EFC Challenge Serial Vol 1. – report

{jcomments on}Zdravím všechny přiznivce fingerboardmagu. Jmenuji se Standa Yovzhiy a jsem z Prahy. Jednou za čas pro vás budu psát članky ohledně fingerboardingu! První se bude týkat sobotního závodu EFC Challenge Serial Vol. 1, který se konal v pražském EFC klubu.

Ten se otevřel pro veřejnost už v 11:00 a rovnou jsme se mohli zaregistrovat do závodu a jít se rozjezdit na parcích od Blackriver-ramps. Na závody dorazilo zhruba 30 českých jezdců + Martin Hluchý ze Slovenska. Něco málo po půl druhé bylo vše připraveno pro zahájení, zaregistrováno bylo 25 jezdců a mohlo se začít 1. kolo na G9 parku. Na 1. kolo měl jezdec 50 vteřin. Během nich musel předvést jezdec co umí a na konci se vytáhl lísteček, na kterém byl napsaný trik (např. boardslide), který mohl nakombinovat s jinými triky a dostat za to více bodů (např. kickflip boardslide) a musel ho předvést na libovolné části parku, s tím, že na to měl tři pokusy. Následně potom byl ohodnocen porotou. Do 2. kola postupovalo 16 jezdců, byli vylosováni do skupin po čtyřech a jeli mezi sebou game of C.L.U.B. T každé čtveřice postoupili dva do 3. kola, takže něm bylo bylo 8 jezdců.

Třetí kolo bylo podobné prvnímu, akorát na konci místo losování triku se losovala část parku na které musel jezdec předvést libovolný trik. Po vyhodnocení výsledků se jelo finále. Do něj se dostali tito jezdci: Markéta Dočkalová, Jan Uhlíř, já (Standa Yovzhiy), Honza Karsch a Adam Báča, který se po dlouhé době objevil na závodech. Finále se jelo klasicky – prostě Game of SKATE. Jako první určoval Honza Uhlíř, poté Já, Markéta, Adam a Honza Karsch. Finále probíhalo zajimavě padali víceméně složité triky a v průběhu finále panovala ve všech nerovita. Možná to bylo horkem, protože ten den v Praze bylo kolem 30°C a ve vnitř v klubu bylo asi jako v Africe.

Jako první odpadl Honza Uhlíř, chvilku potom i Adam Báča a zůstali už jen tři – já, Markéta a Honza Karsch. Tím vedrem se nijak moc nedařilo nikomu nic určit, než odpadl Honza Karsch a potom už to padalo. Markéta určovala a já stěží odolával, ale potom to přišlo – i já jsem vypadl. Nevrátil jsem ss manual ss flip out a Markéta se stala vítězem EFC Challenge Serial Vol 1. Gratuluji! Předaly se ceny a chvíli se ještě jezdilo, poté se to nějak všechno rozešlo a tím skončil skvělý den fingerboardingu. Děkujeme organizátorům – EFC Comunity & SWAT Skates!

Finálová pětka:

1. Markéta Dočkalová
2. Stanislav Yovzhiy
3. Honza Karsch
4. Adam Báča
5. Jan Uhlíř

Další informace a fotky najdete v článku na fbr.cz. Pepek Čuříků natočil při té příležitosti kratší video, které přikládám:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *