Radim Brunovský – CLEPTOMANICX

{jcomments on}Radim Brunovský, který mimojiné stojí za loňským Moravian Fingerboard Contestem ve Velkém Újezdě, se tento týden pochlubil s novým videem CLEPTOMANICX. Radim si jako obvykle dává s videy na čas a stojí to za to. Výborná práce s kamerou, ale hlavně styl! Děkujeme za logo na konci videa. Mrkněte taky k Radimovi na Youtube kanál na další skvělá videa.

Honza Uhlíř

Dnes si budete môcť prečítať o Honzu Uhlirovi z Prahy!:)

Foto: Jakub Hofhanzl

1. Ahoj Honza, na žačiatok sa predstav tým, ktorý ťa nepoznajú:)

Honza: Čau, jmenuju se Honza Uhlíř, je mi 19 let, bydlím v Praze, kde studuju gympl.

2. Koľko už jazdíš?

Honza: Jezdím nějakejch 6 let, začínal jsem hezky s tech deckem, na kterým mě naučil ollie nákěj týpek, co se mnou byl na táboře a od tý dobry jsem to tam začal mrskat.

3. Tvoj obľúbený/neobľúbený trik a rampa.

Honza: Tak dřív jsem hrozně jezdil shove-ity, neříkam, že teď už ne, prostě pořád je to hrozně top a jsem rád, že to skoro nikdo neumí, že delám něco trochu odlišnýho. Jinak nedávno jsem se pořádně naučil hardflip, tak ten mě moc baví a switch bekik, ten naprosto žeru. Nemám rád flip, je to moc mainstream trik. Nemám žádnou oblíbenou rampu, všechny je nesnášim, když to tam nepadá.

4. Čo robíš okrem jazdenia?

Honza: V zimě se snažím jezdit hodně na hory, mám freeski lyže, takže piluju triky, občas i v Praze, když napadne sníh, ale letos je to slabota. Sem tam se projedu na skejtu, ale poslední dobou nemám moc čas na nic, protože maturuju a to jsou holt těžký časy.

5. Akých máš sponsorov?

Honza: Jezdím za woodguest, už poměrně dlouho. Každopádně bych v budoucnu chtěl jezdit třeba za Louis Vuitton a mít hroznou fame.


6. Tvoje úspechy na súťažiach.

Honza: Tak největší úspěch je výhra big mamy v tombole. Jinak ňáký první místo v Brně při otvíračce parku, 1. místo v Praze při otvíračce klubu, ještě pár výher v menších závodech. Nejvíc si cením loňskýho pozvání na Bath a taky 31. místa na předloňským ff, když postupovalo 30, to mi vykouzlilo úsměv na tváři.

7. Ským a kde najčastejšie jazdíš?

Honza: Nejčastěji jezdím se Standou, většinou u mě doma, přes Vánoce jsem se viděl párkrát s Mišinou, protože tu pracoval a teď tu i bydlí, takže budou zas určitě nějaký videa. Dřív jsem často chodil na Vyšehrad, ale to už je pryč. Když jsem začínal, tak u nás ve třídě jezdili ještě tři kluci, dokonce jsme si založili vlastní webový stránky, který byly jedu dobu docela i úspěšný (gybucrew.wbs.cz), ale časem to upadlo a zůstal jsem jen já. Stránky jsme nezrušil z nostalgie, je to občas docela sranda si to po takový době projíždět.

8. Na akom setupe jazdíš?

Honza: Můj setup je hrozně sexy, jako vždycky. Desku nebudu komentovat, snad za chvíli bude video, nechte se překvapit. Trucky starý sto let a kolečka taky, ještě od Winklera. Mrkněte na video s mým setupem, tam jsem se k tomu vyjádřil dostatečně řekl bych. 😀

9. Akú poslúchaš hodbu?

Honza: Poslouchám punk, hc a crust především. To mě baví. Ale jinak se Standou si jedeme těžký negerský beaty.

10. Na záver sa pozdrav, podakuj čo len chceš.

Honza: Chtěl bych pozdravit mýho felláka Standu a Marcela, pak taky určitě Píďu (už se mi po tobě stejská puso), všechny fellaz z EFC clubu, Dawsona, Mišinu a Marky, kteří jsou teď v Praze a stále jsme se spolu neviděli, Libora, pokud žije, Mácovýho tátu (protože máma už je ohraná), Žakyho bitch a Žakyho tepláky a vůbec všechny mý kámoše z fingerboardingu. Díky ti za rozhovor, čus.

Vojta Freitag

{jcomments on}Starý dobry Vojta Freitag opäť nesklamal. Kombinácie level 51818468 a ešte sa aj s editom dobre pohral. Pecka ako každe jedno jeho video!

 

BC Tripple BUMP v akci!

{jcomments on}Možná si pamatujete, jak jsme nedávno psali o nových BC překážkách a konekrétně jedna z nich vznikla opět ve spolupráci s TNP? Přesně tak, jde o BCxTNP Triple Bump, naprostou lahůdku pro milovníky combo triků, mramoru a vůně dřeva. Majitel TNP Pete tuto překážku řádně prověřil a ukázal širokou škálu možností, takže už snad jenom čekat, než bude oficiálně v prodeji, protože nevím jak vy, ale já už se rozhodně těším!

3x Bazar (#9)

{jcomments on}Čekal sem delší dobu než se mi nashromáždí víc mailů do bazaru a během měsíce přišly asi tři, což už je číslo hodné k sepsání bazaru.

1) Tomáš Pokladník

„Ahoj, chtěl bych prodat desku POP, desku Berlinwood, D-rex, Winkler mini, Iron rail (square). V případě zájmu pište na tomas.pokladnik(zavinac)gmail.com. Cena dohodou.“

2) Jan Bartoň

„Ahoj, rád bych se zbavil rekreačního setu. 🙂 Deska a kola Bollie, trucky myslím united, smooth tape + samolepky, nějaký TD kola a trucky, šroubováček, a nějaká retro Finga (custom úprava). Cena minimální. Pište na barton.johny(zavinac)gmail.com.“

3) Radim Nevrlík

„Čau, mohl bych hodit něco do bazaru? Jedná se o desku Finga s truckama CloseUp a kolečkama Substance (dvouložiskové). Prodám jako komplet za 800 Kč. Nechám to se všema svejma věcma včetně krabičky. Pořizovací cena byla hrubo přes 2 tisíce! Kolečka jsou jako nová, téměř neježděná.“

Kontakt: nevrlik(zavinac)gmail.com

Více fotek zde.

Markéta Dočkalová

{jcomments on}Takže v starších rozhovoroch ste si mohli prečítať či už o známych jazdcoch alebo aj menej známych, no dnes to je iné. Bude to rozhovor s Markétou Dočkalovou, ktorá je pre mňa najlepšia jazdiaca baba na fingri a preto mi je veľkou poctou s ňou napísať rozhovor:)

1. Ahoj, aj keď ťa všetci poznajú určite sa nájdu aj takí, ktorý nie a tým by bolo dobre aby si sa predstavila 🙂

Markéta: Čauky, zdravím všechny fingerboadáky a i ty co jen tak přihlíží! Moje jméno je Markéta Dočkalová a je mi 16 let. Pocházím ze Šumperka, studuji grafický design

2. kde a s kým jazdíš ?

Markéta: No tak vetšinou doma s hudbou, haha. No a jinak na závodech, různých akcích s kamarády a tak:)

3. Koľko už jazdíš?

Markéta: Jezdím přibližně 6 let.

4. Určite si sa zúčastnila nejakých súťaží. Boli aj nejaké úspechy?

Markéta: Pár uspěchů bylo v pražském klubu na Proseku, kde padlo 2x první místo – EFC challenge serial a Fingerboard Encounter, za který jsem moc ráda! Video Contest v roce 2011. Na víc si teď z fleku nedokážu vzpomenout.

5. Za akých sponzorov jazdíš?

Markéta: Jezdím za Finga fingerboards, nejvíc spokojená. Děkuju Pído!

6. Obľúbený trik a rampa?:)

Markéta: Můj oblibený trik, taková klasika sw flip backside tailslide, ale teď nedávno mě začaly celkem bavit hardflipy, což u mě není zvykem. Rampa? huh, no ted to určitě bude krabice od mléka, protože nemám čas vytahovat nic jinýho. Ale nejoblíbenější určitě nizký hranatý rail a samozřejmě mramorová kostka.

7. Čomu sa venuješ okrem jazdenia?

Markéta: Věnuji se grafické tvorbě, fotím, občas si brnknu na kytaru a pomahám rodině ve Fitness Centru.

8. Nejaký tvoj ciel vo fingerboardingu?

Markéta: Nějaká lepší pozice na Fast Fingers. Jinak muj momentální cíl je natočit KONEČNĚ nové video.

9. Kde sa ti zatiaľ najlepšie jazdilo?

Markéta: Určitě na Mysticu, kde měl stánek BC. Taková pohodička venku, kousek skateboardový závod, skvělá atmosféra!

10. Na koniec sa ako každý pozdrav či poďakuj.

Markéta: Prvně děkuji moc Alexovi z fingerboardmag.cz za umožnění tohoto rozhovoru. Také všem fignerboarďákum, kteří stále jezdí a trošku udržují fignerboardovou scénu při životě. A snad se uvidíme na nějakých blízkých závodech!

 

 

Do kometu môžete písať tipi na ďalší rozhovor:)

SNS Session v klubu 15. 2. 2014

Dneska jsem náhodou zabloudil na facebook stránky SNS, kde sem se dočetl, že se tuhle sobotu koná v pražském EFC klubu session. Není tam ani plakát a žádné další informace. Jen začátek je stanoven na 14:00. Pokud se budete v sobotu kopat do zadku a máte to blízko, tak se zkuste dokopat tam. :){jcomments on}

2Fingarabatt opět září

{jcomments on}Rakouský pro filmer Flo Kitzüller si dal chvíli pauzičku od skejt videí a opět natočil finger s Eliasem Assmuthem a Thomasem Buchingerem. V akci uvidíte i dost pěkný betonový parčík jakožto model ulice se vším všudy. Takže se pohodlně usaďte a dejte si to v HDčku.

Finga fingerboards Outdoor Spot 2013 – video!

{jcomments on}Jelikož je konec zkouškového a do začátku semestru zbývá několik volných dní, rozhodli jsme se se že nastříháme nejočekávanější video a to Finga spot 2013. Fotky jste již viděli minulý rok, takže víte, že se toho moc nezměnilo. Přidali jsme zkosený box s otvírákem, zídku u minirampy, radius a opravili po zimě popraskaný beton. Teď už se pohodlně usaďte a vychutnejte si 4 minuty plné fingerboardingu a otvírání piva! 🙂