Martin Beckmann v Zandvoort (Nizozemí)

{jcomments on}Videa s názvem Hitting the streets of … jsme tu už párkrát měli. Jako první přišel TKY se svým rodným Berlinem a hned mu v patách Martin B. s klipy z Holandska a letos v prosinci stihl natočit za větrného počasí ješte jeden díl – v Zandvoortu. Nutno podotknout, že v tom Holandsku maji moc pěkný spoty. 🙂

Martin Hluchý – 4 YEARS OF FINGERBOARDING

{jcomments on}Martina jistě netřeba představovat, protože aktivnějšího ridera na československé scéně těžko budete hledat… Martin k příležitosti oslavy svých 4 let fingerboardingu oslovil pár přátel a dal dohromady mega montáž trvající 14 minut! Najdeme tam jezdce z ČR, SK, Portugalska, Německa, Peru, Brazílie a dalších zemí. Pohodlně se usaďte, dejte si HD, cukroví, nohy na stůl a užijte si to.

Martinovi gratulujeme ke čtyřem letům a přejeme mu ať mu to tam práská ještě další 40 let.

Video MIX

{jcomments on} Za poslední dobu se nám sešlo povícero pěkných videí, tak proč si je sem nedal všechny že?

Začneme nejstarším, ale o to stále zajímavějším videem. Autorem je nám všem známý Mike S., který ještě s Raynem Bernierem dostali neobvyklý nápad… prostě tohle musíš vidět!

Dalším pánem na holení bude taktéž všem známé jméno německé scény – Alex Christ. Do parády si ho vzal Martin Beckmann z FBTV.de a rozhodli se naložit na nových BRR schodech.

S dnešním třetím videem zůstaneme v Evropě, ale o kousek víc na jih – v Portugalsku. Portský lokál Pedro Oliviera leckoho překvapí svým stylem a pohodou. Viděl jsem ho i osobně a nutno podotknout, že na druhej pokus vám vypráskne dost slušný komba.

A na závěr si necháme blížící se vánoční tematiku s kterou se moc pěkně popasoval Andy z Costa Ricy. Parádní styl a ještě víc našláplý triky… štastný a veselý!

Blackriver-Store slaví 4 roky

{jcomments on}Je neuvěřitelné jak ten čas letí – to jsem si uvědomil, když jsem v odběrech spatřil video ze 4. výročí berlínského Blackriver-Store. Tam se minulý víkend konala narozeninová a vánoční session zároveň. Na místo činu se s kamerou vydal Martin Beckmann z fingerboardtv.de a natočil příjemný klip. Jak je vidět, sešli se spíš starší a dlouholetí jezdci, z čehož plyne, že německá scéna bohužel taky upadá (srovnání s rokem 2011).

EFC Challenge Serial vol. 6 – report

{jcomments on}6. 12. se v pražském EFC klubu jel 6. závod ze série EFC Challenge serial. Na akci jsme se jeli mrknou i my, takže Vám můžeme zprostředkovaně povědět jak to celé probíhalo. Vše začalo někdy ke druhé hodině a účastnilo se kolem 15 závodníků. Celkově v klubu asi 25 lidí, takže pěkně zaplněno. Jelo se první kolo klasických jízd, ze kterého postoupilo 10 lidí. Stejným způsobem se ve druhém kole vyeliminovalo dalších 5 jezdců. Zbývající jezdci si dali Game of Skate. Poslední dva jezdci si poté zahráli s čistým štítem – byli to Tomáš Máca a Juraj Danko a byla to pěkná podívaná! Až se z toho Máca zapotil. 🙂 Juraj byl ale nakonec ten, který si setřel úlevou pot z čela. Konečné pořadí tedy bylo:

1. Juraj Danko

2. Tomáš Máca

3. Martin Hluchý

4. Honza Uhlíř

5. Lukáš Vořechovský

 

Sešla se stará parta a byla sranda, což by mělo být cílem každých závodů. Taky sem si všiml, že v Praze jezdí i mladí kluci a jezdí pěkně, což je pecka.

Děkujeme Swatu, fingerboarding.cz a klukům, kteří se starali o organizaci.

Z československých luhů a hájů #26

{jcomments on}Když bychom se vrátili o nějaký ten rok zpátky, musel bych se rozmýšlet, která videa do tohoto článku vybrat, aby nebyl příliš dlouhý. Dnes bohužel musím čekat dva týdny, abych měl vůbec dostatek materiálu. Ale buďme rádi alespoň za těch pár posledních mohykánu, kteří drží naši scénu nad vodou.

Nejvíce mě tenhle týden potěšilo, že jsem uviděl v odběrech video od Martina Kohoutka, kterého lze v našich podmínkách považovat za legendu. Mezi psaním knížky, skateboardingem a kdoví čím ještě si přece našel čas a natočil supr věc. O to víc mě mrzí, že místo klasických desetitisícových shlédnutí má problém se vyšplhat k pěti stům. Ale to není problém Martina a jeho fingerboarding stojí rozhodně za shlédnutí. A to, že se to líbí i Mike Schneiderovi to jenom dokazuje.

Jestliže sem si dříve stěžoval na krátká videa, radost mi včera udělal Alex Adame, který dal dohromady vše z roku 2014. Video má úctyhodných 241 vteřin a je nadupané technickými triky. O jeho kvalitě nepochybuje ani Martin Beckmann, který ho sdílel na fingerboardtv.de. Jen tak dál, chlape!

A o ty krátká videa, která nemám v lásce se postarali Jan Kozubík a Filip Žákovský. Kozel v nich testuje vysokorychlostní natáčení na telefonu a Filip přidává 4 triky na railu.