RUŽOMBEROK CONTEST vol.II

Slovenská fingerboardingová scéna poslední dobou konečně ožívá. V pořadí už druhý ročník závodu ve fingerboardingu se konal v městě Ružomberok. Krásné městečko ležící na severo-východní hranici Velké Fatry svou polohou nabízí aktivity spíše pro zimní sporty a sjezdová kola. O to víc je potešením účastnit se závodů ve fingerboardingu uprostřed nádherných hor.

Oba ročníky se pořádali v blízkosti centra města Rožumberok, v Bjorsonově domě. Tento objekt slouží pro pořádání kulturních a společenských aktivit dětí a mládeže, proto byl pro tuto událost naprosto ideální. Prostory však nejsou příliš velké a neumožňují rozestavění dvou velkým finger parků.

Tento rok se závodilo na parku od Big Construction „Ride for Real“, kde startovalo přibližně 60 závodníků. Kromě domácích jezdců ze Slovenska si přijela zazávodit i slušná skupinka jezdců z Čech a Moravy. Není čemu se divit, Rožumberok je od Českých hranic vzdálen jen několik desítek kilometrů.

Klasifikace probíhala stylem minutových jízd. Užší výběr postupujících z klasifikace se znovu předvedl, tentokrát v minutu a půl dlouhých jízdách. Z tohoto výběru postoupilo 6 jezdců, kteří byli rozděleni na dvě skupinky po třech. V těchto skupinkách si zahráli Game of Skate a vítězové každé game si to spolu rozdali o první místo.

 

Výsledky:

  1. Jan Vantula
  2. René Haulík
  3. Petr Ptáček
  4. Markéta Dočkalová
  5. Tomáš Kohoutek
  6. Miroslav Krejčí

 

{jcomments on}

 

{gallery}rozumb{/gallery}

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *