Adam Báča a Honza Uhlíř v Metropol TV v 17:30

{jcomments on}Jestli si pamatujete, jak jsme byli loni s Klárou v Metropol TV v Praze, tak letos se toho ujmuli Adam Báča s Honzou Uhlířem. Dnes v 10:30 byli hosty pořadu Pražský expres a diskutovali o fingerboardingu. Pokud jste vysílání nestihli, tak nezoufejte, protože v 17:30 bude repríza a na webu Metropol TV běží živé vysílání! Tak se na to mrkněte a až to bude v archivu na jejich webu, tak to ještě hodíme sem na magazín.

EDIT: Další reprízy tohoto dílu budou v živém vysílání běžet ještě v 18:05, 20:00 a 23:00.

Video mix

{jcomments on}Jelikož se ke dnešku sešlo více kvalitních videí, uděláme takový jeden souhrnný článek se vším, páč si myslím, že je zbytečné to mít rozkouskované.

Začneme viedeem s názvem +Harrier Pool Coping+, kde Rayn Bernier vytunil svoji Winkler minirampu a pekelně na ní práská. Kdo by to byl řekl, kolik radosti mu udělají dva kousky bazénovýho kopingu Harrier na jeho minošce… třeba trik v 0:46 – štýýý!

Druhou perličku tu máme opět Martina Beckmana, který dokazuje, že stále umí a dokáže překvapit! Jako jeden z mála prvních lidí má šanci otestovat a projet nové překážky od Stoned obstacles. K té příležitosti si ještě smontoval novou Flaked desku a téhle luxusní překce pořádně ogrindoval hrany.

O do třetice všeho dobrého bych rád informoval o dost neznámém jezdci ze Španělska – Agustínu Garciovi, o kterém jsem se dozvěděl skrze jeho welcome video do Blow, což je skateshop v Sieře Nevedě ve Španělsku. Chlapec jezdí moc pěkně a čistě, navíc, kolik skateshopů na světě má fingerboardovej team? Jeho kolegou v Blow je zatím jenom Ivan Paara.

Ukaž svůj komplet #4 – Jaroslav Koudelka

{jcomments on}V prosinci 2012 jsme na závodech Fingers of the Winter v pražském KC Vltavská vyzpovídali několik jezdců nejen z české fingerboardové scény. Na kameru nám v krátkosti představili svůj komplet. Rubrika Ukaž svůj komplet začala druhé lednové úterý a každým úterým přináší dalšího jezdce. Chtěl bychom také poděkovat lidem, kteří se na tomto podílejí a pomohli nám nápad zrealizovat a to hlavně Pavlovi z Big Construction, který koupil a natřel OSB desky na pozadí a zapůjčil nám halogeny, Nikonu za zapůjčení zrcadlovky a mikrofonu a Petrovi Ptáčkovi z FF, který s tímto nápadem přišel a pomáhal mi ho celý zrealizovat. Díky!

Na FOTW jsme nezapomněli vyzpovídat ani Járu Koudelku, kterej je tvůrcem desek Tetřev wood. Kromě toho že nám o nich něco poví se dozvíme spoustu věcí o jeho aktuálním setupu. Jára se rozpovídal asi nejvíc ze všech jezdců a tak jsem se to snažil nastříhat na nějakou stejnou úroveň jako předešlá videa. Rozhodně mrkněte na stránky Tetřevu a jejich facebook.

Erjan a Jasper na soukromým spotě

{jcomments on}Po československých luhách a hájích se zas přesuneme do světa světové scény a tentokrát naše bystrá muška nezamířila tak daleko za hranice, ale tuhle kousek do Německa. Dva týpci se jménama Erjan a Jasper natočili fajne video na jejich secret spotu. Musím uznat, že si s tím parkem dost pohráli, vypadá luxusně! Osobně se mi i tenhle styl chaotickýho pomalování zamlouvá, takže u mě za park velkej klobouk dolů a triky? Krásnej styl od obou…

Z československých luhů a hájů #10

{jcomments on}Naše nepravidelně pravidelná rubrika Z Československých luhů a hájů pokračuje jubilejním desátým dílem, ve kterém uvidíte jména jako Juro Danko, Alex Adame, Jakub Masár, Patrik Fuska, Honza Uhlíř, Tomáš Máca, Standa Yovzhiy, Vojta Buday a Zun Pham Ngoc.

Začnu nejstarším videem z EFC klubu, kde práská posledních 6 jmenovaných. Vyšlo několik minut poté co jsem zveřejnil devátý díl luhů a jelikož byl už hodně plnej, tak jsem si říkal, že si ho nechám na desátej díl. Všichni tam mají parádní triky, ale u Mácovi sérky v 0:54 mi trošku padla brada! Víc takových session, Pražáci! 🙂 O video se postaral Patrik Fuska (youtube).

Kuba Masár ze SVK natočil unboxing Blackriver trucků, které vyhrál za 3. místo v fousaté soutěži Ride to Glory (psali jsem o tom tady). Kromě jiného v něm Kuba probere aktuální dění a nakonec BRR trucky namontuje a střihne i několik triků. Běžte mrknout na jeho další videa na jeho youtube kanálu.

Alex Adame – to je také hodně skloňované jméno poslední doby tady na magazínu. Naposled jsem psal, že mě pořád překvapuje a to se mu daří i nadále. Někdy si říkám, že tenhle slovenskej jezdec snad ani nechodí do školy a jen jezdí a točí. V novým videu FAKING RAIN dává hrozný věci. Zvlášť ke konci, když zapojí ss 360 pop shuv-it. Mrkněte i na jeho další videa.

Juro Danko (youtube) je na Slovensku taková fingerová pornohvězda. A že jezdit nezapomněl dokazuje po více než dvou měsících novým videem. Trošku depresivní černobílé záběry umocněné hraním na klavír dohromady s čistými a stylovým triky dávají v součtu neskutečně pěknou podívanou! Juro opět dokázal, že stačí minuta dvacet k tomu, aby ohromil hromadu lidí. TOP!

Icon & Friends Ride Hunter Bjork’s Park

{jcomments on}Dnešní první článek nebude o žádných “celebritách“ nebo o lidech, které tu máme 2x týdně… dnes mrkneme na takovou normální americkou session s Coca Colou  a Playstationem týpci. Jména Mavrik Joos, Adam DeMarchi, Alex Burnett a Hunter Bjork Vám sice moc neříkají, ale určitě si zaslouží Vaši pozornost. Kluci jedí moc pěkně navíc na dost zajímavým parku a celkově se fingerem baví…

Oak Wheels pro rok 2013

{jcomments on}Jak jistě víte, portugalské Oak wheels bylo jednou z prvních firem, která vůbec zkoušela potisk na kolečka jako ve skateboardingu. Právě Oak představilo kolekci na rok 2013, kde má dost designů ve spolupráci s různými firmami z celého světa. Na obrázku vidíte celou kolekci, kde první 3 zleva jsou jejich vlastní designy. Potom doprava jde o kolaboraci s BRR, ASI Berlin Crew, LowPro fingerboards a úplně v pravo má svoji grafiku u FlatFace… tak které byste brali?

Jinak kdo neviděl, zde je česká recenze na Oak wheels od Kecyho.

Mike Casperneider

{jcomments on}Mike Casperneider – takhle bych po dnešním videu přejmenoval všem známého Mika Schneidera, který dokazuje, co je jeho oblíbený trik! Casper flip na nollie, casper flip na fakie, casper flip na switch nebo normal, casper flip s revertama do všech směrů a ze všech stran, s double flipem atd atd atd… jmenovat všechno, tak tu zešedivím!

Blackriver-tour-stop Dresden

{jcomments on}Včera Kecy psal, že Německo je bezedným zdrojem videí a měl zase pravdu! 🙂 Kolem BRR německé tour opět vyplavávají na povrch další a další videa a tentokrát kluci z PoP decks poctivě natáčeli při zastávce v jejich rodných Drážďanech ve skateshopu Titus. Práskají na vlastnoručně dělaném betonovém PoP parku, který mimo jiné je v tomto skateshopu volně přístupný a můžete si tam zadarmo zajezdit, kdybyste někdy měli cestu kolem…

Martin Beckmann

{jcomments on}Německá scéna je vždy jakousi pojistkou, že bude o čem psát. Naši západní sousedé chrlí spousty minut videí denně. Rád bych se zaměřil na nové video Martina Beckmanna. Proč ho zmiňuji? Martin není sice nějaký excelentní jezdec, ale spíše člověk, který (řekněme s trochou nadsázky) řídí světovou fingerboardovou scénu svým portálem fingerboardTV.de. Bude vždy tím, který se nejvíce zasadil o informovanost naše fingerboardového světa.

Jeho videa skutečně neoplývají nějakými přehnanými komby v šíleným stylu, za to ale jsou velmi kvalitně natočená a působí hrozně pohodově. Je to takové příjemné vytržení z všedních videí typu MikeS nebo lidí ze Store. Tím, že nezahlcuje lidi kvantem dlouhých videí, ale občas „prdne“ pár svých tutovek do krátkého klipu ho činí (pro mě) více lukrativnějším.