Redakce magu na Mysticu

Celý víkend budeme s Píďou na Mysticu (již potřetí) společně s Big Construction, kde budeme mít model Štvanice a Finga bowl. Pokud budete mít čas a chuť, přijďte se za námi podívat!

Do pondělí tu nebudou žádné novinky.{jcomments on}

Redakce přes víkend na Mysticu!

{jcomments on}Jak to tak posledních pár let bývá, i letos budou fingerboarding součástí relax zony na Mystic SK8 Cupu 2013 a Mag u toho nemůže chybět! Takže od zítřka vyrážíme do Prahy na ostrov Štvanice, který na víkend pekelně ožije předními světovými skatery.

Bohužel to znamená, že Mag bude přes víkend mimo aktualizace, ale zase na druhou stranu se snad dočkáte reportu a stoprocentně videa, protože budeme točit všechny 3 dny!!

A abyste se tu 3 dny nenudili, máme pro Vás luxusní 16 minutový video z JůEsEj plný kvalitního fingerboardingu a mimo jiné i skateboardingu: Fingerboard Rendezvous 15

Poslali jste nám..

{jcomments on}Ve schránce mi už hodně dlouhou dobu leží dva maily, které si zaslouží Vaši pozornost. Jejich autorům se omlouvám, ale byl jsem velmi časově vytížen. Pojďme se na to vrhnout.

1) Druhý spot Vojty Bláhy

Loni se nechal Vojta Bláha inspirovat naším seriálem o stavění Finga spotu a pustil se do toho taky. Výsledek byl suprovej jak jste se mohli přesvědčit v článku. Tento rok si ovšem udělal novej návrh, využil zkušenosti z loňska a Vy se můžete přesvědčit, že se ještě zlepšil! Sám nám k tomu napsal: „Na jaře už jsem se nemohl dočkat až začnu stavět novej, tentokrát už pořádnej spot. 🙂 Začal jsem tím, že jsem zboural ten starý. Původně to mělo zahrnovat jen horní část, ale potom co jsem rozbil hořejšek, spadla i zídka. Naštěstí mi s novou zídkou pomohl děda, takže mi už asi znovu nespadne. Na ní jsem si udělal jakýsi „šaluňk“ z prken a nalil jsem do toho beton. Tak už jsem měl hotovou desku, na kterou jsem začal stavět tvary překážek, nejdříve z hrubého betonu. Potom, když už jsem měl všechny bedny, radiusy a tak, udělal jsem na to poslední vrstvu z cementu a vody. Potom už jen broušení a malování. 🙂

Vidíte, že to není žádná věda a zvládne to každý. Nechcte Vojtovi nějakej feedback v komentářích o tom, jak se Vám spot líbí.

 

2) Setup Petra Eliáše

Parádní komplet přišel od Petra Eliáše, který se chlubí skládanou Finga deskou na zakázku. Desku jsem držel v ruce a je moc pěkná – zatím asi nejsložitější (co do počtu dílků) FF deska.

Samozřejmě Petr nezapomněl rozepsat celý komplet: Finga deck split ply edition promodel 32,5mm, FBS tape, BRR trucks g.2 wide, Winkler wheels.

Rád bych založil něco jako Setup týdne, kde bych zveřejňoval výhradně československé komplety, ale bohužel chybí zpětná vazba a lidé svoje setupy neposílají, škoda.

BRR na X-Games

{jcomments on}Pro fingeraře fanoušky skateboardingu tu máme docela perličku ato v podobě zmenšeného skateparku pro X-Games a Street League, které se jede tento víkend v blízkém Mnichově. BRR tam bude mít stánek se svými jezdci a zbrusu nový park. Pro porovnání přikládáme, jak vypadá Street League skatepark a jak zmenšený park od BRR.

Více fotek parku zde.

 

Mallory Curtis

{jcomments on}To, že ženská pohlaví jsou něžná ve fingerboardingu rozhodně neplatí! Tento víkend se o tom krásně můžeme přesvědčit… včerejší Markétino rozsekání všech kluků v Praze a dnes vyšel profil mladé dívence Mallory Curtis ze severní Karolíny v USA, které Vám vytře zrak, fakt pecka! Smekáme!

Výsledky Fingerboard Encounter

{jcomments on}Exkluzivně přinášíme výsledky dnešního závodu Fingerboard Encounter v Praze! Královnou závodu se stala ostrílená Markéta Dočkalová a.k.a. Miky, které moc gratulujeme!

Prvních 5:

1. Markéta Dočkalová
2. Robin Šťastný
3.-4. Jan Uhlíř
3.-4. Honza Karsch
5. Stanislav Yovzhiy

Připomínka závodu Fingerboard Encounter

{jcomments on}O této akci jsme Vás již informovali minulý týden v tomto článku. Ještě jednou však připomínáme, že tuto sobotu se v pražském EFC klubu pojede závod Fingerboard Encounter. Zahraniční účast zajistí Harry z BR store a můžete se těšit na nový G10 park od Blackriver, který se objevil na Fast Fingers 16. Více info na stránce EFC klubu.

Kompletní výsledky Moravian fingerboard contestu

{jcomments on}S delším časovým odstupem, ale přece – dokončil jsem kompletní výsledky jednotlivých kol závodu Moravian fingerboard contest ve Velkém Újezdě. O report i fotky se již postaral Honza Hrinda z fbrstuff, takže již nemusíme report dělat, ale můžete se těšit na video! Teď už ale k výsledkům.

Po kvalifikaci:

1. Jan Wantula

2. Vojta Freitag

3. Lukáš Staš

4. – 5. Jan Uhlíř, Jan Kozubík

6. Marek Svatoš

7. Petr Eliáš

8. – 9. Martin Hluchý, Dejan Petrovič

10. Daniel Pavlištík

_________________

11. Martin Mrva

12. Jirka Drtil

13. Marcela Mencelová

14. – 15. Petr Pecho, Václav Mrtvý

16. Jakub Hajdr

17. Šimon Bouzek

18. Lukáš Rédr

 

Po semifinále:

1. Lukáš Staš

2. Jan Wantula

3. Marek Svatoš

4. Jan Uhlíš

5. Z Game of SKATE mezi Vojtou Freitagem, Janem Kozubíkem a Martinem Hluchým postoupil Jan Kozubík

 

Finálové pořadí:

1. Marek Svatoš

2. Jan Wantula

3. Lukáš Staš

4. Jan Kozubík

5. Jan Uhlíř

 

Všem gratulujeme!

METÁÁÁÁL

{jcomments on}Že metal a fingerboard nemá nic společného? To jste na omylu, protože není metal jako metal… v tomto případě se jedná o metal, jakožto kov no a když se z toho onoho metalu udělá celej park od španělské firmy Fingerpark, vypadá to asi takhle! \m/ Metal \m/

FINGERBOARD ENCOUNTER – Praha – 22.6.

{jcomments on}Máš na příští sobotu volno a nevíš co s časem? Tak doraž do Prahy do EFC klubu na závody, které pořádá otřelej pražskej lokál Stanislav Yovzhiy! Veškeré info:

EFC Community a Stanislav Yovzhiy představují fingerboard závody FINGERBOARD ENCOUNTER. Zajezdíte si na zbrusu novém parku desáté generace +blackriver-parks+ G10 a mnoha dalších profesionálních parcích +blackriver+. Těšit se můžete na speciální hosty z ASI Berlin. Nový systém hodnocení, kvalifikace formou LastTrick. Vylepšený styl semifinále kde si jezdec losuje trik a překážku. Finále o hlavní ceny souteže formou Game of Skate. Závody dále doplněny ještě vedlejší soutěží BestTrick o ceny od sponsorů závodu. V případě hezkého počasí bude k dispozici navíc outdor park +blackriver+. Shrnutí: Špičkové ceny od profesionálních fingerboard značek, osvědčená organizace a kvalitní zázemí. Datum a čas konání: Sobota 22.Června 2013 od 11.00 Hodin. Místo konání závodů: EFC European Fingerboard Club Prague. Registrace do závodu v místě konání. Více informací najdete www.fingerboarding.org

A samozřejmostí je i událost na Faceboočku.