Joaquin Méndez – Francie

{jcomments on}Joaquin Méndez, všemi asi snad známý francouzský jezdec práskající za Blackriver-Ramps, Flatface, Spinal.fr, The Woodie’s a DUST concrete, právě zvěřejnil v celku zajímavý projektík. Jen škoda, že není delší a nebo ještě lépe s více jezdci. Jde o takový, myslím, že by se tomu dalo říkat, dokumentík? Ve kterém Joaquin mluví o jeho vztahu fingeru a profesionalitě ve fingerboardingu. Kdo aspoň trochu anglicky nebo zná google translátor, tak rozhodně mrkněte!

Weiß Wurst Iss Jam # 6

{jcomments on}Rok co rok pořádá sám Martin Winkler v Mnichově, na jeho domácí rodné půdě, tzv Weiß Wurst Iss Jam. Pojmenovaný podle nejtypičtějšího bavorského jídla – bílé klobásy. Nejde tak ani o závod, jako spíš o pohodičku, pokec s finger přáteli, pivečko, sluníčko a užití si dne plného fingeru, zakončeného drobnými cenami od sponzorů. Ve videu se ukážou především Mnichovští lokálové jako Nico Frank Freddy a Daniel Zeise nebo si tam střihne i pár tríčků pan Wikler.

Fingerboarding v Indonésii – Surabaya Fingerboard Competition

{jcomments on}Nadávno jsme psali článek o fingerboardingu v daleké Indonésii. Na paškál jsme si zde vzali také firmu Planktoon fingerboards, která zde nedávno pořádala fingerboardový contest. Celý závod se jel na zajímavém oranžovém parku. Jde vidět, že i takové zemi jakou je Indonésie je fingerboarding na vysoké úrovni.

Mystic Sk8 Cup 2012 – report

{jcomments on}

Plakát na letošní ročník

Letos se už po osmnácté sešli na pražském ostrovu Štvanice příznivci skateboardingu při příležitosti největších závodů u nás – Mystic Sk8 Cupu 2012 – části světového skateboardového poháru WCS (World Cup Skateboarding). Od 13. do 15. července se otevřely brány skateparku Štvanice od Mystic Construction, aby zde porovnali síly přední čeští, ale hlavně světoví jezdci. Už loni jsme se společně s Big Construction stali částí Relax zóny (velká plocha se spoustou stánků), kdy jsme zde pořádali fingerboardové závody na zmenšené „Štváni“ od BC. Po nezapomenutelných zážitcích a skvělé zkušenosti jsme nemohli odmítnou letošní účast.

Fingerboarding na Mysticu v loňském roce

V pátek jsme se dopoledne dostavili na místo určení, kde nás produkce umístila mezi Jägermeister Party Truck a stánek Benson & Hedges. Během chvíle jsme postavili stánek a začali jezdit. Páteční den byl ze všech tří asi nejslabší v počtu návětěvníků, avšak večerní party si nenechalo ujít spoustu lidí a tak se v pozdních hodinách nahromadilo kolem našeho stánku spoustu lidí a vzniklo spoustu fotek, které najdete na facebooku Big Construction v albu Pátek (každý den má svoje zvláštní album).

Páteční noc v našem stánku

Na Mysticu se vždy sejde velká komunita lidí okolo skejtu a všech různých sportů spojených s prknem a tak bylo zajímavé vidět, že na náš stánek chodilo mnoho lidí, kteří už na fingerboardu jezdili někdy dávno ve škole a nebyl pro ně problém tam prásknout flip boardslide, i když na fingeru třeba několik let nejezdili. Relax zóna se ten den uzavřela okolo druhé hodiny ranní a párty pokračovala v baru u skateparku. Mezitím jsme sbalili stánek a kolem třetí hodiny šli spát. Díky tomu, že jsme byli vystavovatelé, tak jsme měli povolení zde spát ve stanu ve složení: Petr Ptáček, Markéta Dočkalová, Pepa Čuřík, Jan Kozubík, David Siegert, Vojta Freitag, Robin Šťastný a já (Miroslav Krejčí).

Sobota na novém místě

Sobotní ráno jsme přesunuli stánek na poněkud viditelnější místo – vedle našho partnerského stánku Nikon a tak jsme mohli postavit i BC Big Air. Také jsme chystali slíbený fingerboard contest, který byl plánovaný na 12 hodinu, ale z důvodu, že organizátoři začali pouštět diváky se spožděním, contest se přesunul až na třetí hodinu. Nejdříve se jela kategorie do 13 let. Ta byla časově méně náročná, protože se jela jen na jedno kolo a poté byli vyhlášeny výsledky. Každý kdo se zůčastnil byl oceněn velkou krabicí fingerboardového vybavení od Tech Decku a první místo bylo oceněno BC Funboxem s railem s motivem osmnáctého ročníku MSC. Následovala kategorie od 13 let, které se zůčastnilo 15 jezdců, z nichž pořadí první tří naleznete níže. První si odnesl BC Minirampu s motivem MSC.

Výhra pro první místa obou kategorií

Výsledky fingerboard contestu:

Kategorie do 13 let:

1. Jakub Duda

Kategorie od 13 let:

1. Vojta Freitag
2. Markéta Dočkalová
3. Robin Šťastný

Výherci kategorie od 13 let

Mimo jiné se v sobotu jelo semifinále streetu a bowlu, kde padaly neuvěřitelné věci, jak se můžete přesvědčit na videu od 4Elements. Také jsme byli pozváni na točení fingerboardového spotu pro Jägermeister. Poté do dvou hodin do rána probíhala párty v Relax zóně, kde mimo jiné zahrála punková skupina Pipes and Pints (USA/ČR). Fotky se sobotního dne najdete na facebooku Big Construction v albu Sobota.

Točení spotu pro  Jägermeister

Nedělní den jsme strávili víceméně ve skateparku, kde se jelo finále streetu, Ladies jam a finále bowlu. Výsledky všech kategorií najdete na stránkách MSC.

Partička 4Elements celý MSC dokumentovala a nastříhala nejpřísnější 3minutový videosestřih všech tří dní, kde se objeví i náš fb stánek:

MSC 2012 – NEWS CUT – 3MIN. from Mystic Skates on Vimeo.

Tipy na další fotky a videa:

Galerie MCS webu
Big Construction facebook
Video z pátku od 4Elements
Video ze soboty od 4Elements
Video z neděle od 4Elements
10 minut sestřih celého MSC od 4Elements

IFC 2012 masivní park!

{jcomments on}IFC je skratka pro International Fingerboarding Championships, závod pořádaný americkými firmami No Comply Fingerboards a Homewood Fingerboards. Bude se konat už tuto sobotu 28.7. v Chikagu a právě nastal ten správný čas na odhalení parku! Jde o luxusní monstrum, jehož výstavba prý zabrala zhruba 150 hodin, ale zato si na něm zajezdí až 25 lidí naráz. Součástí parku jsou i legendární skate street spoty jako Brooklin bangs a nebo Carlsbad gap.

Nils Foerster

Že Vám tohle jméno absolutně nic neříká a říkáte si, kdo to k sakru je?? Tak to dneska trošku napravíme!
Nils je devátenáctiletej pokérovanej levák z Berlína, kterej si myslím zaslouží pár minut Vaší pozornosti. Nilse budete znát spíše z editů a montage z berlínského BR Storu než z výsledkových listin, takže kdo poctivě sleduje videa ze storu, mělo by mu tohle jméno už trošku naskakovat.
Jeho styl můžete čeknout na jeho posledních videích. Nilsův youtube kanál také stojí za shlédnutí.

Elias Assmuth má na svědomí další betonový park!

{jcomments on}O Eliasově umu s betonem už všichni určitě víte, potom co už postavil 3 parky v Rakousku, 2 v USA u Mika doma a další minimálně 3 v Německu. Nyní si může do fotoalba Parky přidat další fotku. Společně s berlískýma lokálama Leem van Bailerem, Maximilianem Heinrichem a Ramone Angelow postavili další monstum v Německu, konkrétně v Berlíně v Mellow parku, což je betonový DIY skatepark. První video z Mellow fingerparku přichází z dílny Harryho, takže kvalita zaručena.

Zdroj: BR store – Berlin

Fingerboarding ve 3D!

{jcomments on}Ještě jste neviděli žádné fingerboardové video ve 3D? Mike Schneider jako první pokořil tuhle výzvu a přes youtube Vám nabízí pvní 3D video. Dohledeje doma 3D brýle, které jste někdy dostali v ABC časáku nebo Méďovi Pusíkovi, usaďte se a vychutnejte si minutu ve třetí dimenzi!

Taylor Rosenbauer projíždí kuchyňskou linku pro Disney Motion!

{jcomments on}O tom, že Američan Taylor Rosenbauer natáčí tématická fingerboardová videa pro Youtube kanál Disney Motion jsme Vás už informovali. Před třemi dny Disney publikovalo jeho další video – Kitchen Challenge. Taylor si vzal na paškál všechny kuchyňské potřeby a dokonce některé ingredience, aby dal vzniknout tomuto výjímečnému videu. Uznejte, že trik s tousty si zaslouží Váš palec nahoru!

Na dovolené v Irsku!

{jcomments on}David Fiene – člen BNDG Crew, o které jsme v nedávné době velmi často na magu psali, přišel s novým videem a rovnou z Irska! Ve videu projíždí flatgrond, knížky, dokonce i nějaký outdoorový spotík a mini minirampu, která se vždycky hodí na cestách. Krásný fingerboarding v krásné zemi, není co vytknout.