Ywheels Y2

{jcomments on}O nezadržitelném rozrůstání Yellowood fingerboards vás informujeme permanentně aspoň jednou měsíčně a i v květnu vám neunikne žádná novinka od Yellowood. Tentokrát se zaměřili na kolečka a vypouští nový model s potiskem… do budoucna i přibude více designů, takže se máme nač těšit. K mání jsou na YW stránkách, za 32 éček, v dvouložiskovém provedení.

Fast Fingers 17

{jcomments on}Za 14 dní vypukne v německém Schwarzenbachu legendární kontest Fast Fingers – již po sedmnácté, na jež se můžete stále ještě registrovat, ale registrace je omezena pouze do dneška (neděle), takže máte poslední šanci! Během příštího týdne bude uveřejněn seznam 100 startujících jezdců. Česká, v celku rozsáhlá, výprava bude samozřejmě součástí, takže české barvy budou vidět v hojném počtu. Více informací k registraci na stránkách fast-fingers.com

Tento týden také konečně vyšel plakát na akci, kdy je na něm poprvé v historii česká tvář – Petr Ptáček, jakožto obhájce titulu z loňska.

 

Americká minirampa

{jcomments on}Jelikož náš známý z Ameriky Mike Schneider dělá a točí videa každý týden nebo po dvou videích týdně, setkáváme se s ním zde stále častěji. Dnes se podívejme jak pokořil minirampu, ke které si pozval svou týmovou jezdkyni Victorii Wisner.

Tomáš Máca

{jcomments on}Zdravím všechny čtenáře fingerboardmagu, jmenuji se Duong Pham Ngoc, narodil jsem se 1997 let po Kristu v jedné zapadlé staré osadě Praha a fingerboardingu se věnuji už něco přes 3 roky. Nedávno jsem tu na magu zahlédl poptávku po nových nadějných redaktorech, kteří by měli funkčnost a aktuálnost portálu zlepšit svými články pojednávajícími o novinkách z českého, dnes už spíše ze zahraničního světa fingerboardingu a tím tak aspoň malinko podpořit českou scénu, načež jsem pocítil povinnost se přihlásit k vedení fingerboardmagu. Ode dneška tu tedy můžete čekat nové aktuality od nového dementního redaktora , který vám bude cpát videa, která už jste si ale dávno předtím zhlédli z odběru na YouTube. Tak abych začal s něčím, co by mělo evokovat reportářský styl, připravil jsem si pro vás krátký rozhovor s jedním pražským fingerboardovým obrem, kterého jste jistě potkali na nějakém závodě nejen v Praze, ano, řeč je o Tomáši Mácovi.

Rozhovor:

Duong: Ahoj, Tome, představ se a pověz nám, jak dlouho už jezdíš?

Tomáš: Čuste lidi, jmenuji se Tomáš Máca, je mi 18 let a jsem z Prahy. Na prkýnku jezdím cca 3 roky.

Duong: Jak ses k fingerboardingu vlastně dostal?

Tomáš: Docela zajimavá otázka. Můj brácha dřiv jezdil, to měl jestě nějakou hrozně starou desku, a tak mě to chytlo a začal jsem jezdit.

Duong: A na jaké desce jezdíš teď?

Tomáš: Jezdím na berlin woodu,Blackriver široký treky 32, kolečka winkler Wheels, a tape jedině propaganda krásně se roztáhne a dlouho vydrží.

Duong: Co tě na fingerboardingu nejvíce baví?

Tomáš: Že na něm můžeš jezdit prakticky všude a jinak určitě parta lidí,nějakej ten závod a spousta srandy.

Duong: Když už jsi zmínil ty závody. Jaké jsou tvé dosavadní úspěchy a čeho bys chtěl třeba v budoucnu dosáhnout?

Tomáš: Tak můj největší úspěch byl na Fingers of the Winter 2, kde jsem se umístil na 5. místě. Jinak možná něco v klubu, ale to si už nepamatuju.

Duong: A čeho bych chtěl dosáhnout?

Tomáš: Rád bych se vrátil na ASI Berlin a Fast fingers , páč moje jízda na fastu byla otřesná.

Duong: Jaký je tvůj názor na českou FBR scénu, myslíš si, že nás ještě čekají nějaké zlaté časy? Jak bys porovnal německou a českou?

Tomáš: Vzhledem tomu, že mám toho poslední dobou hodně , tak se moc neorientuju. Chtělo by to zase nějaké závody. Podle mě se jednu dobu česká scéna hodně přiblížila německé a pak to zase kleslo. Čekám, že se to tu zase probudí a začnem jezdit.

Duong: Co děláš mimo fingerboarding?

Tomáš: Teď hlavně doháním školu. Aktivně se věnuji rugby a to zabírá mi spoustu času. Jinak se snažím relaxovat chodit ven atd občas se i projedu na prkýnku

Duong: Jaký je tvoje nejoblíbenější kombo/trik, a naopak, trik který nedáváš a nesnášíš?

Tomáš: Nejoblíbenější trik bude asi kicflip to dám snad do všeho .Klidně doma sedím a pár minut dělám jen kino. A triky co nesnášim? Většina na switch (př switch inward heel) obejdu se bez těchto triků.

Kickflip BS tailslide – Foto: Martin Kravka

Duong: Ve skupině fingerboard chat na sociální síti facebook jsem si přečetl pár diskuzí, ve kterých se často objevovaly narážky na tvoji matku. Mohl bys mi vysvětlit, o co jde?

Tomáš: Noo tuhle otázku jsem čekal Připadá mi, že je to už taková tradice. Myslím, že s tím začal Zun a Čuřík, no dva kokoti :DD ale proč to vzniklo je záhadou i pro mě.

Duong: Kdo je tvůj oblíbený jezdec/jezdci?

Tomáš: Píďa, je to takovej můj vzor. Ještě jsem ani nejezdil a koukal na jeho videa, jak to tam sází. A pak ještě Sam Aeronie a Dimitri Schlotthauer.

Duong: A na závěr nějaká moudrá slova na rozloučenou.

Tomáš: Hojte lidi, doufám, že se brzo potkáme, buď na závodech, nebo na nějakým pojezdu. Diky i tobě, Zune, za rozhovor. Zdareeec!

Z československých luhů a hájů #25

{jcomments on}Připouštím, že je to nějakej pátek, co tu luhy byly a chtěl bych se omluvit těm, kteří od té doby natočili pěkné video, ale nebylo zde uvedeno. Ale na druhou stranu pěkná videa si lidi vždycky najdou sami a nepotřebujou být ještě tady na magu. 😉

Půjdu cca 14 dní do minulosti. Za tu dobu se toho nakupilo dost. Začneme od nejstaršího jako vždy.

Náš redaktor Alex Adame nasadil rybí oko a v minutě a půl si vzal na paškál hlavně lavičku od Kl-wood. Už si ho všimli i na fingerboardTV, což je super. Zřejmě díky těm vraždám na konci a lasttricku. Lazer heelflip do bs smithgrindu (nebo něco tomu hodně podobnýho)? Docela respekt! Youtube channel.

Vojta Freitag si připravil velkou pecku! Trochu psycho, černobílý, ale přesně takhle si to představuju. Přece jenom prokládat video záběrama uplně odjinud vnese jednak do videa jinou atmosféru a taky Vás hned nepřestane nudit. Ve Vojtově případě však video nemusí být ani prokládáné. Klasicky se snaží to dělat trochu jinak a vynalézá nové věci. Pecka! Youtube channel.

Filip Žákovský měl v rozmezí 14 dní dvě videa – jedno krátké na bonsei boxu a druhé, kterém jsem vybral zachycující Filipův fingerboarding v jednom dni. Vsadil zde mimo překážek i na flatgroud a tak můžeme vidět, že má velmi širokej repertoár triků. Youtube channel.

