Mystic SK8 Cup 2018

{jcomments on}Jsme moc rádi, že i letos bude fingerboarding součástí legendárního Mystic SK8 Cupu! Velký stánek s fingerparkem zmenšeného Štvanického skateparku je samozřejmostí, k tomu navíc bazen a jeden fingerpark pro malé začátečníky s velkou vervou se fbing naučit. Na místě budou jezdci z Big Construction a Finga fingerboards teamu.

Celý den ke sledování špičkový skateboarding světové třídy kategorie holky, kluci, street a pakelnej bowl, večer koncerty všech žánrů a až do rána DJs, to vše standardně skrývá letošní Mystic, který se koná od 29.6. do 1.7.2018 na Štvanici v Praze.

Rádi Vás uvidíme v našem červeném stánku v relax zóně!SNS Session v klubu 15. 2. 2014

Dneska jsem náhodou zabloudil na facebook stránky SNS, kde sem se dočetl, že se tuhle sobotu koná v pražském EFC klubu session. Není tam ani plakát a žádné další informace. Jen začátek je stanoven na 14:00. Pokud se budete v sobotu kopat do zadku a máte to blízko, tak se zkuste dokopat tam. :){jcomments on}

Fingeboarding na Grandprix Beroun

{jcomments on}Podobně jako loni v záři na Vans Shop Riot bude i letos fingerboarding součástí skejtového závodu. Již tuto sobotu 6. 7. 2013 se na Berounské skate plaze uskuteční skate závod Grandprix Beroun pořádaný Tomášem Vintrem s podporou od Vans a Monster Energy. Uvidíte zde velká jména světového skateboardingu – Kelvin Hoefler (vítěz Mystic sk8 cupu 2011) z Brazílie, Austen Seaholm (vítěz Mystic sk8 cupu 2012) z USA, Alex Mizurov z Německa a další a dlaší jezdci ze všech koutů světa.

Nebude chybět ani malý hudební festival. Kromě DJs, kteří budou celý den hrát vystoupí večer Zoči Voči, Prague Conspiracy nebo raper Johny Machette.

Pokud nemáte peníze – nezoufejte! VSTUP JE ZDARMA! Pokud jste tedy z Prahy a okolí (a nejen odtud) a máte volnou sobotu, tak přijeďte do Berouna a určitě neprohloupíte.

Nepsal bych o téhle akci kdybysme se tam neobjevili my s Big Construction. Samozřejmostí tedy bude i nějaký fingerpark a pravděpodobně bazén.

Více o téhle akci najdete na webufacebooku.

Vans Shop Riot 2012 – report

{jcomments on}V sobotu 15. září se v nově postaveném kladenském skateparku jel první ročník unikátního skateboardového závodu Vans Shop Riot v ČR. Unikátního tím, že mezi sebou nezávodí samotní jezdci, ale týmy českých skateshopů po třech až čtyřech jezdcích. K vidění tak byli přední čeští jezdci z týmů jako jsou Mystic Skateshop, Streetmarket.cz/sk, Picnic, Darkslide a mnoho dalších.

Na akci jsme společně s Big Construction nechyběli i my s Petrem Ptáčkem a jako oživení jsme postavili fingerboardovou repliku Štvanice a Finga bowl. Fingerboardy byly samozřejmě k zapůjčení a tak si mohl vyzkoušet skákat na dvou prstech každý. Upřímě řečeno je to jako učit malíře, co je štětec. Každý druhý skater někdy dávno na fingerboardu jezdil a tak se našlo několik lidí, kteří si s sebou fingra vzali a přesto jejich tváře nevídáme na žádných contestech.

Popisovat průběh závodu Vám nebudu, od toho jsou tu jiná média (můžeme doporučit report na Skaterocku), ale jen ve stručnosti shrnu průběh závodu. Každej tým měl nejdřív několik minut na jam, kdy se jezdci střídali a potom museli všichni dohromady udělat jednu týmovou sérku na omezenej počet pokusů (přesná čísla najdete ve zmiňovaném reportu). Nejvíc to každopádně zabili jezdci českého Streetmarketu – Lukáš Daněk, Martin Pek a Maxim Habanec, kteří si odnesli první místo. Za sebou nechali hodně našlapanej Pincnic, složenej z Čechů i Slováků (Leskoviansky, Molec, Houka, Vojtaš) a Snowbitch (Mrváň, Volek, Fiala). Padali šílený věci, znichž jsme část natočili a uvidíte je připravovaným videu, kde budou samozřejmě i fingerový záběry. Několik našich fotek najdete i v albu na facebooku Big Construction.

