Session u Adriana Witzela!

{jcomments on}Postavičku A. Witzela není snad potřeba moc představovat – je to jedna z těch novějších tváří temů BRR, BW a FlatFace a také hrdý majitel našláplého parku, který si z velké části postavil sám + ho dopnil o nějaké BRR překážky. Právě na tomhle parku si dal Adrian session s jezdci jako Tim Pütz, Jeldo Ulpts a Henry Pokorra – což zaručuje kvalitní podívanou na super parku!

Z česko-slovenských luhů a hájů #3

{jcomments on}Jelikož jsem Kláru Čelikovskou a Honzu Uhlíře psal do dvou samostatných článku, mám tu pouze dva kousky. Zmrtvých vstání bratrů Masárů ze Slovenska a starší krátké video Vojty Freitaga.

Klement a Mojmír si dali načas, když sestříhali záběry z 15. července, ale stojí to za to. Podařilo se jim do 53 vteřinového klipu vměstnat velkou spoustu parádních triků. Jejich videa mě pokaždé baví. Obzvlášť jejich vychytávky jako tyrkysový BRR rail s jednou nožičkou. Problem physics?

K Vojtovi nemám moc co říct. Další krátkej klip z edice krátkejch klipů. Delší video s hudbou bysme určitě uvítali, Vojto. 😉 Nicméně pěkný triky jako vždy a tentokrát víc shouve-itů.

Finga fingerboards outdoor spot 2011

{jcomments on}Hohoho! Ikdyž s ročním spožděním, ale přece, je tu Finga fingerboards outdoor spot 2011 oficiální video od pana střihače Míry „Kecyho“ Krejčího! Myslím, že o tomhle projektu není třeba se rozepisovat, protože všichni vědí oč jde ne? Prostě popřejeme příjemnou podívanou a doufáme, že se Vám video líbí.

A taky se můžete těšit na video z 2012 – máme hromady kvalitního materiálu. 🙂

Cactux Wood bazének

{jcomments on}Za dalším DIY výtvorem zabrouzdáme až do Itálie. Zdejší fingerboardista Omar Meijer si dal tu práci a postavil si bazének ve tvaru kaktusu. Proč kaktus? Vlastní firmu, která v Itálii vyrábí fb desky, jejíž jméno je Cactux Wood (název můžete vidět vsazený na dně bazénu). Nevím jak je to se sjízdností tohodle bazénku, ale musím uznat, že je to perfektní práce! Další zajímavé obrázky najdete na Omarově Flickru.

Dimitry Schloutthauer v San Franciscu

{jcomments on}Dimitry, jakožto ikona světového fingerboardingu, 2x vítěz mistrovství Evropy, několikrát Německa, jednou BATH a jednou hrdý vítěz Fast Fingers – Mistrovství světa, se nedávno podíval do amerického San Francisca! Z jakého důvodu o tom vlastně píšeme? Na dovolenou tam rozhodně nejel… byl osloven MÓDNÍ společností Hermès Paris President, aby jim při příležitosti představení nové pánské kolekce oblečení pro podzim/zimu 2012 trošku spestřil program fingerboardovou show – což je trošku úlet, řekl bych, aby si módní společnost pozvala fingerboardistu vzdáleného 14 000 km!

V minulosti jsme už jednou byli svědky něčeho podobného, kdy Elias byl v roce 2007 pozván do Tokia, aby točil reklamu pro 1682.

Nové foto měsíce

{jcomments on}Jelikož se za poslední měsíc nedělo nic moc fingerboardového a od Vás jsme taky žádnou fotku nedostali, přinášíme Vám fotku Finga spotu při posledních slunečních říjnových dnech. Jak můžete vidět, všude je již listí a bazén je až po okraj naplněný vodou. Tento obrázek Vás tu bude vítat po další měsíc.

DIY bazén Daniela Kaučárika ze Slovenska

{jcomments on}Pro milovníky vlastnoručně vyrobených (neboli DIY) překážek a spotů máme skvělou novinku. Včera nám na redakci přišel mail od Daniela Kaučárika ze Slovenska, který nám poslal fotky svého bazénu. Opět musíme uznat, že je to perfektní práce a jak si můžete v následující Danielově zprávě přečíst, není to nic, co by nezvládl 13-ti letej frajer! Daniel nám napsal:

„Volám sa Daniel Kaučári. Mám 13 rokov, som zo Slovenska. Venoval som tomu dokopy asi týždeň práce a týždeň zháňania materiálu. Najťažšie bolo zohnať medenú rúrku na koping. Materiál som použil klasika polystirén, ale namiesto cementu som použil lepidlový cement, ktorý sa používá aj pri zateplovaní domov. Potom som to vybrúsil a dal som na to 2 nátery. Keď som to začínal robiť, tak som myslel, že to ani nezvládnu spraviť, ale dokázal som to a výsledok bol ešte lepší než som čakal. Takže vážne sa toho netreba báť, stačí sa len odhodlať. PS: Spravil som to už asi pred mesiacom, ale poslal so to až teraz keď vidím že aj iní ukazujú svoje výtvory.“

No uznejte sami v obrázcích níže, že si jeho dílo zaslouží respekt. Pokud jste již něco vytvořili nebo hodláte vytvořit, nezapomeňte se nám pochlubit! 😉


International Fingers by Standa Yovzhiy

{jcomments on}Takže, dámy a pánové, je to tu! Jak jsme Vám v sobotu psali, že se chystá česká montáž s jezdci z celého světa, tak dnes se právě objevil výsledek usilovné tvorby Standy Yovzhiyho na netu! Rozhodně si najděte něco málo přes 6 minut, pohodlně se usaďtě a vychutnejte si docela dlouhé práskání všemožných jezdců. Uvidíte jak triky standardní, stylové, tak přehnaná komba, která jste ještě jistě neviděli. Kompletní seznam jezdců s jejich kanály najdete pod videem na Youtube.

Povinně mrkněte a my, za redakci Magu, dáváme Standovi velký facebookový palec nahoru!

Honza Uhlíř na chatě 2

{jcomments on}Honzu Uhlíře (respektive jeho články) můžete v poslední době vidět na Fingerboarding.cz, kde se právě stará o celý chod tohoto portálu. A jak jsme od něj zvyklí, opět se pochlubil s materiálem natočeným v létě na chatě (kde nejspíš tráví půlku života, jelikož z ní můžeme vidět spoustu videí na jeho kanálu). Jde vidět, že fantazii se meze nekladou a tak tomuto jezdci za Woodguest stačí například pár pantoflí. Co Vás ovšem možná zaskočí je to, že tentokrát Honza zneužil i vlastního psa jako překážku. Další videa najdete na Honzově youtube kanálu.

DIY projekt – Will Wood

Dnešní článek si dáme trošku z jiného soudku a to konkretně opět něčí DIY tvorbu. Kdo, že nám zaslal svůj výkon? Jeho jméno je Will Wood a bohužel nevím od kud přesně je, ale určitě to není čech. Cca před měsícem mi přišel mail s tím, že týpek viděl videa spotů, bazenu a články tady u nás na magu a vyptával se co a jak ohledně tvorby betonových záležitostí. Pár dní jsme si psali a vypadal nadšeně, že do toho vážně půjde. No a dnes mi znovu přišel mail od Willa už s fotkama jeho výkonu a musím uznat, že si vážně pohrál a patří mu náš respekt!

Přikládáme pár fotek:

Můžete vidět, že začínal standardně, polystyren, potažený perlinkou.

Nanešení vrstvy betonu.

A pár malůvek nesmí chybět.

Pokud jste taky něco zkoušeli, nebojte se poslat fotky. 😉 Více fotek tohoto projektu najdete zde!

{jcomments on}