Nikon na Fingers of the Winters 2

{jcomments on}Událost na facebooku – Fingers of the Winter 2

Stejně jako loni bude i letos na Fingers of the Winter stánek společnosti Nikon. Jejich fotografové budou opět prezentovat nové modely fotoaparátů. Stejně tak budou celou akci dokumentovat a doufejme i promítat přímo na místě jako minulý rok s jejich digitálním fotoaparátem s výměnnými objektivy J1. Stejně tak bude možnost se nechat vyfotit přímo od profíku a na místě si fotku nechat vytisknout a mít tak hezkou památku. Neváhejte a přijďte 8. prosince do pražského KC na Vltavské!

Všechny informace v článku na magazínu – ZDE.

Oficiální stránky závodu: http://winter.bigconstruction.eu/

DIY park – Indonesie

{jcomments on}Tááák a po delší době se mrkneme na další DIY tvorbu a tentokrát ze vzdálené Indonesie, až na její východ do městečka Samarinda! Taky mi ten název nic neříkal a proto jsem trošku googlil a dohledal, že ve městě Samarinda je početné množství jezdců a dokonce se tam jezdí závody s názvem EBFC. Na jejich druhý ročník si místní pohráli s betonem a dali vzniku tomuhle moc pěkně udělanýmu parčíku:

vypadá to, že makali i přes noc

a barvičky jsou samozřejmostí

Dalších moc fotek najdte na jejich Facebook profilu!

Arnaud Bonhomme a Petr Ptáček

{jcomments on}Víte co má Belgie společného s Českou republikou? Nabušené jezdce! To potvrdil Arnaud Bonhomme, který si na oslavu svých 100 odběratelů přizval na montage Petra Ptáčka. Musím smeknout klobouk, protože ve videu padají na obou stranách neskutečný triky. Doporučuji podpořit Arnauda odběrem jeho videí na Youtube a tím si rozšířit rozhled i na belgickou fingerboardovou scénu.

Snad se v budoucnu dočkáme více podobných montage.

Ladronka Fest 2012

{jcomments on}Netrvalo ani moc dlouho a máme tu oficiální ještě horké video z dílny EFC Fingerboard Community mapující pražskou akci Ladronka Fest 2012. Více se o ní můžete dočíst v našem článku ze září zde. Už podruhé na ní byl i stánek Swat Skates a zároveň probíhaly menší, ale o to věřím víc pohodové závody. Pár tríčků si tam vyšvihne i švihák lázeňský a vítěz závodu Honza Uhlíř, vítěz druhého závodu Zun Pham Ngoc i winner třetího – Patrik Fuska. Samozřejmostí jsou kluci z EFC a pár lokáků. Takže kdo to letos ropásl, může mrknout o co přišel…

Z českých luhů a hájů #6

{jcomments on}Tentokrát přinášíme Luhy ryze české a prvním z nich je zřejmě nejčastější jméno této rubriky – Vojta Freitag (youtube). Ten si zase stloukl doma novou překážku a napráskal na ní několik triků na promodelové 32mm Finga desce. Cením zejména zajímavé prvky překážky jako koping na hraně banku nebo krátké zkosení „zídky“. Pohodová instrumentálka snad nikoho neurazí. Vydržel bych se dívat déle.

Druhým je Petr Eliáš, kterému děkuji za to, že mě oslovil skrze mail (a tímto zároveň apeluji na ostatní, aby se neostýchali nám napsat) a poslal pěkné video natočené ve školních lavicích. Hned mě zaujal Petrův parádní styl. Myslím, že o něm ještě uslyšíme. Rozhodně ho podpořte odebíráním jeho Youtube kanálu. Já už tak učinil.

Parky na FOTW2 + událost na fb

{jcomments on}Přinášíme Vám další novinky k chystanému závodu Fingers of the Winter 2. Všechny důležité a potřebné informace najdete buď ve velkém článku tady na magazínu, oficiálních stránkách FOTW (kde se můžete registrovat) a nebo na události na facebooku, kde Vás prosíme o potvrzení případné účasti.

