ASI No. 7 – Nico Frank edit

{jcomments on}Videí ze závodů ASI Berlin 7 není nikdy dost, ale troufám si říct, že tohle už je předposlední… poslední bude edit z české výpravy, na kterém se právě pracuje 😉

Tentokrát to bude luxusní, skoro desiti minutové video od Nico Franka, kde uvidíte skoro celé BNDG Crew, hromadu dalších jezdců a vše okolo, spojené se třemi dny v Berlíně – od páteční rozehřívací session v BRR storu až po nedelní Mellow park a znovu Store.

Usaďte se a vychutnejte si poctivou nálož německých triků!

Česká videa poslední doby

{jcomments on}Jak už je zvykem, vždy po nějaké době se zpětně podíváme v jednom článku na videa českých nebo slovenských jezdců. V této činnosti budeme pokračovat i nadále. Věřte že v poslední době se hodně urodilo a o to více zajímavá videa to jsou. Například Vojty Freitaga fingerboarding v loďce, Standy Yovzhiyho noční pojezd, neskutečnej styl Lukáše Šinfelta a nebo vstání z mrtvých Michala Kolůcha.

Vezmeme to od nejstaršího k nejnovějšímu. Před deseti dny vydané video Vojty Freitaga mě příjemně překvapilo. Vojta odpustil od natáčení doma na stolku a vybral si opravdu nevšední místo – loďku. Vyjel si kamsi na rybník či přehradu a stačilo mu pádlo a různé ohyby v loďce, aby vzniklo tahle minutová pohodička. Mrkněte i na jeho další videa na jeho Youtube kanálu.

O dva dny mladší kousek patří rodákovi z Prahy s ukrajinským jménem – Standovi Yovzhiymu (Woodguest). Standa očividně rád točí večer. Je to už jeho několikáté video s umělým osvětlením. Ovšem to nikdy není naškodu, ba naopak! Ve Standově případě je všechno parádně nasvícený a venkovní prostředí kdesi v altánku dodává pěknou atmoseféru. Standa se s tím nemaže a tento 48 vteřinový klip mu trval pětadvacet minut. Více jeho tvorby na jeho Youtube kanále.

Třetí klip by se dal také nazvat takovým menším zmrtých vstáním. Lukáš Šinfelt, jezdec KLW, si po půl roce našel čas aby natočil zřejmě největší pecku z jeho videí zatím. Opravdu klobouk dolů, ale tenhle styl si zaslouží 10/10! Nemám k tomu co dodat. Mrkejte i na jeho youtube kanál.

Ovšem poslední video je velmi nečekané a mile mě překvapilo, že si stylař Michal Kolůch (FF tým) udělal chvilku a natočil nové video, které dělí sedmiměsíční propast od jeho předchůdce. Celé je sice na jedné překážce – odlévaném homemade betonovém boxum, ale o to víc je našlapané triky. Snad se Míša Kulička ještě zase odhodlá k práci s kamerou. Mrkněte taky na jeho staré kousky na jeho Youtube „čenlu“.

Sandro Seidel na BRR FF 15 Finale parku

{jcomments on}Že Vám tohle jméno nic neříká? Docela chyba, kterou byste meli ihned napravit tímhle videem! Sandro Seidel je 14 letej boreček, co na fingeru jezdí čtvrtým rokem, ale vypadá to, jakoby jezdil snad od plenek, protože má neskutečnej styl… viděl jsem ho jezdit letos na ASI 7 a fakt práská, vybojoval 7. místo a řekl bych, že tohle video plný težkých triků točil tak max 30 minut.

Matt Taylor a Sam Aronie!

Dnes se zase pozastavíme na chvilku do USA, kde tahle známá dvojka Matt a Sam řádila na parádním homemade parčíku. Design a zpracování mi připomíná styl domácích parků Johna Cowarda (youtube bhillfilms) ale netroufám si říct, kdo je tvůrcem tohohle skvostu. Jediné co vím s jistotou je, že tohle video stojí za necelé 2 minuty Vašeho času!

{jcomments on}

Finga fingerboards Bowl 2012!

{jcomments on}Jablko dnes nepadne daleko od stromu a zůstaneme v Novém Městě na Moravě. Nabízíme Vám první fotky nového bazénku od Petra Ptáčka. Nebudeme to moc rozpitvávat, protože jsem si jistý, že si Píďa najde čas, aby Vám napsal o tomto překrásném díle celý článek! Více fotek na facebooku Finga fingerboards.

Nový web a designové desky – Finga fingerboards

{jcomments on}Určitě o tom drtivá většina z Vás ví, protože to už bylo všude psáno, akorát my jsme si neuvědomili, že by nebylo naškodu tomu věnovat pár slov i na magazín. Mluvím o novém webu Finga fingerboards. Tak nějak dělalo i nedělalo se na něm skoro celý rok a byl spuštěn asi dva týdny zpátky. Sice není ještě úplně doladěn, ale nejdůležitější věci fungují. Konečně se můžete více dočíst o různých aktivitách FF a to ve zcela novém kabátě. Mrkněte se hned teď na fingafingerboards.com.

