BATH 5 videa

{jcomments on}Jako tomu bývá po každém větším závodě, do týdne vyplouvá velké množství videí a BATH 5 minulý víkend nebude vyjímkou. Nebudeme tu ukazoval úplně všechny videa, zájemci si zvládnout pohledat na youtube- ;), ale ukážeme si zatím nejlepší kusy:

Dnes nahrané, ještě horké video od české výpravy, zaznamenané na kameru Vojty Freitaga s trefným názvem:

A zatím úplně nejlepší video od Martina Beckmanna, mapující supr atmosferu a úroveň triků celého víkendu:

Do budoucna se může těšit i na video od Juraje Danka, který bude taky slušná pecka!

Lukáš Vořechovský

Dnes som zneužil na rozhovor Lukáša Vořechovského. 

1. Ahoj Vori možno ťa všetci poznajú niektorý nie a bodlo by sa predstaviť.

Vori: Takže zdár, já sem Voři AKA Lukáš Vořechovský AKA starý kokot. Je mi 22, skejtuju a jezdim na kinderboardu.

2. Koľko už jazdíš?

Vori: Na fbr asi tak 5 let, ale ty poslední dva-tři roky spíš skejtuju.

3. Kde a ským jazdiš ?

Vori: Tak bejvávalo, že jsem jezdil s Jakubem Hofhanzlů, což už tolik neplatí, jelikož ani jeden nemáme tolik času. Každopádně se docela pravidelně potkáváme s Táborskejma fellákama a fingříme buďto u mně, nebo když je hezky, tak na parku či na nějakym fbr spotu.

4. Obľúbený trik a rampa?

Vori: Oblíbenej trik bude asi váro (360flip), to mě nikdy nepřestane fascinovat :D. Noa na překážce asi flip do nogru. Mám rád spíš realistický triky a nogr mě baví ve všem. Překážka asi BRR bench ( jestli někdo chce aby to byl KLW bench, nebudu se zlobit. stačí ho jen zaslat na mojí adresu 😀 )

5. Nejake úspechy?

Vori: ak jako je tam nějaký první místo na Táborskym konstestu, ale to bych nepovažoval za úspěch. Jinak toho moc neni. Jezdim pro zábavu, hlavně s kámošema. Nějaký hroty mě neberou.


6. Za koho jazdíš?

Vori: Jezdim za SWAT, Propagandu, Snobstyle..

7. Najlepší odídený trik?

Vori: To vážně nevim. Mám paměť jak jepice. Jediný co mě napadá je kickflip, impossible do bora nebo kickflip fs foot impossible, ale budou tam i normálnější věci.

8. Na čo točíš videá a v čom ich upravuješ?

Vori: Točil sem na Gopro, to se momentálně nachází v klubu, takže můžu natáčet tak na žehličku. Ikdyž teď jsme točili video na Hawyho zrcadlovku, tak snad se to brzo objeví. Na úpravu mám Sony Vegas 11.

9. Obľúbený rajder?

Vori: Na fingru? Tak asi všudeznámá mašina, Píďa. Každopádně spíš sleduju skejtový videa, tam by se našlo víc lidí (Yoshi Tanenbaum, Pedro Baros, Ben Raybourn etc.)

10. Na koniec klasická dakovačka 🙂

Vori: Zdravim všechny kinderboardaz, Mácova mamku, Táborský skejtry, Mácova mamku a Tebe. Doufám, že se potkáme v brzký době na nějakym kontestu. Díky za rozhovor a peace!


 

 

 

 

BATH5 Finále – Petr Ptáček VS Daniel Galwas

{jcomments on}Hodinu čerstvá záležitost od Martina Beckmanna z fingerboardTV – finálový battle vítězného Petra Ptáčka proti Danielovi Galwasovi z Německa. Petr tento rok obhájil výhru z loňského Battle at the Harrics.

Online přenos z BATH

{jcomments on}Pro letošní ročník Battle at the Harrics, které se již po páté koná v Berlíně a závodí v něm 64 nejlepších jezdců světa, jsme si připravili novinku v podobě online přenosu. Podobně jako textový sportovní online přenos budeme i my resp. Honza Kozubík posílat z Berlína čerstvé informace o tom jak si kdo vede. Pokud vše půjde podle plánu, již od pátku tady bude viset článek, kde budou postupně přibývat novinky a snad i nějaké fotky. Od pátku – protože se v BR store ještě jede malej kontest o poslední místa do sobotního BATH. Nenechte si ho ujít a sledujte magazín pro nejčerstvější info.

Z Archívu.

{jcomments on}Zase som nejakú dobu zaspal a v odberoch som našiel nespočetne veľa videí, o ktoré by ste určite nemali prísť.

Blíži sa BATH(battle at the harrics) a už všetci trénujú. Sandro seidel natočil 2 minúty čisto iba flatground trickov. Celkom veľká zásoba.

 

Francisco Martins tento týpek nemá asi žiadny trik, ktorý by nevedel. Však sa stačí pozrieť na toto video. Od flipov po krutoprísne kombinácie. V Berlíne by bol jeden z najjasnejších favoritov.

Johna Cowarta sledujem poslednú dobu pravidelne. Veľmi sa mi páči s akou lahkostou si vracia tie triky a ešte ktomu aj reálne.

Francúz Joaquin je jeden z najštýlovejších jazdcov pre mňa. Presvedčte sa sami.

Najväčšiu pecku som si nechal na koniec. Martin Hluchý a jeho 200 trikov pri, ktorých sa vám zatočí hlava. Priznám sa ze pri druhej minúte sa mi to už pozerať veľmi nechcelo ale prekonal som sa a veru že to stálo zato. Niektoré kombá boli aj nereálne z niektorých som vobec nechápal, ale Martin ma môj velký obdiv. natočiť sedem minútové video dá námaho a to ani nechcem vedieť koľko mu trval render 😀

 

Josef Martin Čuřík

Další rozhovor bode patriť Pepovi z Litoměřic.

1. Ahoj, predstav sa nám.

Josef: Ahoj párci tak jak v nadpisu víte tak moje jméno pochází ze severa čech kde vládnou krutý časy a hrůzovláda srpa a kladiva. Jinými slovy se jmenuju Josef Martin Čuřík. druhé jméno jsem si přidal sám a NE nejsem křtěnej a věřící. jen chci víc dárečků na svátek

2. Koľko jazdíš?

Josef: Nyní jsem nahodil Pída styl, nejezdím skoro vůbec kvůli škole a dalším okolnostem. Ale Pída narozdíl ode mě vyhrává závody .

3. Ským a kde jazdíš?

Josef: K fingerboardingu mě přitáhl rufi (Jiří Rúfus). Po pár letech se k nám přidal David Čepek a tak vzniklo litoměřické trio. Rufi ke konci uchcípává asi jako já ale sem tam s davidem zajedem do prahy si zajezdit. Jinak všechno se jezdí u mě doma, mám na to samostatnej stůl, ale ten ted spíš slouží na odležené učebnice, sešity a kabely.

4. Obľúbený trik a rampa?

Josef: nejradši mám bikerack a nějaký tailslidy a tak. Nejradši mám nollie heel a nollie flip.

5. Akých máš sponsorov?

Josef: tak sponsoři jsou KL wood a ghost fingerboards jsem fakt vděčnej za ně Hlavně to není sponsor jenom o tom že vám dá desky a tejpy, je to o tý komunitě a o lidech, srandě a kopě dalších věcí

6. Uspechy na súťažiach?

Josef: no jediný úspěch který by se dal zaznamenat je 2. místo ve fbr clubu v Praze na posledních závodech

7. Aký chceš dosiahnuť ciel vo fbingu?

Josef: cíl? chtěl bych aby všichni jezdci měli hodně prachů a hodně volnýho času a hodně dobrý nálady. abychom všichni jezdili na závody klidně až do usa a užívali by si toho jinak takovej malej osobní cíl by byl že bych byl pozván na battle at the harrics to by bylo žůžo

8. V akom programe striháš?

Josef: tady by se spíš hodil minulý čas stříhal jsem v sony vegas od 1 do nevím kolikátá verze je ted takže jenom vegas

9. Obľúbený rajder?

Josef: no můj oblíbený rider je samozřejmě pída stylem je pro mě nejlepší Vojta Freitag a David Čepek. takovej volšovej styl jako má ten vykouřenej pošuk z frýdku mýstku nemá nikdo a david to je klasika kickflip do noseslidu zná každý!

