Big Construction na Mystic Sk8 Cup 2012!

{jcomments on}Už od poloviny osmdesátých let se rozrůstá fingerboarding po boku skateboardingu, i letos bude součástí tradičního již 18. ročníku WCS Mystic SK8 Cupu. Podruhé si tak v relax zóně budete moci díky firmě Big Construction (BC) zajezdit na fingerboardovém parku zmenšené Štvanice, který bude k dispozici od pátku 13. 7. 2012 do neděle 15. 7. 2012 v areálu skateparku ostrova Štvanice. V případě, že nejste majitelem fingerboardu, nezoufejte, na místě bude k zapůjčení.

Při této příležitosti se bude konat závod ve fingerboardingu o věcné ceny od sponzorů Tech Deck, BC a Finga fingerboards a to v sobotu (14. července) ve stánku BC v relax zóně. Registrace do závodu bude probíhat již od jedenácté hodiny, nepropásněte to! Pojedou se dvě kategorie – do 13-ti a od 13-ti let. Samotný závod začne v pravé poledne. Jako první pojede kategorice do 13-ti let, jejíž vyhlášení výsledků proběhne ve 12:30. Hned poté, přijde na řadu druhá kategorie (od 13-ti let), která začne klasifikací ve formě volné jízdy 60 vteřin. kde se počet jezdců zúží na 7, kteří ve druhém kole pojedou 45-vteřinové jízdy, z nichž porota vybere 3 nejlepší, kteří si to mezi sebou rozdají ve finále formou game of M.Y.S.T.I.C. a poté proběhne vyhlášení vítězů.

To, ale neznamená konec! Park bude každý den přístupný až do pozdních hodin after party, navíc celé dny budou probíhat exhibice českých profesionálních fingerboardových jezdců. Na akci bude také Big Air od BC.

Mystic Skates také vytvořilo k akci krátkou upoutávku, plakát je k vidění níže.

Fjord fingerboard cup – Report

{jcomments on}Trip na Fjord Fingerboard Cup mi začal už čtvrtečním ranním budíčkem na vlak směr Praha, přestup na bus a před obědem mě vítaly Kamenné Žehrovice (domácí půda Big Construction), kde se ještě na poslední chvíli dolaďoval závodní park a nové (níže zmiňované) rampy. O pár hodin později přijel Standa, chvilku se pojezdilo a začalo se balit do auta. K večeru byla kára kompletně narvaná až po strop, pár hodin chillu a šlo se spát, nabrat síly na dlouhou cestu.Nikdo však netušil, že celá cesta bude trvat 13 hodin! V pátečních devět hodin večer, jsme dost vysílení dojeli ve složené já (Petr Ptáček), Standa Yovzhiy a Big Construction (Pavel s Market). Na místě nás již čekali a měli docela rozjetou warm up párty. Celé se to odehrávalo v severním Německu v bývalých vojenských prostorách nedaleko města Schleswig. Po příjezdu jsme obhlídli prostory,postavili stan, dali si zaslouženou teplou večeři, zčekovali místní skatepark v jedné ze sousedních budov a připojili se k párty. Tam už byla část Flaked teamu včetně nejnovějšího člena, letošní mistra světa, Valentina + lokálové a pár německých jezdců, prehistorický BRR park a Big Beudl park.

Pro zbytek klikněte na „Celý článek…“

 

Pokračovat ve čtení „Fjord fingerboard cup – Report“

Can you skate your name?

{jcomments on}V posledním (již třetím) díle Fingerboarder magazínu se objevil článek s Fabianem Schreiterem o tom, jestli umíš zajet svoje jméno. Na dvojstránce je publikován seznam písmen, kde na každé z nich připadá jeden určitý trik. Rozdělením svého jména na písmenka, tedy dostáváte triky, které tvoří sérku.

Prvním holobrádkem na holení byl Julien Klein, z Francie, který vyzval svoji přezdívku Kenny:

Hned druhým byl Jeldo Ulpts, z Německa, který si troufl na podstatně delší sérku, když zajel celé své jméno:

Taylor Rosenbauer – Outdoor fingerboarding

{jcomments on}Američan Taylor Rosenbauer přišel po jednadvaceti dnech s novým videem. Klip má sice pouze 40 vteřin, zato se v něm ale objeví finger i skate. Krátké střihy v řadě za sebou a staticky umístěnou kameru vykompenzují parádní triky ve stylu a pohodová hudba. Klipy prý nejsou ani upravované na PC, ač mají zajímavé barvy.

Markus Schmidinger vs. Box7

{jcomments on}Loňský Mistr světa ve fingerboardingu Markus Schmidinger pořádně projel v novém videu nový Blackriver Box 7. Video je natáčené v příjemném prostředí břehu některé z rakouských řek. Trikově je velmi bohaté a velmi čisté. O střih a kameru se postaral Thomas Schwarz, kterého můžete podpořit navštívením jeho vimeo kanálu.

Jelikož si náš redakční systém s Vimeem nerozumí, video si přehrajete na tomto odkazu.

Nové překážky Big Construction!

{jcomments on}Big Construction se nám tak trochu probudilo a do oběhu pouští hned dvě nové překážky – spinu (Rapid Spin) a rádius (Rapid Quarter). Když si to tak přeberu, tak Big Construction je snad jediná firma, která dnes prodává spinu. A nebylo by to BC, aby překážky nešly nějak kombinovat, takže jí můžete použít jako rail, popřípadě rail + vracet do rádiusu, což z ní dělá jednu z mnoha multifunkčních překážek. Rádius je sice nízkej, ale není přehnanej, takže i bluntslide kicklip out vypadá pěkně. Navíc zase se dá kombinovat s dalšími překážkami od BC, díky jejich shodné výšce 6,6 cm. Obě nové překážky si můžete koupit za slušný peníze na e-shopu Big Construction.

Rapid Spin

Rapid Quarter

Zdroj (source): e-shop Big Construction

 

Valentin Lieber za FLAKED!

{jcomments on}Čerstvý Mistr světa ve fingerboardingu 2012 – Valentin Lieber má prvního sponzora. Stal se jím německý Flaked! Valentin se kromě úspěchu na Fast Fingers 15 také slušně umístil tento víkend na Fjord fingerboard cupu a to když skončil na čtvrté příčce a o týden dřív, kdy bral druhou příčku v minirampě na Kassel-Ost Bowlmasters. Při přiležitosti vzítí do týmu natočil Valentin našlapané video s parádním editem, o které se postaral Lukas Hufeld. Valentit občas předvádí až přehnaná komba, ale video ve finále působí dobře. Posuďte sami. Video je umístěno na youtube kanálu FlakedTV.

Mike Schneider – dvě videa

{jcomments on}O vzniku tzv. Doctor’s Parku jsme Vás již informovali dříve, ale nyní přišel daší edit přímo od Mika S. Ve videu uvidíte styl od pánů jako Mike, Jay, Doug, celé IL Crew, Sam a Lieber = totální triková destrukce parku!!

Druhé video se týká návštěvy americké party v USA. Z této příležitosti jsme tu již video měli od Taylora Rosenbauera. Mike natočil video sice o polovinu delší, ale za to zde nechybí nic důežitého a je celé našlapané triky.

Alex Christ na Fjørd Cupu 2012

{jcomments on}Letošní vítěz německého závodu Fjørd Fingerboard Cupu byl chvilku natáčen v průběhu dne a vzniklo z toho tohle poměrné krátké, ale trikově děsně nabušené video! Můžete si udělat představu o tricích, které padaly během finále a tím si potvrdit jeho 100% zasloužené vítěztví.

Mega Session at the Harrics 2012

{jcomments on}Pomerně dlouho očekávaný edit z dílny Harryho je konečně na youtube. Byl točený v březnu, kdy jedny z nejvetších jmén světové scény zvítaly do fingerboardové Meccy – Berlína za účelem závodu Battle at The Harrics 3. Uvidíte Indonésii, Rusko, Bulharsko, Rakousko, USA, Německo, Španělsko, Portugalsko, Itálii a další státy, kromě ČR 🙁 mistr Harry na nás nějak opomněl… nicméně tento 13-ti minutový edit stojí za Vaši pozornost.