Jaké parky (a bazény) na závodě uvidíte – to už jsme si psali v minulém článku, ale teď se na ně podíváme. Ke každému parku jsem napsal krátkou historii. Na konci potom najdete velké lákadlo v podobě nového FF bazénu.

1) BIG KLW Metropolitan City – závodní park, jehož podoba je prozatím uchována v tajnosti.

?

2) Ride for Real – park, který byl poprvé odprezentován na Chill fingerboard session 2 a zažil asi nejvíce závodů ze všech.

3) Big Red Passion – původní Red Passion (poprvé představen na festvalu Passion v Brémách), který byl pro loňské Fingers of the Winter upraven a prodloužen, aby mohl zastát funkci závodního parku.

4) Mystic – velice zajímavý park vytvořen dle předlohy skateparku Štvanice v Praze. Poprvé představen na světovém poháru ve sk8 – 17. ročníku Mystic sk8 cupu.

5) Big Air – podle skejtové megarampy vytvořený skok s obrovskými rádiusy a duhovým railem uprostřed byl poprvé představen stejně jako Big Red Passion na FOTW.

6) Finga bazén 2012 – letošní betonové veledílo Petra Ptáčka bude pojízdné pro veřejnost poprvé právě na Fingers of the Winters 2!

První bazén z roku 2009 na závodech bohužel nebude, ale letošní Vám ho doufejme vynahradí. Nezapomeňte se tedy připojit k události na facebooku a nadále sledujte magazín pro další novinky.

Aaguaa fingerwakeskates

{jcomments on}O tom, že existuje něco jako wakeboard už jste předpokládám někdy slyšeli, ale fingerwakeboard je pro Vás novinka, že? Španělští fingeraři si asi jednou potřebovali zchladi prsty, tak trošku překopali fingerboardy, ponořili je do vody a dali vzniku tomuhle.

Vše doprovází jejich videa na youtube kanálu, kde najdete od reklamek až po jakási tour videa po Španělsku. Mají i ofiko stránky, ale tam jsem toho bohužel moc nenašel.

Dokonce na fingerwakeboardy jsou i něco jako překážky a jednou z nich je tento rail z přítomného videa.

Novinky u firem a zajímavosti

{jcomments on}Dnes bych si dovolil nedat klasicky video, ale podíval bych se trošku na novinky, které vyšly za posledních pár dní od firem a neměly by Vám ujít.

Takže z kraje začneme třeba portuglskou firmou Yellowood, která vypustila na fingerovou scénu docela nevšední prkna s názvem Stencil! Upřímně řečeno nejsem moc schopnej identifkovat, jak je tahle edice dělaná, ale vypadá to dobře ne?

Druhou dost hustou novinkou jsou nová kola od americké klasiky NoComply, kterou asi moc znát nebudete – doporučuji si projít jich web. Kolečka dneska dělá kdekdo, takže to není jen tak, udělat něco extra, ale NC se to povedlo! Dělají totiž kolečka s “designem“, což si myslím, že je už docela psycho,, pokud uvážíte jejich rozměry a kvalitu tisku, co NC nabízí. Navíc to jsou kola se jmény jejich jezdců, takže další přiblížení se skateboardingu, kde takováto promodelová kola mají pouze profíci.

Teď bych se zase vrátil do Portugalska k dceřinné firmě YW, Ytruks, kde vznikly nový trucky s označením X4 a čím jsou nové? Asi největší inovací je šířka 32 mm, která je dnes tak moderní… dalším vylepšením je ubrání materiálu na místech kde není potřeba, tím pádem snížení hmostnosti – jak můžete vidět tady na obrázku (je vidět osička trucku):

Dál bych se pozastavil nad touhle poctivou domácí ruční prací týpka se jménem Darren neznámo odkud 😀 ale má to fakkt pěkný, chlapec! Chválíme!

A jako poslední tu máme pro milovníky Meme obrázků a 9Gagu tyhle kanadský desky Diamond decks! Biiitch please!

FINGERS OF THE WINTER 2 – plakát + registrace a další informace

{jcomments on}Konečně jsme se dočkali slibovaného plakátu závodů Fingers of the Winter 2! Za necelé tři týdny – tedy 8. prosince se v 11 hodin otevřou brány sálu Elektra v Kulturním centru Vltavská v Praze. Závody se tedy pojedou na stejném místě jako loni (od hlavního vchodu rovně po schodech dolů). Na tomto odkazu najdete KC Vltavskou na mapě.

Program:

11:00 – otevření brány do světa fingerboardingu

11:00 – 13:00 (12:00) – Trénink + registrace

13:00 – 15:00 – 1. kolo – Kvalifikace

15:00 – 16:30 – 2. kolo – Čtvrtfinále

16:30 – 17:00 – 3. kolo – Semifinále (Jam)

17:00 – 17:30 – 4. kolo – Finále (Game of Skate)

17:30 – 18:30 – Tombola

18:30 – 19:00 – Vyhlášení vítězů – Ukončení akce

Asi Vás nejvíc zajímá, na jakých parcích se bude jezdit. Jako loni zde najdete parky: Ride for Real, Big Red Passion, Mystic, Big Air. Lákadlem budou starý i NOVÝ Finga bazén. Jako závodní park bude opět něco speciálního – BIG KLW Metropolitan City – už samotný název je zajímavý. Že by něco ve stylu města? Nechme se překvapit!

Stejně jako loni bude i letos akci speakovat legenda českého fingerboardingu Vladimír „Kari“ Karásek. O zábavu tedy nebude nouze.

Těšit se můžete na bohaté ceny pro vítěze včetně Prize Money 5000 ,- Kč! Navíc můžete soutěžit i pokud nevlastníte fingerboard a to zakoupením tomboly, ve které budou ceny v hodnotě 10 000 ,- Kč!

Závod pořádá Big Construction s hlavní pomocí od společnosti Nikon a Mysticskateshop.cz. Dále akci sponzorují: KL-Wood, Finga fingerboards, Woodguest, B-low a mediální podporu zajišťují kromě magazínu – fingerboardTV.de a fbrstuff.

REGISTRACE: Registrace probíhá již od včerejšího dne na oficiálním webu závodu http://winter.bigconstruction.eu/. Rozhodně stojí za to zkusit porovnat síly s ostatními jezdci a přitom můžete vyhrát parádní ceny a v nejlepším případě i prize money. Stačí vyplnit a jednoduchý formulář na TÉTO ADRESE. Registrace stojí 80 Kč (při registraci na webu) nebo 100 Kč (při registraci na místě). Platí se na místě.

Jakmile se objeví jakékoliv nové informace, dozvíte se to jako první. Pokud máte jakékoliv dotazy, ptejte se v komentářích. Tady je slibovaný plakát:

Doug Bodkin a Zach Ballen – USA

{jcomments on}A dnes se opět mrkneme na americký triky a rouvnou v dvojitý náloži!

Nejdřív se pozastavíme u týpka se jménem Douglas Bodkin, kterého už možná bude znát… jako jeden z mála američanů totiž celkem hojně cestuje do Německa na Fast Fingers a podobný akcičky a tentokrát si ve videu posvítil na novou BRR lavičku:

A druhým americkým jezdcem na holení je pro Vás asi méně známý Zach Ballen, ale řekl bych, že si zaslouží chvilku Vaší pozornosti… mimo jiné je taky nejnovějším jezdcem teamu Yellowood, kdy se tam dostal jako jediný USA jezdec! Ve svým novým videu také grinduje nové trucky od Ytrucks s označením X4, o kterých se dočtete zítra!