Radim Brunovský, který nedávno začal jedit za Millmack mě znovu příjemně potěšil. Videa nedává tak často, za to ale si dává záležet, aby dobře vypadaly (různé úhly kamery atd.). Tentokrát si pro video vytvořil novej boxík, kterej má dokonce stavitelnou zídku, což je supr nápad. Hezky čistě – tak to má být. Youtube channel

Velmi čerstvou záležitostí je video od Pražáků Vojty Buday a Márty Kravky, z něhož mám pocit, že dokud budeme mít takovéhle jezdce, tak ještě bude trvat, než tady fingerboarding bude mrtvý. Opravdu z vás mám radost. A Clash velmi cením! 🙂 Youtube channel Vojty.

Snad uvidíte další luhy za kratší dobu než měsíc. Budu se snažit. 🙂 Pokud jsme na Vaše video zapomněli, tak nám ho příště nezapomeňte poslat na mail.

Stoned Obstacles!

{jcomments on}Tyhle belgický pardály jsme tu už párkrát měli a pokaždé s nějakou bombičkou, ale dneska je to doslova bomba! Kluci ze Stoned mají na svědomí další betonový království, ke kterými není třeba nic dodávat…

Mike Schneider – White room

{jcomments on}Našel sem v odběrech video od Mike Schneidera a myslím, že stojí za to. Starého mazáka Mikea každý zná a kdo ne, tak rychle pozná, protože čistota a celkové zpracování videa se člověku do paměti zapíše na hodně dlouho.

Finga společně s Oak a FlatFace

{jcomments on}České Finga fingerboards v nedávné době navázalo moc zajímavou spolupráci rovnou se dvěma předními světovými výrobci fb vybavení. jednou v roce 2013 jsme tu měli Finga desky s Oak grafikami a vypálenými logy, ale další spolupráce na sebe nenechala dlouho čekat a minulý měsíc vyšly další desky! Dostupné jsou pouze u Oak wheels, v jejich kamenném obchodě Pateo store v Portu. Pro zvědavé jedince, které napadá otázka, zda-li budou i Oak kolečka s Finga logy, tak ANO, BUDOU! Nechte se překvapit. 🙂

Další, ještě horkou, spoluprací jsou Finga desky s logem FlatFace! Dlouholetý obchodní kontakt mezi těmito firmami trvá již od roku 2007 a tak si zasloužil speciální edici desek, navíc v šířce 33 mm! Dostupné jsou online na FlatFace web-shopu.

Nový redaktor

{jcomments on}Ahoj, jmenuju se Štěpán Vytlačil a jsem z Polné u Jihlavy. Tady u nás se fingerboarding moc neprovozuje a tak bych tomu chtěl malinko pomoct. Ostatně i jinde fingerboarding trochu upadl. Doufám, že se nám naší fb scénu podaří zase oživit, protože jezdce na to určitě máme.

 

A abych přiblížil na čem jezdíme tady u nás přikládám ještě horké foto z mého bowlu:

Pár videií, ktoré som si našiel v odberoch.

{jcomments on}Najnovší kúsok má cca 6hodín a jedná sa o video zo sídla OAK wheels. Dobrá hudba, dobré triky a ktomu ešte super atmosféra no čo viac si priať 🙂

Dalšie video je z Českej republiky a od od Filipa Žákoského z Prahy, ktorý prešiel celkom slušným progressom. Určite by ste sa mali pozrieť aj na jeho iné videá a poprípade dať aj odber na jeho kanál.

Ešte chvílu zostaneme v Prahe a máme tu dalšiu pecku od Vojta Budaya, ktorý netočí nejak extra často, ale toto stojí zato. Štýl a ešte triky dávané s lahkostou to sa mne osobne najviac páči.

A na záver najväčšia bomba od Tima Egnera čo ked pridá video som vždy veľmi rád lebo sa vždy jedna o premakané video či sa jedná už o triky alebo edit no musím povedať že toto je jedno z najlepších videií, ktoré som sa poslednú dobu videl. Však posúdte sami 🙂

Bol by som rád kebyže mi do komentu napíšete niekoho ským by som mohol spraviť rozhovor, lebo mne už došli nápady:)