Zajímavé byly ještě další úkoly jako například chyť Lišku, kdy byl Stejskal pronásledován okolo parku asi dvaceti jezdci, kteří se ho snažili dohonit. Pro děcka byly připravené taky nějaké úkoly, mohli jste si například koupit klasickou Vansovou wafli a musím říct, že hrála opravdu prvotřídní hudba. Celej den vznikl za podpory města Kladna, ale hlavně díky firmám Vans a Monster Energy, na které nesmíme zapomenout. Vans už stihl dokonce nastříhat parádní video, které přikládáme.

FlatFace Rendezvous 13 – oficiální video

{jcomments on}Americké FlatFace Rendezvous snad není třeba už nikomu představovat a kdyby se přece jenom našel někdo, kdo by nevěděl, oč jde, z následujícího videa vše pochopí. Poslední, již třinácté Rendezvous se jelo v sobotu, před týdnem a půl a máme zde oficiální video od Mika S. Představí se tam klasika jako Jay Linehan, Mike S. nebo metlouš Ethan Ebeling, ale i ještě zvučnější jméno jako Elias Assmuth!

FlatFace Rendezvous 13

{jcomments on}Američani stříhají jako diví! V sobotu se v americkém Andoveru, nedaleko Bostonu, odehrálo už po třinácté FlatFace Rendezvous a 2-3 dny na to se youtube pěkně plní videama z akce. Máme tu pro Vás výběr dvou, které tak nějak mapují, jak to tam vypadalo.
První je od Rayna Berniera (kdo poctivě sleduje mag bude znát jeho videa)

A druhé je amerického teamu Airflo rails

SH!T Hessens #3

{jcomments on}Minulý víkend se jel již po třetí nedaleko německého Frankfurtu závod s názvem Shit Hessens, který je organizován především firmou Fingerboardstore. Nejde o nic velkého, spíše pohodičku, ale přitom je to dost oblíbená akce, které se účástní přes 80 jezdců. Letos měl závod 2 kategorie (sponzorované s nesponzorované). Profíkům kraloval Harald Schön a zatím nesponzorovaným Nico Parrino. Bohužel žádná česká noha tam nezablodila, takže snad příští rok vyrazíme. 
Trošku historie: předloňskému (loni se akce bohužel nekonala) vládl Marcel Krayl a úplně první SH!T Hessens vyhrál Thomas Hansen.
Z letošního ročníku zatím není žádné velké video, ale tohle příjemné a pohodové, které bylo natočeno během závodu, takže v něm uvidíte zákulisní pohodičku. Až bude na netu něco většího, budete informování.

Weiß Wurst Iss Jam # 6

{jcomments on}Rok co rok pořádá sám Martin Winkler v Mnichově, na jeho domácí rodné půdě, tzv Weiß Wurst Iss Jam. Pojmenovaný podle nejtypičtějšího bavorského jídla – bílé klobásy. Nejde tak ani o závod, jako spíš o pohodičku, pokec s finger přáteli, pivečko, sluníčko a užití si dne plného fingeru, zakončeného drobnými cenami od sponzorů. Ve videu se ukážou především Mnichovští lokálové jako Nico Frank Freddy a Daniel Zeise nebo si tam střihne i pár tríčků pan Wikler.

Mystic Sk8 Cup 2012 – report

{jcomments on}

Plakát na letošní ročník

Letos se už po osmnácté sešli na pražském ostrovu Štvanice příznivci skateboardingu při příležitosti největších závodů u nás – Mystic Sk8 Cupu 2012 – části světového skateboardového poháru WCS (World Cup Skateboarding). Od 13. do 15. července se otevřely brány skateparku Štvanice od Mystic Construction, aby zde porovnali síly přední čeští, ale hlavně světoví jezdci. Už loni jsme se společně s Big Construction stali částí Relax zóny (velká plocha se spoustou stánků), kdy jsme zde pořádali fingerboardové závody na zmenšené „Štváni“ od BC. Po nezapomenutelných zážitcích a skvělé zkušenosti jsme nemohli odmítnou letošní účast.

Fingerboarding na Mysticu v loňském roce

V pátek jsme se dopoledne dostavili na místo určení, kde nás produkce umístila mezi Jägermeister Party Truck a stánek Benson & Hedges. Během chvíle jsme postavili stánek a začali jezdit. Páteční den byl ze všech tří asi nejslabší v počtu návětěvníků, avšak večerní party si nenechalo ujít spoustu lidí a tak se v pozdních hodinách nahromadilo kolem našeho stánku spoustu lidí a vzniklo spoustu fotek, které najdete na facebooku Big Construction v albu Pátek (každý den má svoje zvláštní album).

Páteční noc v našem stánku

Na Mysticu se vždy sejde velká komunita lidí okolo skejtu a všech různých sportů spojených s prknem a tak bylo zajímavé vidět, že na náš stánek chodilo mnoho lidí, kteří už na fingerboardu jezdili někdy dávno ve škole a nebyl pro ně problém tam prásknout flip boardslide, i když na fingeru třeba několik let nejezdili. Relax zóna se ten den uzavřela okolo druhé hodiny ranní a párty pokračovala v baru u skateparku. Mezitím jsme sbalili stánek a kolem třetí hodiny šli spát. Díky tomu, že jsme byli vystavovatelé, tak jsme měli povolení zde spát ve stanu ve složení: Petr Ptáček, Markéta Dočkalová, Pepa Čuřík, Jan Kozubík, David Siegert, Vojta Freitag, Robin Šťastný a já (Miroslav Krejčí).

Sobota na novém místě

Sobotní ráno jsme přesunuli stánek na poněkud viditelnější místo – vedle našho partnerského stánku Nikon a tak jsme mohli postavit i BC Big Air. Také jsme chystali slíbený fingerboard contest, který byl plánovaný na 12 hodinu, ale z důvodu, že organizátoři začali pouštět diváky se spožděním, contest se přesunul až na třetí hodinu. Nejdříve se jela kategorie do 13 let. Ta byla časově méně náročná, protože se jela jen na jedno kolo a poté byli vyhlášeny výsledky. Každý kdo se zůčastnil byl oceněn velkou krabicí fingerboardového vybavení od Tech Decku a první místo bylo oceněno BC Funboxem s railem s motivem osmnáctého ročníku MSC. Následovala kategorie od 13 let, které se zůčastnilo 15 jezdců, z nichž pořadí první tří naleznete níže. První si odnesl BC Minirampu s motivem MSC.

Výhra pro první místa obou kategorií

Výsledky fingerboard contestu:

Kategorie do 13 let:

1. Jakub Duda

Kategorie od 13 let:

1. Vojta Freitag
2. Markéta Dočkalová
3. Robin Šťastný

Výherci kategorie od 13 let

Mimo jiné se v sobotu jelo semifinále streetu a bowlu, kde padaly neuvěřitelné věci, jak se můžete přesvědčit na videu od 4Elements. Také jsme byli pozváni na točení fingerboardového spotu pro Jägermeister. Poté do dvou hodin do rána probíhala párty v Relax zóně, kde mimo jiné zahrála punková skupina Pipes and Pints (USA/ČR). Fotky se sobotního dne najdete na facebooku Big Construction v albu Sobota.

Točení spotu pro  Jägermeister

Nedělní den jsme strávili víceméně ve skateparku, kde se jelo finále streetu, Ladies jam a finále bowlu. Výsledky všech kategorií najdete na stránkách MSC.

Partička 4Elements celý MSC dokumentovala a nastříhala nejpřísnější 3minutový videosestřih všech tří dní, kde se objeví i náš fb stánek:

MSC 2012 – NEWS CUT – 3MIN. from Mystic Skates on Vimeo.

Tipy na další fotky a videa:

Galerie MCS webu
Big Construction facebook
Video z pátku od 4Elements
Video ze soboty od 4Elements
Video z neděle od 4Elements
10 minut sestřih celého MSC od 4Elements

Big Construction na Mystic Sk8 Cup 2012!

{jcomments on}Už od poloviny osmdesátých let se rozrůstá fingerboarding po boku skateboardingu, i letos bude součástí tradičního již 18. ročníku WCS Mystic SK8 Cupu. Podruhé si tak v relax zóně budete moci díky firmě Big Construction (BC) zajezdit na fingerboardovém parku zmenšené Štvanice, který bude k dispozici od pátku 13. 7. 2012 do neděle 15. 7. 2012 v areálu skateparku ostrova Štvanice. V případě, že nejste majitelem fingerboardu, nezoufejte, na místě bude k zapůjčení.

Při této příležitosti se bude konat závod ve fingerboardingu o věcné ceny od sponzorů Tech Deck, BC a Finga fingerboards a to v sobotu (14. července) ve stánku BC v relax zóně. Registrace do závodu bude probíhat již od jedenácté hodiny, nepropásněte to! Pojedou se dvě kategorie – do 13-ti a od 13-ti let. Samotný závod začne v pravé poledne. Jako první pojede kategorice do 13-ti let, jejíž vyhlášení výsledků proběhne ve 12:30. Hned poté, přijde na řadu druhá kategorie (od 13-ti let), která začne klasifikací ve formě volné jízdy 60 vteřin. kde se počet jezdců zúží na 7, kteří ve druhém kole pojedou 45-vteřinové jízdy, z nichž porota vybere 3 nejlepší, kteří si to mezi sebou rozdají ve finále formou game of M.Y.S.T.I.C. a poté proběhne vyhlášení vítězů.

To, ale neznamená konec! Park bude každý den přístupný až do pozdních hodin after party, navíc celé dny budou probíhat exhibice českých profesionálních fingerboardových jezdců. Na akci bude také Big Air od BC.

Mystic Skates také vytvořilo k akci krátkou upoutávku, plakát je k vidění níže.