10. Pozdrav sa 😀

Josef: chtěl bych poděkovat všem co vydrželi číst tenhle román no a dál bych chtěl poděkovat davidovi čepkovi, rufimu, pak velký dík Kozlovi, protože bez něj bych si jezdil ještě před barákem na chodníku! dále Karimu za to jakej je Pán a celýmu pražskýmu klubu se super párečkama takže děkuju a doufám že se všichni uvidíme na FF 17! Pa

Fingerboarding v Thajsku!

{jcomments on}Dlouho jsme se neproletěli letěm světem v rubrice Fingerboarding v…. Dnes si zalítneme až do Thajska, kde vzniklo poměrně dost úspěšné video, kde za kamerou stojí mimo fingerboardový člověk. Video se dokonce objevilo na populárním webu 9gag.com a tím si běhěm 3 dní vysloužilo uctihodných 115000 shlédnutí, což bezpochyby celosvětově profláklo fingerboarding! Mrkněte, jak se jezdí vThajsku.

Radim Brunovský pro Millmack fingerboards

{jcomments on}Radima jsme tu měli minulý pátek s rozhovorem a už je tu zase! Kdo četl rozhovor ví, že v něm bylo zminěno i jeho čerstvé reprezentování Millmack fingerboards, no a Radim nelení a točí! Takže zde máme jeho Welcome clip… takže ať ti to práská, Radime, a hlavně ať tě to pořád baví!

Millmack fingerboards

Jistě Vám v poslední době nemohlo uniknout, že se na našem trhu objevil nový výrobce dřevěných desek Millmack fingerboards. Výrobce z Náchoda se chce odlišit tím, že vyrábí prkna sedmivrstvá (jako skejty).

Desky se prodávají za krásných 350 Kč ve dvou šířkách (classic 30mm a wide 32mm) a 23 velmi povedených designech. Jejich tvar si ale můžete vymyslet na míru. Kromě desek prodává Millmac i různé příslušenství jako třeba BR trucky, Ytrucks či Winkler wheels kolečka a tak dále.

Krátce jsem vyzpovídal majitele Millmack p. Macka, aby napsal několik slov o firmě:

Millmack se pohybuje na trhu už dlouho ale v jiné oblasti a to zejména v grafice, 3d grafice a designu. Protože jsem jezdil caa 20 let na skateboardu a pomalu už na to budu starej tak jsem chtěl u prken zůstat. Rozhodně se na tom nechystáme vyvařit miliony (aspoň ne tento rok). Naše prkna jsou možná jediná na trhu, která se zkládají ze 7 dýh – to byl náš hlavní záměr, protože nás prkna prodáváme i sběratelům (možná také vysloužilým skaterům). Rád bych upozornil, že ikdyž jsou prkna 7-dýhová, tak mají stejnou sílu jako konkurence, protože používáme speciální tenké dýhy. Dále chceme zaujmout širokou škálou designů (což je jasné když navrhujeme a děláme grafiku. Rádi by jsme zařazovali pravidelně nové designy. Tento rok nemáme žádné velké ambice. Začínáme sponzorovat nějaké kluky.. Příští rok by jsme rádi dostali ,,prkna“ ven, protože v Čechách je to momentálně dost špatné. Navíc nás tato práce nezaopatřuje. Děláme to že nás to baví. Stále do fingerů investujeme atd.

Pro ukázku jsem vybral několik designů a ukázku tvaru desek:

V plánu jsou prý další grafiky. Přejeme Millmacku, ať se jim daří do budoucna, i když situace u nás je velmi šedivá. Budeme se těšit na nějaké novinky. Ti dychtiví z Vás mohou sledovat novinky na webu Millmack a jejich facebooku.{jcomments on}