Video české výpravy z Fast Fingers 15!

{jcomments on}Videa z Fast Fingers nemají konců a jsem si jist, že jich ještě velké množství přijde, ale české video bude letos asi jenom jedno a to přišlo právě dnes, před pár minutami! Video se objevilo na youtube kanálu Stanislava Yovzhiyho, s tím, že jako autor je uveden Jan Kozubík ej kej ej Kozel (youtube kanál). Kromě zmíněných dvou se ve videu objeví i David Siegert, Jakub Hofhanzl, Jan Uhlíř, Lukáš Vořechovský a moje maličkost. Takže se usaďte do příjemné křeslové polohy a bavte se.

Fingerboarding v Polsku – Grand Fingers

{jcomments on}Postupně se v našem seriálu napříč světem dostáváme do dalších a dalších zemí. Přes Japonsko, Anglii, Holandsko, Francii se dostáváme stále blíže k naší republice. Mezi další země, o kterých se až tak nemluví, ale rozhodně stojí za zmínku je náš soused – Polsko. Z Polska jsem si vybral partičku okolo Grand Fingers. GF je polská firma s fingerboardovým vybavením v čele GF s Michałem Gęborysem z Lublina. Nabízí široký sortiment produktů včetně vlastních desek – to vše za rozumnou cenu. V týmu najdeme například i Marka Badoru (ve videu s delšími vlasy), kterého jistě znáte z youtube pod přezdívkou marektg.

Ukázka novinek u GF (zdroj: andegrand.pl)

Celá partička okolo GF právě v těchto dnech natočila parádní video, kde se blýskla část týmu v jakémsi sklepení a do dubstep hudby kluci nasázeli šílený triky (čímž jsou Poláci z minulosti celkem známí). Ke konci si střihli několik triků ve dvou, kdy jeden trik kopne a druhý ho dopadne. Poláci to ale poslali na úroveň 360flip late front finger impossiblu. Přesvědčte se sami:

Když jsme u Polska, nesmím také opomenout velmi známý portál andegrand.pl a jeho odnoš fingerboard.pl.

 

Fast Fingers 15 – kompilace fotek a videí!

{jcomments on}Jak už je zvykem, kolem Mistrovství světa ve Fingerboardingu (Fast Fingers 15, chcete-li) je obrovský humbuk a ještě dlouho po něm se dostávají na povrch nejrůznější videa a fotografie. Ke shrnutí těch nejdůležitějších bude sloužit právě tento článek. Reportáž z této akce jsme už Vám nabídli a vše podstatné v ní již bylo řečeno. Snad jen pořadí Čechů na FF15 – to najdete na konci článku. Teď tedy shrnutí v podobě videí a fotek (pod každým z nich bude krátký komentář).

Závodní park FF15. Na závěrečnou Game of skate se použil park jiný, který byl více přizpůsobený jak pro právaky, tak pro leváky (zdroj: fingerboardTV, ASI Berlin facebook).

Na FF15 nesměla chybět ani partička Flaked v čele s Dennie Flagmeyerem alias Flakim (zdroj: FlakedTV youtube channel).

! Další kvantum materiálu zobrazíte kliknutím na Celý článek… !

Pokračovat ve čtení „Fast Fingers 15 – kompilace fotek a videí!“

Martin Bekman vs. BRR box 7

{jcomments on}Od soboty dost opěvovaná novinka od Blackriveru – Box 7 možná někomu nepřijde jako něco extra, ale zdání asi bude klamat. Martin Bekman v rámci točení product blogu (kde i najdete spoustu fotek) pro jeho stránky FingerboardTV.de natočil hodně našláplý 2 minuty i s vtipným začátkem a potom jedna sada za druhou v rychlým střihu!

Fingerboarding v Anglii – Kerry Williams

{jcomments on}Kerry Williams je člověk, který díky webu Unite fingerboarding dostal Anglii (respektive celé Spojené království) na fingerboardvovou mapu světa. Unite fingerboarding je redakční portál podobný fingerboardTV. Liší se snad jen tím, že ke každému článku si i něco přečtete. Za zrodem tohoto projektu stojí právě Kerry, se kterým jste se již také mohli setkat, pokud jste navštívili loňský European Fingerboard Cup (EFC) v Praze. Pokud neznáte web Unite fingerboarding, vřele doporučuji navštívit.

Nicméně i Kerry se občas blýskne nějakým tím videem a je vidět, že v kapse má slušnou zásobu různých komb. Svědčí o tom i jeho nové video We’ll Make More Daylight. Ačkoli (a ruku na srdce) triky nejsou úplně čisté, video ve finále působí skvělým dojmem, nejspíš díky osvětlení, pohodové hudbě a v neposlední řadě i Kerryho trikům. Všechna další videa najdete na Kerryho kanálu (respektive kanálu Unite fingerboarding).

Juro Danko je zpět!

{jcomments on}Juro Danko – jeden z nejlepších slovenských jezdců si mezi produkcí různých jeho videí udělal čas na našlapaný mini. Všechny triky jsou sice na jedné Harriéře, ale to nic nemění na kvalitě tohoto minutového klipu. Kvalita záběrů se snoubí ruku v ruce s obtížností a čistotou triků. Opravdu skvělá práce, ale nezlobili by jsme se, Juro, za delší video. 😉

Zmiňoval jsem, že se Juro v poslední době věnuje produkci videí s nefingrovou tématikou – například produkoval videoklip slovenskému raperovi pod záštitou TOC (Tvoj Otec Crew). Všechnu jeho tvorbu najdete na jeho youtube kanálu nebo na facebook stránkách TOC Media.

Fast Fingers 15 – Reportáž očima české výpravy

{jcomments on}Všemi opravdu dlouho očekávaný závod Fast Fingers 15 máme za sebou a pro českou výpravu skončil moc hezky. Z českých řad měla vyrazit v celku početná posádka, ale nakonec jsme, kvůli různým zdravotním a osobním důvodům, vyrazili pouze v pěti + další jedinci.

Vyráželo se v sobotních brzkých hodinách, ve složení Jan Kozubík, Pepa Čuřík, Petr Ptáček a Vladimír Karásek, cestou jsme ve Varech nabrali ještě Davida Siegerta a hurá do Německa! Přijeli jsme cca před 12. hodinou, kdy na nás už čekal další Čech David Čepek, o něco dýl dojeli i kluci z fbr.cz s Honzou Uhlířem a separovaně dorazil i Standa Yovzhiy. Celou cestu jsme polemizovali, jaký asi bude park, někdo vsázel na beton jako loni, někdo zase na klasiku dřevo, takže hned po příjezdu jsme utíkali čeknout park a byli jsme moc příjemně překvapeni. Krásná dřevěná práce a po pár minutách ježdění (jako vždy ve velmi zaplněným parku) jsme usoudili, že je fakt super a sedí nám. No posuďte sami… nízkej streetovej styl, raily, bedny a dokonce bowl…

zdroj (source): fingerboardTV

Zbytek článku zobrazíte kliknutím na Celý článek…

Pokračovat ve čtení „Fast Fingers 15 – Reportáž očima české výpravy“

Taylor Rosenbauer – spolupráce s Disney Network

{jcomments on}Americká špička v produkci fingerboardovách videí Taylor Rosenbauer navázal spolupráci s Disney Network. Podle jeho vyjádření, které je hned pod textem i s překladem, bude natáčet tématická videa pro jejich kanál Disney Motion. První video, které je již publikováno nese název Fingerboardová přestávka mezi učením a nejdete ho dole v tomto článku. Taylor si v něm pohrál se světlem, kamerou, střihem – prostě se vším, tak, jak je u něho zvykem.

Vyjádření Taylora ke spolupráci (překlad pod videem):

„Zdravím všechny, tady Taylor Rosenbauer. Jsem tu, abych Vám řekl něco o mojí spolupráci s Disney Network na youtube. Budu vytvářet videa pro nový youtube kanál Disney Motion. Dal jsem odkaz pod video, kde se můžete podívat na moje první exkluzivní video, které je právě teď zveřejněno. Dejte mi vědět, co si o tom myslíte. Klidně začněte odebírat videa z Disney Motion, když se Vám budou líbit. Ale nebojte! Pořád budu dělat ty samá videa na mém stávajícím youtube kanále. Takže se tam podívejte a mrkněte na video. Uvidíme se později.“

A tady je již zmiňováne video pro youtube kanál Disney Motion.

Petr Ptáček obsadil 2. místo na Mistrovství světa ve fingerboardingu!!!

{jcomments on}Letošní ročník mistrovství světa ve fingerboardingu zná svého vítěze. Před několika málo minutami skončil boj o první místo výhrou neznámého Valentina Leibera z Německa nad naším „reprezentantem“ Petrem Ptáčkem. Bohužel jsem stihl posledních 15 minut z live streamu, takže znám pořadí první tří.

1. Valentin Leiber

2. Petr Ptáček

3. Elias Assmuth

Aktualizováno 20:36:  Na live stremu právě proběhlo vyhlášení výsledků a rozdávání cen. Pořadí první desítky zní:

1. Valentin Leiber

2. Petr Ptáček

3. Elias Assmuth

4. Alex Christ

5. Tim Pütz

6. Markus Schmidinger

7. Diego Strozyk

8. Mike Schneider

9. Nico Frank

10. Adrian Witzel

Fingerboarding není jen pro kluky

{jcomments on}Toto heslo potvrzuje Američanka Mallory Curtis – jezdkyně za Flatface a Unique-decks ze Severní Karolíny. Mallory natočila půl druhé minuty dlouhé video, kde mimo jiné práská i na KLW Benchi (svět je vážně malý). Ačkoli nás dnes holky na fingru nemůžou udivovat, zvlášť když je u nás hned několik holek, které vážně práskají, tak si říkám, že je dobré, že se tento minisport zalíbil i opačnému pohlaví.

Na youtube kanálu Mallory najdete vážně kopec jejích videí a to rozhodně stojí za zhlédnutí.