). Závodu se každoročně účastní více jak 100 startujícíh, spolu s jezdci jako jsou Elias Asmuth, Mike Schneider, speaker Martin Winkler a mnoho dalších. Na tomto závodě se jako na jednom z mála sejde opravdu fingerboardová smetánka, proto by jste tam neměli chybět ani vy;)!

Kvalifikace probíhala formou síta, kde všichni registrovaní měli něco kolem minuty, aby ukázali co dovedou. Našli se i někteří, kteří stihli během kvalifikačního kola projet celý park dokola. Musíme uznat, že to byl opravdu výkon! Park byl opravdu veliký a velmi členitý. Asi nejprogresivnější jízdu v pořádným tempu a stylu předvědl český reprezentant a velmi nadějný rider Marcel Kubala. Porotce dokonce uchvátil natolik, že ho zvolili za „Mladého talenta FF“. Marcel si tak převzal z rukou Martina Winklera minirampu „RedBull“ od BRR. Skvělé jízdy předvedli i další čeští rideři – Petr Ptáček, Miroslav Krejčí, Adam Báča.

Pro šťastlivce, kteří prošli sítem z kvalifikačního kola byla připravena speciální forma dalších jízd. 30 nejlepších jezdců bylo rozděleno do skupin po pěti. Místo jízdy na časový limit se jelo na pěti překážkách v jednotlivých sekcích parku. Na každý trik byly maximálně 3 pokusy. Pro získání maximálního počtu bodů ale bylo zapotřebí předvést co nejnašlapanější triky, nejlépe „na první“.

Finalisté z jednotlivých skupin se utkali ve finále klasickou formou „Game of Skate“, kde zazářil Marcus Shmidinger a stal se tak králem Fast Fingers pro následující rok.

Na závěr musíme říci, že jako diváci jsme se na FF měli jako v bavlnce. U závodního parku byly rozmístěny tři veliké tribuny, takže bylo spousty místa. I když bylo docela narváno. Pro ty, kteří nechtěli celý den sledovat závody z tribuny, bylo připraveno obrovské plátno hned za čelní tribunou. Takže se v klidu dalo jezdit na jednom z mnoha parků a přitom na plátně sledovat jednotlivé jízdy.

Skvěla věc je taky skatepark, který se nachází nedaleko. Jako oživení ducha a rozhýbaní těla je to skvělá medicína. Večer byl pak na programu koncert skupiny „The PictureBooks“ kde proběhla určitě super zábava. Recenzi z večera vám však nepřinášíme, protože jsme se to po odjetí finále zabalili a vyrazli směr ČR.

Výsledky:

1 Markus Schmidinger

2 Elias Assmuth

3 Tim Pütz

4 Jeldo Ulpts

5 Alex Christ

6 Chris Deso

7 Diego Strozyk

8 Philli
9 Manu Oberle

10 Felix Lang

11 Lukas Bauer

12 Timo Kranz

13 Gene Senges

14 Boris Dietschi

15 Sheryl Ann Hartmann

16 Doug Bodkin

17 Petr Ptáček

18 Raul Jörgensen

19 Nico Gummelt

20 Adrian Witzel

Kompletní výsledky a informace můžete sledovat na oficiálních stránkách závodu fast-fingers.com

 

{gallery}fastfingers{/gallery}
{jcomments on}

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *