Bazar #6 – Filip Koš

{jcomments on}S dalším kouskem do Bazaru je kompletní fingerpark Fighstone, kterého se chce zbavit můj kamarád ze Zlína Filip Koš. Filipa si ještě můžete pamatovat, když ve Zlíně na Třídě Tomáše Bati stál skateshop Pocoloco a tehdy pořádali s bratrem Adamem open air finger závod právě před zmiňovaným skateshopem – Pocoloco Fingerboard Open Air (2008). Zde se poprvé tento park objevil. Dnes už je sice ve stádiu polorozpadu, ale za stejných podmínek jsme ho v roce 2011 oprášili a složili do jezditelné podoby a Drťa sestříhal parádní video!

Filip k němu na Bazoši napsal: „Prodám FBR park vlastní výroby. Účastnil se několika fbr závodů a můžete ho znát z videjí FINGA teamu. Překážky se dají libovolně přesouvat. Stůl je včetně stolu s nohama, který lze rozdělat. Žádné poškození (na fotkách je to jen poházené, jinak vše v pořádku. Dopravu lze domluvit.

Cena: 1999 ,- Kč

Kontakt: 777103683


 

FF a Am Steig videa

{jcomments on}Jak to tak každý rok a po každém velkém závodě bývá, vyplouvají na povrch videa a právě teď vyšly dva skvělý kousky! První je edit od Nico Franka:

Druhým klenotem je takový trošku dokumentík na 10 minut od nora Johannese Forsberga. Rozhodně za to těch deset minut stojí! Video Vás totiž moc pěkně vtáhne do děje závodů a vy už jenom nasáváte atmosféru:

O Am Steig jsme už jednou psali, ale je to docela dávno, tak to trošku připomeneme…  Am Steig je barák, konkrétně stará hospoda ve Schwarzenbachu, kterou T. Hansen, T. Lieben a M. Winkler předělali na takový menší finger ráj. No prostě mají všude překážka a občas snídají na BRR parku. 🙂 V  rámci FF 16 u nich bydlelo docela dost lidí a jedním byl i Thomas Schwarz, který nic nenechal náhodě a natočil supek video s detaily Am Steig a samozřejmě i fingerboarding v jejich novém bowlu:

Fast Fingers 16 – finále video

{jcomments on}Ke kompletnosti letošního FF už schází pouze dvě věci a obě Vám mag naservíruje ještě tento týden! Je to video z finále a report české výpravy. První půlku v podobě finále Vám dáme už dnes a report o pár dní déle.
Martin Beckmann opět pohotově do druhého dnes sestříhal video z fajnlu, takže kdo neviděl v sobotu livestream, může si udělat obrázek právě teď

PS někdo z Vás už jistě četl na facebooku, ale kdo ho nečte tak pravidelně, tak tu máme ještě zprávičku od Kecyho ohledně absence nedělního setupu: Ukaž svůj komplet z minulé neděle bohužel neuvedeme, ale v neděli se můžete těšit na Martina Winklera! Také máme dva nové rozhovory z Fast Fingers s velkými jmény. Nechte se překvapit!

Fast Fingers 16 – výsledky

{jcomments on}S velkou radostí Vám přináším výsledky 6. mistrovství světa Fast Fingers 16! Letošní ročník přinesl velmi zajímavé věci. Jednak se změnil systém finále, kdy 3 jezdci měli za úkol udělat 3 sérky na novém finálovém parku, na které měli 2 pokusy. Porotci poté rozhodli a výsledek prvních tří míst byl odtajněn až při vyhlašování, kdy se ještě napínalo publikum tím, že se vyhlašovalo od 31. místa. Nakonec se ale vyplatilo počkat, protože hned 2 jezdci z České republiky byli v první třicítce. Ester Valtrová si odnesla parádní 28. místo a navíc získala ocenění za „nováčka roku“ a konečně Petr Ptáček, který vybojoval první místo a odnesl si tu největší trofej a titul mistra světa ve fingerboardingu 2013!

Na report si ještě musíte počkat. Tipuju, že příští týden by mohl být tady na magu. Pomalu už ale začínají prosakovat fotky a videa, která zde budeme postupně uvádět. Teď už ale výsledky 31 míst, které sem zpracoval na základě sledování živého přenosu:

1. Petr Ptáček

2. Alex Christ

3. Valentin Lieber

4. Dimitri Schlotthauer

5. Markus Schmidinger

6. Adrian Witzel

7. Jeldo Ulpts

8. Harald Schön

9. Stefan Klauser

10. Jan Fröhling

11. Diego Strozyk

12. Bene Müller

13. Tobias Stoll

14. Elliott Stewart-Fleming

15. Tim Teichert

16. Sandro Seidel

17. Philipp Reinhard

18. Tim Feistner

19. Valentin Horn

20. Lukas Galos

21. Aljosha Lellig

22. Nico Frank

23. Sebastian Schulze

24. Jan Durst

25. Paul Scholtz

26. Jan Kröger

27. Max Eschenbach

28. Ester Valtrová

29. Nils Förster

30. Fabian Kronsteiner

31. Elias Assmuth

Fast Fingers 16 živě!

{jcomments on}V tuto chvíli právě běží žívý přenos z mistrovství světa ve fingerboardingu Fast Fingers 16! Fanděte s námi našim jezdcům!

13:30 – 75 jezdců již má odjeto a následuje 15 minutová přestávka. Žívý přenos je prozatím nedostupný.

14:10 – BRR řešilo nějaké problémy se streamem, ale konečně zase jede. Zprovoznili ho akorát ve chvíli, kdy jel Nico Frank a po něm Petr Ptáček. Z českých jezdců už zbývá pouze Ester Valtrová a Robin Šťastný viz riderlist.

14:45 – Odjeto má i Ester Valtrová a po 12-ti jezdcích pojede i Robin Šťastný. Aktuálně mí odjeto 118 jezdců z celkových 139+.

15:00 – Všichni čeští jezdci již mají odjeto. Zbývá 9 jezdců a poté následuje přestávka, kdy se budou počítat výsledky.

16:54 – Už nějakou chvíli se jedou skupiny 5×6 jezdců (každý musí dát 3 triky, na které má tři pokusy). Byl jsem chvíli pryč, ale stihl jsem skupinu kam se dostala i Ester Valtrová, která ale bohužel vrátila jen jeden trik ze tří. V další skupině byl mimojiné i Petr Ptáček, který práskl 3 triky a všechny na první pokus!

18:05 – Finálový park je na místě!

18:30 – Nevím přesně, jakým stylem se pojede finále, ale u parku už jsou pouze Alex Christ, Valentin Lieber a Petr Ptáček!

18:41 – Každý měl 5 jízd na finálovém parku a na každou jízdu na pokusy. Porota rozhodne do 10 minut.

18:46 – Pořadí se dozvídáme od konce. Začíná se 31. místem.

18:53 – Asi největší překvapení na 27. místě – Ester Valtrová!

19:02 – A ještě jednou Ester Valtrová jako nováček roku! A odnáší si parádní GoPro kameru.

19:09 – Na 3. místě Valentin Lieber.

19:10 – Na druhém místě Alex Christ a první Petr Ptáček!!!!!!!!!!!!!!


Live video by Ustream

Fast Fingers se blíží

{jcomments on}Zbejvá už jenom pár desítek hodin do vypuknutí a BRR předvádí nové produkty, které budou k mání přímo na závodech. Jedním jsou speciální limitovaná edice padesáti kousků Berlinwoodů v kombinaci puzzle split ply a laserem vypáleného FF loga, což je určitě skvostným kouskem do sbírky. Navíc ve dvou tvarech Wide a Wide low, takže na své si přijde snad každý.

Druhou peckou jsou Winkler wheels s potiskem svých jezdců, takže čtyři vyvolení teamáci se dočkali svých promodelů! Například Fabian Schreiter se nedávno dočkal promodelu i u Berlinwood a teď se může pyšnit docela pěknou sestavičkou. Všechny 4 druhy budou v předprodeji na FF a potom i ofiko na webshopu.

Jinak česká výprava se pomaličku balí a zítra vyrážíme, budeme se snažit po návratu sepsat nějaký článek, ale hlavně budeme točit, takže nějaký nabouchaný videjko české výpravy bude.

Gene Senges

{jcomments on}Německá berlínská postavička Gene Senges je tento týden více než akční! Vyšly mu rovnou 2 montage a to s kámošem Lukasem Junkem a druhá montage je z jeho domácího BRR storu, kde nakládá převážně v “kobce“ (spodní část storu). PS: všimněte si jeho heelflipovýho skillu a minirampovýho stylu!

Pozvánka na Moravian fingerboard contest

{jcomments on}Pomalu se blíží datum závodů ve Velkém Újezdě – 8. 6. se zde pojede fingerboardový contest. Všechny informace o této akci jsme již sepsali v článku dříve.

Radim Brunovský, který celou akci pořádá, natočil pozvánkové video, kde hlavně vysvětluje celou cestu k tělocvičně Základní škole ve Velkém Újezdu. Jak můžete vidět, tak pokud přijedete vlakem do Olomouce, stačí obejít pěšky vlakové nádraží a autobusem se za půl hodiny dostat do Velkého Újezdu. Doprava tedy nemůže být problémem a navíc Olomouc je takový náš Řím, kam vedou všechny cesty, takže by to neměl být problém i pokud cestujete zdaleka.

Radim si dal s videem poměrně práci a nezapomněl ani na detaily jako cena jízdenky autobusu. 🙂 Snad si dáte Vy tu práci a dojedete na suprovej závod!

Připojte se k události na facebooku!

Planktoon na Tripu!

{jcomments on}S  titulekem Planktoon na Tripu nepůjde o žádné čtení z bulváru o fetování, ale o pohodový fingerboarding od indonézského Planktoon. Jak můžete vidět, pěkný video může vzniknou i bez hrocení pekelných triků na mramorových dlaždicích doma… tak zítra nejezděte doma a vyražte ven. 😉

Ukaž svůj komplet 2.0 – #3 Philippe De Goyri

{jcomments on}Majitel portugalského Yellowoodu Vám může být už známý především z rozhovoru pro fingerboardTV, který jsme dříve překládali. Tentokrát jsme ho vyzpovídali my o jeho kompletu. Můžete tak vidět poměrně exkluzivní věci (a věřte že ty exkluzivnější ještě přijdou) jako například nová dvouložisková Ywheels kolečka nebo novou technologii grafiky, kterou Philippe vyvíjí na způsob sítotisku. České titulky jsou samozřejmostí. Stačí si je zapnout v přehrávači.

Natočeno 23. března 2013 v klubu Cassiopeia v Berlíně (Německo).