Fast Fingers 18 LIVESTREAM!

{jcomments on}Jelikož odjíždíme na víkend na největší svátek fingerboardingu – mistroství světa Fast Fingers 18, neuvidíte zde žádný online přenos nebo textové zprávy. Nicméně pořadatelé na Vás myslí a z celého závodu bude již tradičně živý přenos, který zítra můžete sledovt na TÉTO ADRESE.

Freestyle fingerboarding

{jcomments on}Tohle jste ještě neviděli! Freestyle fbing byla doména legendárníchjezdců jako Kari, před zhruba 8 lety, kdy někteří z Vás ještě tahali kačera a proto moc rád vidím, že někdo tenhle druh jízdy ještě dělá… navíc v naprostým luxusu! Všichni povinně!

Francisco Martins rides for Woob

{jcomments on}Francisca z Portugalska určitě všichni znají, tudíž netřeba jeho fbing představovat a rovnou si ho prostě dejte, tady jsou slova krátká….

PoP contest – Drážďany

{jcomments on}Německá firma PoP pořádá každým rokem na 1.května závody v místním skateparku spojené se skate závody a letos tomu nebylo jinak. Super video ze závodu dal dohromady Toni Gluz a nutno říct, že závod vypadá uvolněné se supr atmosferou. Takže pokud bydlí někdo u německých hranic, Drážďany jsou pár minut od hranic, nebylo by na škodu se tam mrknout ne? 🙂

Containall fingerboard session – report

{jcomments on}9. května se sešli čeští jezdci v Praze v kulturním centru Containall při příležitosti prvních fingerboardových závodů roku 2015. Celá akce začínala v 13 hodin, avšak parky se stavěli už od půl dvanácté. Parky zajistilo Big Construction. Přivezli streetovej park Metropolitan City (můžete znát ze závodů Fingers of the Winter), Big Red Passion a tuto dvojici doplnil ještě Finga bowl. Jezdci měli spoustu času na trénink a my s Píďou a skaterem Jirkou Hronkem jsme mezitím dávali rozhovory České televizi. Ta by měla odvysílat v pořadu Gejzír reportáž o fingerboardingu (ještě nevíme kdy).

Po třetí hodině závod odstartoval na zmíněném streetovém parku. Nejdříve se jeli 2 kola jízd omezené 45 vteřinami, poté se sečetl počet bodů a do dalšího kola postupovalo 8 jezdců. Ti si poté ještě odjeli klasické jízdy – tentokrát už jen 40 vteřin. Čtyři nejlepší jezdci si to pak rozdali ve finále formou Game of Skate. Byli to Tomáš Máca, Vojta Buday, Martin Kohoutek a Juro Danko. Game to byla velmi vyrovnaná, ale nakonec z ní vylezl vítěz Tomáš Máca.

Ceny se udělovali až do 6. místa. Postarali se o ně sponzoři Big Construction, Containall, Yellowood, Ytrucks, Ywheels, Finga fingerboards, Oakwheels a Ghost, za což jim vřele děkujeme. Celkové pořadí Vám bohužel nesdělím, protože sem papír s výsledky propil někde na afterparty, nicméně zde je pořadí první šestky:

1) Tomáš Máca

2) Vojta Buday

3) Juro Danko

4) Martin Kohoutek

5) David Siegert

6) Robin Šťastný

Kromě závodění jsme si mohli užívat atmosféru úžasného umístění Containallu na břehu Vltavy s výhledem na Karlův most. Prostor nabízí příjemné posezení v čele s přepravním kontejnerem, předělaného na bar se zahrádkou na střeše. Pokud budete trávit čas někde poblíž, neváhejte toto místo navštívit. Více na http://containall.cz

Na závěr bych chtěl poděkovat všem sponzorům a organizaci, bez kterých by se závod nemohl konat a samozřejmě i závodníkům, bez kterých by se závod ani konat nemohl. Na závěr přikládám společnou fotku jezdců, kteří zůstali až do konce. Všechny ostatní fotky najdete buď na webu Finga fingerboards nebo na facebooku Big Construction. Přikládám také dvě skvělá videa o které se postarali Martin Kohoutek a Filip Žákovský.

Video od Martina Kohoutka:

Video od Filipa Žákovského:

Vojta Klečák – skryťák z Kadaně

{jcomments on}Že jste o Vojtovi nikdy neslyšeli? Tak to dnes napravíte… Vojta je mladej Kadaňskej lokál, práská už čtvrtým rokem a očividně ho to nepřestává bavit, triky nabušený i pohodový, pojezd venku, pohodička s kámošema, tak to má být… jen tak dál 😉

Zítřejší závod v EFC klubu zrušen

{jcomments on}Pokud jste se chystali na zítřejší závod v pražském EFC klubu, věnujte pozornost této zprávě:

„OZNÁMENÍ O PŘESNUTÍ ZÁVODŮ EFC CHALLENGE SERIAL 7

S ohledem na dnešní zjištění havárie vody v předních prostorách klubu jsme nuceni oznámit, že se zítřejší závody EFC CHALLENGE SERIAL 7 ruší a budou přesunuty na jiný termín. V tuto chvíli nejsme schopni odhadnout, jak použitelné budou vnitřní prostory zítra. Proto pro návštěvníky, kteří si nestačí tuto zprávu včas přečíst připravujeme venkovní park na kterém bude možno jezdit pokud to počasí dovolí. Omlouváme se za takto pozdní oznámení, únik byl zjištěn dnes (Pátek 1.5.2015) ve 13.00h. Děkujeme za pochopení.“

Sledujte facebook EFC European Fingerboard Cup.