Z československých luhů a hájů #14

{jcomments on}Už po čtrnácté se Vám hlásíme s další várkou videí z české a slovenské fingerboardové scény. V dnešním díle to vezmeme zkrátka.

První pán na holení sice moc vousů ještě nemá, ale s natáčením už má hodně zkušeností. Nové video od Radima Brunovského je natočeno ve 4x rychlejším snímkováním než běžně díky jeho nové kameře. Popral se s tím pěkně, zvlášť když si uvědomíte, že triky musí být extra čistý, jelikož všechno jde vidět. Navíc je to problém s osvětlením, protože potřebujete mnohem více světla. Výsledek ale vypadá moc dobře.

Alex Adame – slovenský jezdec, který je nejčastějším jezdcem v luzích opět točí a točí. Dlouhý těžký sérky – ty jsou náplní jeho nového klipu. Například 360flip noseslide nollie flip out je sám o sobě poměrně hardcore trik, ale pro Alexe není problém přidat ještě další triky v jednom záběru.

Jako třetí v pořadí je pán, kterému už bysme měli co holit. Kuba Masár po 3 měsících natočil i trikové video. Kuba nemá potřebu si kupovat drahý dřevěný překážky a jeho „indie“ tvorba zahrnuje snad jen papír, karton a kousek dýhy. Jednu takovou překážku z Kubovy „dílny“ vlastním i já a je parádní! Díky za ní, Kubo.

Morph obstacles

{jcomments on}Co to titulek nenapovídá! Morph Obstacles je nová firmička na překážky a už podle pvního kousku půjde o originalitu samu. Po nedávno profláklém Stoned Obstacles přichází na trh nové věci. Za vším stojí německý jezdec Max Eschenbach z SHIT Hessens Crew, který je společně s Leonie Sperner a Paul Monigatti hlavními aktéry upoutávkového videa.

Oficiální page na Facebočku je samozřejmostí.

V prodeji mají být překážky 4.3.2013 a k dostání budou na fingerboardstore.de

Ukaž svůj komplet #8 – Lukáš Staš

{jcomments on}V prosinci 2012 jsme na závodech Fingers of the Winter v pražském KC Vltavská vyzpovídali několik jezdců nejen z české fingerboardové scény. Na kameru nám v krátkosti představili svůj komplet. Rubrika Ukaž svůj komplet začala druhé lednové úterý a každým úterým přináší dalšího jezdce. Chtěl bychom také poděkovat lidem, kteří se na tomto podílejí a pomohli nám nápad zrealizovat a to hlavně Pavlovi z Big Construction, který koupil a natřel OSB desky na pozadí a zapůjčil nám halogeny, Nikonu za zapůjčení zrcadlovky a mikrofonu a Petrovi Ptáčkovi z FF, který s tímto nápadem přišel a pomáhal mi ho celý zrealizovat. Díky!

V osmém díle nám představí svůj komplet idol dívčích srdcí, jezdec za KL-Wood – Lukáš „Šmajda“ Staš z Frýdku-Místku. Vydolovat z něj nějaký informace sice dalo práce, ale výsledek stál za to.

Flatface store

{jcomments on}O tom, že Mikovi byznys vzkvétá svědčí i to, že do jeho Flatface store v Serevním Andoveru ve státě Massachusetts chodí poměrně dost lidí. Tady je video z 23. února, kdy tam pořádal další menší session. Podívejte se na ty obří prostory a to množství parků – zběžně jsem jich napočítal asi 12. Nevýhodou možná je umístění store a to na samém východě Spojených států a z Kalifornie. Z Kalifornie je to neuvěřitelných 5 000 km, pokud byste jeli autem.

Tim Hurley a Agustín García

{jcomments on}Opět si sfoukneme dva v jednom, protože oboje má něco do sebe.

První na holení bude amík Tim Hurley. Po delší době natočil Flatace a Blackriver teamrider videjko a opět dokazuje, že kreativita rozhodně není jeho nepřítel a spíše se s ní kamardí, protože co trik, to pecka a některé se jen tak nevidí. Rozhodně musíte vidět!

Druhým videem zavítáme do teplejších krajin, konkrétně do slunného Španělska. Nedávno jsme tu měli video Augustín García za Shen Company, ale Augustín to tak nenechal a povíšil i za španělský skateshop Blow. Osobně mě dostává svým stylem, škoda jenom, že video je pouze minutové, na tohle bych se zvládl dívat i dýl…

EFC Challenge Serial Vol.3

{jcomments on}Brány pražského EFC se 3. dubna znovu otevřou pro další díl ze série Challenge Serial. Registrace začíná v 11 hodin a samotný závod o dvě hodiny později. Za 8 pětek si můžete zazávodit o parádní ceny. Závodit se bude klasiky na parcích: BRR G9 Park, G8 Park, G8 Plaza, G6 Plaza a Rail Wall, sestavený z překážek od firem BRR, Harier a Shen. Na místě si můžete něco koupit ve SWAT shopu, který bude součástí. Neváhejte tedy přijít a zazávodit si o pěkné ceny. Více informací najdete na stránkách klubu nebo na webu EFC Comunity.

Místo: European Fingerboard Club Prague, Čakovická 51, 190 00 Praha 9, Prosek

 

PoP decks!

{jcomments on}A máme tu zase novinku od drážďanských pánů z PoP decks! Tom a Wille dali dohromady pestrý přehled tvarů, které PoP desky nabízejí. Na výběr máte ze 4 druhů konkejvů, takže by si měl vybrat snad každý. Navíc růčo fůčo malovanej design dělá z fingerový desky umělecký díla… a to už stojí zato!

Popisky ke všem tvarům najdete ZDE.

Z československých luhů a hájů #13

{jcomments on}Do třináctého dílu naší pravidelné rubriky jsem si jako kompenzaci za minule připravil velmi čerstvá videa, která vyšla v posledních dvou dnech. Po dlouhé době ožil například René Haulik ze Slovenska. Video natočil i Vojta Freitag a Standa Yovzhiy. Dneska na Vás obzvlášť apeluji, abyste si nenechali ujít ani jedno, protože jsou to opravdu parádní kousky.

René Haulik natočil bez jednoho dnu přesně po roce nové trikové video a kdo zná jeho tvorbu, tak ví že jsou to prasácký kombinace. U toho sice zůstaneme, ale René nám ukáže i nové variace a dokonce triky, které by mě nenapadly. Musím vyzdvihnout kombo v čase 0:32 – to je prostě paráda! Mrkněte i na Reného kanál a napište mu nějakej pěknej komentář a třeba příště natočí i něco dřív.

Vojta Freitag a jeho klasicky krátké stylové video. Tentokrát si vzal na paškál homemade překážku od Kuby Masára. Když už jsme u toho – velký dík Kubovi, který tyhle překážky poslal po všech známejch a s Píďou máme taky každej svojí a je to fakt perfektní záležitost. Zatím jsem to nestihl pořádně projet a navíc nejsem v těch tricích moc kreativní, ale je to pecková práce a na to, že je to z velký části z kartonu to má složitou konstrukci. Ovšem Vojta dokáže vykouzlit na podobnejch rampách parádní věci a o tom svědčí i tohle video. Nezapomeňte na jeho youtube channel!

Standa z Ukrajiny se zapojil do videocontestu fbrstuff (více o soutěži zde), které už jede druhým kolem. No rozhodně adept na vítěze, co myslíte? Standa má samozřejmě taky svůj YT kanál, tak se na něj nezapomeňte mrknout.

Hooded

{jcomments on}Za nic neříkajícím názvem se skrývá video od týpka, kterého už jistě znáte! Mladý japonec, který už v dřívějšch dobách točil velmi originální kousky pro Close Up teď natočil pro lokální firmičku Hooded a opět nezklamal svým zpracováním ani triky! Takový flip under flip tailslide, na zídce z karet, při kterém má týpek určitě kamenný pokerface se jentak nevidí… doporučujeme shlédnout i jeho starší videa, všechny jsou peckový a určitě Vás nudit nebudou!!

Ukaž svůj komplet #7 – Lukáš Šinfelt

{jcomments on}V prosinci 2012 jsme na závodech Fingers of the Winter v pražském KC Vltavská vyzpovídali několik jezdců nejen z české fingerboardové scény. Na kameru nám v krátkosti představili svůj komplet. Rubrika Ukaž svůj komplet začala druhé lednové úterý a každým úterým přináší dalšího jezdce. Chtěl bychom také poděkovat lidem, kteří se na tomto podílejí a pomohli nám nápad zrealizovat a to hlavně Pavlovi z Big Construction, který koupil a natřel OSB desky na pozadí a zapůjčil nám halogeny, Nikonu za zapůjčení zrcadlovky a mikrofonu a Petrovi Ptáčkovi z FF, který s tímto nápadem přišel a pomáhal mi ho celý zrealizovat. Díky!

V sedmém díle nám představí svůj komplet dlouhodobý jezdec za KL-Wood Lukáš Šinfelt. Na závěr jsem si opět připravil malý bonus. Uvidíte, že vždycky se najde nějaká třešnička na dortu. 😉