A aby toho nebylo málo, chvíli po spuštění nové verze webu přišel Píďa i s novými designovými deskami. Ty se liší nejen tvarem, ale i šířkou 30 mm, která se pomalu stává standardem a je snažší na ovladatelnost desky. Takže nezapomeňte mrknout na shop.

Mike Schneider práská v bowlu!

{jcomments on}U příležitosti Rendezvous 13 zavítal k Mikovi domů i Elias Assmuth, který se tam rozhodně neflákal. To, že Elias s betonem umí, snad není třeba nijak rozepisovat, Mikovi už předtím dělal 2 parky, v Berlíně postavil svá díla v BRR Storu a v Mellow parku, stavěl i betonový závodní park na Fast Fingers 14 a teď si pohrál i s docela zajímvým bazénkem. No a Mike si zase pohrál s tímhle videem, kde 4 minuty docela dost nakládá v chill stylu.

Jay Kowalski

{jcomments on}Sledujete americký skejtový videa? Pokud ano, hned z prvního záběru Vám vše docvakne a pokud nesledujete, nevadí, pomůžeme. Mladý američan Kowalski znovu potvrzuje jak moc kreativní záliba (kdo chce tak sport) je fingerboarding. Je vidět, že americký street má hodně obkoukanej a postavil si přesnou repliku z ulice – elektrickou rozvodnou skříň, včetně obrubníků,kamínků a žlutých ochranných tyčí po bocích.

BNDG Goodtimes #4 – Asi No.7

Po louhé obě tu zase máme video od německé crew Bondage (BNDG), která nechyběla na závodech ASI Berlin 7!
Jak je u kluků zvykem, něco potočili, ale tentokrát spíše směřovali svoje záběry až na večerní chill v urampě při afteparty. Přímo u tohoto natáčení jsem byl a musím poznamenat, že se ty dvojitý jízdy Martina Winklera a Steffena Bronserta točili až někdy v 1 ráno! Mimo tyhle 2 bazenový stylaře tam uvidíte i klasiku jako Beneho Mullera, Gorana nebo Nico Franka. Takže se usaďte do příjemné polohy a vychutnejte si luxusních 6 minutek.

{jcomments on}

ASI Berlin No. 7 – report české výpravy

{jcomments on}Od sobotního večera máme za sebou již sedmý ročník moc příjemného závodu ASI Berlin a jako již poslední 3 roky nechyběla česká výprava. Letos sice v menším počtu, ale přece jsme vyráželi ve složení já (Petr Ptáček), Tomáš Máca a v sobotu dorazil Marcel Kubala.

Naše cesta začínala již v pátek ráno a do slunného Berlína jsme dorazili se zpožděným vlakem až před šestou hodinou večerní. Z nádraží jsme směřovali rovnou do Blackriver Storu umístěného asi krásných 15 minut od nádraží a ještě krásnějších 5 minut od konání ASI závodů. Když jsme dorazili do Storu, byl v celku dost zaplněný horlivě trénujícími lidmi, jak místními nabušenými lokály, tak profíky jako Marcus Schmidinger, Nico Frank, Daniel Zeise, Martin Winkler, kluci z Flaked a další známí jezdci a ikony dnešního fingerboardingu. Hodně se jezdilo, točilo a asi v 7 hodin dorazili kluci z Flensburgu a rozjeli DJ’s show. Po rozježdění se, nespočtu pozdravů s němci a ještě větším nespočtu game of S.K.A.T.E., co s námi chtěli všichni hrát, jsme začali i my točit video české výpravy na ASI. Opravdu poctivě jsme se videu věnovali, mezi tím stíhali další game of skate a natáčet do dalších německých videí. Částečně vysvobozující byl o půl deváté Harry s větou, že se už store zavírá. Sbalili jsme si batohy a vyrazili se mrknout za trochou kultury – Berlínské zdi a poté s radostí ulehli.

Tomáš Máca v prázdném Storu tesně před zavíračkou

Sobotní závody se konaly na klasickém místě, v klubu Cassiopeia. Vyhlášeném párty-místě, které přes noc ožívá neskutečným způsobem. Závodním parkem byl ten samý, který jste mohli vidět už na Fast Fingers, ale v trošku menší verzi – bez bazénku.

Závodní park

Závody začínaly přesně v 1 hodinu kvalifikací, do které se přihlásilo rovných 80 riderů z Německa, Švýcarska, Rakouska a ČR a každý měl 45 vteřin a last trik, aby ukázal, že má na postup do třiceti nejlepších. Zde bezpochyby nejvíc zabíjel Nico Frank, luxusní triky odjeté přesně na šrouby! Z kvaldy se podařilo z čechů postoupit pouze mě, Tomáš skončil na 45. místě a Marcel mu byl v patách na 47. Během sčítání výsledků z kvalifikace proběhla exhibice Freestyle skaterů (to, co dělá legendární Rodney Mullen).

Češi před klubem Cassiopaia / Okolí místa konání závodu

V druhém kole už bylo pouze 30 vteřin, ale zato jezdci museli po své jízdě dát tři best triky. Padaly triky jako flip late backflip, tre flip late impossible do grindu, nollie heel bs tailslide nebo kombíčko ss manual flip manual. Podle mě v tomhle kole nejvíc zabil Jeldo Ulpts, v jízdě zkazil pouze 1 trik a těžký best triky dal všechny z první! Ke kupodivu mému i dalších jezdců, do finále nepostoupil… Mně se podařila v celku slušná jízda, první best trik na druhý pokus, tím byl ss fs bigspin ze chodů, druhý trik byl obrovský nollie flip z dlouhých chodů na první a potom nosegrind nollie flip out na první. Do samotného finále se probojoval méně známý, ale o to více zabíjející Lukas Bauer, berlínský vrah a showman Ramon Angelow, loňský mistr světa Markus Schmidinger, loňský vítěz ASI No.6 Nico Frank, filmař Harald Schön a já. Jak už je zvykem od Fast Fingers, na finále se vyměnil park, který je uzpůsobený pro praváky i leváky úplně stejně, tudíž se při určování nemusí vybírat překážky a triky, aby to druhorucí mohli dát. Hrálo se podle místních tzv. ASI Rules (ASI pravidel), kdy máte 1 pokus na určení triku, 2 pokusy na zopakování a na poslední písmenko 3 pokusy! Jako první vypadával Harry, který neodolal náporu poměrně težkých triků, po něm docela nečekaně Nico, na kterém se podepsala nervozita a hned po něm na stejném triku Lukas Bauer. Mně se bohužel moc nedařilo určovat a i přestože jsem měl pouze SK a Ramon se Schmidim SKAT, mě oba společně dokázali dotáhnout a během pár minut jsme měli všichni 4 písmena! Ikdyž Ramon permanentně odlehčoval situaci svými tanečky, nervozita se dala krájet a Ramon vše utnul svým trikem: nosegrind nollie bigspin flip out! I když jsme měli 3 pokusy na zopakování, bylo to málo na tenhle težkej trik a postupně jsem já a hned potom Schmidi vypadli a Ramon se zaslouženě stal vítězem ASI No. 7. Gratulujeme! Kompletní výsledky naleznete ve starším článku ZDE.

Skoro celé finále (bez prvních pár minut) je na těchto 3 videích:

Rozdaly se bohaté ceny pro prvních 30 míst, prizemoney pro první 3 jezdce a vše se přesouvalo na afterparty o kousek dál, kde zase hráli DJ’s z Flensburgu. Nečekaně jsme se ještě dozvěděli, že bude probíhat i Kassel-Ost Bowl jam. S Tomášem jsme se přihlásili a byli ready na jedenáctou hodinu večerní, kdy to začínalo. Jelo se následujícím stylem: můžete v bazenu práskat tak dlouho, jak budete chtít, ale potom, co zkazíte, musíte přestat a jede další v pořadí a vy už v tomhle kole nemáte šanci. Na KO Bowl jam se přihlásilo 20 jezdců a v kvalifikaci nejvíc zabil český Tomáš Máca, předváděl slušný polety a flipy do grabů. Do dalšího kola, kde už bylo jenom 8 jezdců, se nám podařilo postoupit oběma, ale bohužel se už Tomášovi tolik nedařilo, pokazil vcelku rychle a tím pro něj vše skončilo. Finále KO Bowl jamu se stalo poměrně mezinárodní záležitostí, potom co spíkři hlásili, že postoupil švýcar Rinaldo Wälti, němec Göran Wisniewski a já – čecháček.

Samotné finále bylo formou 5 minutového jamu, kdy jsme se bleskově střídali potom, co předešlý v řadě zkazil. Padaly fakt stylově protažený grindy, vychytávky na kopingu, luxusní polety a snad všechno možný, co si v bazenku dovedet představit. I přes to všechno jsem byl velice mile překvapen při vyhlašování výsledků o půl jedné ráno, když kluci z KO hlásili, že na třetím místě skončil Rinaldo, druhý Goran a vítězem se stal ,,Petr Ptáček all the way from Czech Republic‘‘.

V neděli odpoledne se ještě konala session v Mellow parku, ale to už bohužel na místě nebyla žádná česká noha… snad se to objeví v nějakém z videí.

Každopádně bychom rádi poděkovali Timo Kranzovi a BRR za organizaci, závody to jsou opravdu skvělé a pokud budete mít příští rok možnost tam jet, neváhejte a vyražte!

A na úplný závěr pro Vás máme zatím asi nejlepší a nejpříjemnější video od Marcuse Weißa: