Martin Ehrenberger

{jcomments on}Pokud se Vám líbil betonový park, na kterém v předchozím článku jezdil Nick Herzog, teď máte příležitost k němu přičichnout znovu a na delší dobu. Majitel BRR Martin Ehrenberger na něm natočil reklamu na split ply Berlinwood prkna, která jsou opět v prodeji a opět v limitovaném počtu na BRR šopu.

Tomáš Máca

{jcomments on}Zdravím všechny čtenáře fingerboardmagu, jmenuji se Duong Pham Ngoc, narodil jsem se 1997 let po Kristu v jedné zapadlé staré osadě Praha a fingerboardingu se věnuji už něco přes 3 roky. Nedávno jsem tu na magu zahlédl poptávku po nových nadějných redaktorech, kteří by měli funkčnost a aktuálnost portálu zlepšit svými články pojednávajícími o novinkách z českého, dnes už spíše ze zahraničního světa fingerboardingu a tím tak aspoň malinko podpořit českou scénu, načež jsem pocítil povinnost se přihlásit k vedení fingerboardmagu. Ode dneška tu tedy můžete čekat nové aktuality od nového dementního redaktora , který vám bude cpát videa, která už jste si ale dávno předtím zhlédli z odběru na YouTube. Tak abych začal s něčím, co by mělo evokovat reportářský styl, připravil jsem si pro vás krátký rozhovor s jedním pražským fingerboardovým obrem, kterého jste jistě potkali na nějakém závodě nejen v Praze, ano, řeč je o Tomáši Mácovi.

Rozhovor:

Duong: Ahoj, Tome, představ se a pověz nám, jak dlouho už jezdíš?

Tomáš: Čuste lidi, jmenuji se Tomáš Máca, je mi 18 let a jsem z Prahy. Na prkýnku jezdím cca 3 roky.

Duong: Jak ses k fingerboardingu vlastně dostal?

Tomáš: Docela zajimavá otázka. Můj brácha dřiv jezdil, to měl jestě nějakou hrozně starou desku, a tak mě to chytlo a začal jsem jezdit.

Duong: A na jaké desce jezdíš teď?

Tomáš: Jezdím na berlin woodu,Blackriver široký treky 32, kolečka winkler Wheels, a tape jedině propaganda krásně se roztáhne a dlouho vydrží.

Duong: Co tě na fingerboardingu nejvíce baví?

Tomáš: Že na něm můžeš jezdit prakticky všude a jinak určitě parta lidí,nějakej ten závod a spousta srandy.

Duong: Když už jsi zmínil ty závody. Jaké jsou tvé dosavadní úspěchy a čeho bys chtěl třeba v budoucnu dosáhnout?

Tomáš: Tak můj největší úspěch byl na Fingers of the Winter 2, kde jsem se umístil na 5. místě. Jinak možná něco v klubu, ale to si už nepamatuju.

Duong: A čeho bych chtěl dosáhnout?

Tomáš: Rád bych se vrátil na ASI Berlin a Fast fingers , páč moje jízda na fastu byla otřesná.

Duong: Jaký je tvůj názor na českou FBR scénu, myslíš si, že nás ještě čekají nějaké zlaté časy? Jak bys porovnal německou a českou?

Tomáš: Vzhledem tomu, že mám toho poslední dobou hodně , tak se moc neorientuju. Chtělo by to zase nějaké závody. Podle mě se jednu dobu česká scéna hodně přiblížila německé a pak to zase kleslo. Čekám, že se to tu zase probudí a začnem jezdit.

Duong: Co děláš mimo fingerboarding?

Tomáš: Teď hlavně doháním školu. Aktivně se věnuji rugby a to zabírá mi spoustu času. Jinak se snažím relaxovat chodit ven atd občas se i projedu na prkýnku

Duong: Jaký je tvoje nejoblíbenější kombo/trik, a naopak, trik který nedáváš a nesnášíš?

Tomáš: Nejoblíbenější trik bude asi kicflip to dám snad do všeho .Klidně doma sedím a pár minut dělám jen kino. A triky co nesnášim? Většina na switch (př switch inward heel) obejdu se bez těchto triků.

Kickflip BS tailslide – Foto: Martin Kravka

Duong: Ve skupině fingerboard chat na sociální síti facebook jsem si přečetl pár diskuzí, ve kterých se často objevovaly narážky na tvoji matku. Mohl bys mi vysvětlit, o co jde?

Tomáš: Noo tuhle otázku jsem čekal Připadá mi, že je to už taková tradice. Myslím, že s tím začal Zun a Čuřík, no dva kokoti :DD ale proč to vzniklo je záhadou i pro mě.

Duong: Kdo je tvůj oblíbený jezdec/jezdci?

Tomáš: Píďa, je to takovej můj vzor. Ještě jsem ani nejezdil a koukal na jeho videa, jak to tam sází. A pak ještě Sam Aeronie a Dimitri Schlotthauer.

Duong: A na závěr nějaká moudrá slova na rozloučenou.

Tomáš: Hojte lidi, doufám, že se brzo potkáme, buď na závodech, nebo na nějakým pojezdu. Diky i tobě, Zune, za rozhovor. Zdareeec!

Vojta Freitag

Dnes tu padne meno Vojta Freitag, u ktorého sa podozvedáte pár zaujímavých informacií.

1. Čau Vojto predstav sa nám na začiatok.

Vojta: Ahoj, jmenuju se Vojta Freitag, je mi 17 let a jezdím na fingerboardu.

2. Koľko jazdíš?

Vojta: Jezdím něco kolem 4 let asi. Je to celkem dlouhá doba už no.

3. Ským a kde jazdíš?

Vojta: Momentálně asi jen v mém pokoji, kde mam takovou polici, na které mam nějaké překážky. Jezdili jsme hodně se Stašem na parcích atak, ale ty časy jsou už pryč.

4. Obľúbený rajder?

Vojta: No byl to a bude Sam Aronie jako skoro u všech, ale jinak mě baví i portugalci a brazilci celkem. Jinak samozřejmě Píďa, tak doufám že mi za to, že jsem ho zmínil, pošle big sponsor pack, abych mohl udělat unboxing.

5. Obľúbený trik?

Vojta: Já nemám žádný oblíbený trik, možná tak kino hh. Nejradši jezdím na takové staré techdeck minirampě. Nevím proč, je sice úplně nahovno, ale baví mě tam zkoušet nějaké chilled triky.


6. Za koho jazdíš?

Vojta: Finga fingerboards, fakt libový destičky takže kupujte! Snad dělám dobré promo.

7. Trik, ktorý nevieš a chcel by si vedieť.

Vojta: .Takovéto jak na kulatém railu jedeš boardslide a potom to kopneš,necháš obtočit fingra kolem railu, dopadneš na to a pokračuješ v boru. To bych fakt chtěl umět.

8. Kde striháš videá a na čo ich točíš?

Vojta: Hej mám Canon 500d, který sice točí HD, ale má úplně nachuja fps. A k tomu mám Samyang fisheye no. Jinak edituju ve Vegasu, ale vždycky v jiném. Když potřebuju něco sestříhat, tak si stáhnu nějakou trialovou verzi, kterou jsem předtím ještě neměl. Zatím mi to stačí hhh.

9. Asi všetkých zaujíma čo si za monštrum zo seba vyvrátil v jurovom videu. Tak nám o tom nejak porozprávaj 😀

Vojta: To bylo takhle. Šli jsme ze storu v lepší náladě na hotel, a Jura nějak napadlo, že bych se mohl vygrcat na kameru. Tak jsem si koupil kebab, cestou jsem ho snědl a na hotelu jsme šli teda natáčet. Samozřejmě, že jsem to nemohl za tu chvíli strávit. Zezačátku to teda moc nešlo, tak jsem si strkal prsty až někam k hrtanu, ale po chvilce to začlo lézt ven, takže ok.

10. Pozdrav sa, podakuj sa.

Vojta: Pozdravuju tebe, i tebe, i tebe.

Lukáš Vořechovský

Dnes som zneužil na rozhovor Lukáša Vořechovského. 

1. Ahoj Vori možno ťa všetci poznajú niektorý nie a bodlo by sa predstaviť.

Vori: Takže zdár, já sem Voři AKA Lukáš Vořechovský AKA starý kokot. Je mi 22, skejtuju a jezdim na kinderboardu.

2. Koľko už jazdíš?

Vori: Na fbr asi tak 5 let, ale ty poslední dva-tři roky spíš skejtuju.

3. Kde a ským jazdiš ?

Vori: Tak bejvávalo, že jsem jezdil s Jakubem Hofhanzlů, což už tolik neplatí, jelikož ani jeden nemáme tolik času. Každopádně se docela pravidelně potkáváme s Táborskejma fellákama a fingříme buďto u mně, nebo když je hezky, tak na parku či na nějakym fbr spotu.

4. Obľúbený trik a rampa?

Vori: Oblíbenej trik bude asi váro (360flip), to mě nikdy nepřestane fascinovat :D. Noa na překážce asi flip do nogru. Mám rád spíš realistický triky a nogr mě baví ve všem. Překážka asi BRR bench ( jestli někdo chce aby to byl KLW bench, nebudu se zlobit. stačí ho jen zaslat na mojí adresu 😀 )

5. Nejake úspechy?

Vori: ak jako je tam nějaký první místo na Táborskym konstestu, ale to bych nepovažoval za úspěch. Jinak toho moc neni. Jezdim pro zábavu, hlavně s kámošema. Nějaký hroty mě neberou.


6. Za koho jazdíš?

Vori: Jezdim za SWAT, Propagandu, Snobstyle..

7. Najlepší odídený trik?

Vori: To vážně nevim. Mám paměť jak jepice. Jediný co mě napadá je kickflip, impossible do bora nebo kickflip fs foot impossible, ale budou tam i normálnější věci.

8. Na čo točíš videá a v čom ich upravuješ?

Vori: Točil sem na Gopro, to se momentálně nachází v klubu, takže můžu natáčet tak na žehličku. Ikdyž teď jsme točili video na Hawyho zrcadlovku, tak snad se to brzo objeví. Na úpravu mám Sony Vegas 11.

9. Obľúbený rajder?

Vori: Na fingru? Tak asi všudeznámá mašina, Píďa. Každopádně spíš sleduju skejtový videa, tam by se našlo víc lidí (Yoshi Tanenbaum, Pedro Baros, Ben Raybourn etc.)

10. Na koniec klasická dakovačka 🙂

Vori: Zdravim všechny kinderboardaz, Mácova mamku, Táborský skejtry, Mácova mamku a Tebe. Doufám, že se potkáme v brzký době na nějakym kontestu. Díky za rozhovor a peace!


 

 

 

 

Josef Martin Čuřík

Další rozhovor bode patriť Pepovi z Litoměřic.

1. Ahoj, predstav sa nám.

Josef: Ahoj párci tak jak v nadpisu víte tak moje jméno pochází ze severa čech kde vládnou krutý časy a hrůzovláda srpa a kladiva. Jinými slovy se jmenuju Josef Martin Čuřík. druhé jméno jsem si přidal sám a NE nejsem křtěnej a věřící. jen chci víc dárečků na svátek

2. Koľko jazdíš?

Josef: Nyní jsem nahodil Pída styl, nejezdím skoro vůbec kvůli škole a dalším okolnostem. Ale Pída narozdíl ode mě vyhrává závody .

3. Ským a kde jazdíš?

Josef: K fingerboardingu mě přitáhl rufi (Jiří Rúfus). Po pár letech se k nám přidal David Čepek a tak vzniklo litoměřické trio. Rufi ke konci uchcípává asi jako já ale sem tam s davidem zajedem do prahy si zajezdit. Jinak všechno se jezdí u mě doma, mám na to samostatnej stůl, ale ten ted spíš slouží na odležené učebnice, sešity a kabely.

4. Obľúbený trik a rampa?

Josef: nejradši mám bikerack a nějaký tailslidy a tak. Nejradši mám nollie heel a nollie flip.

5. Akých máš sponsorov?

Josef: tak sponsoři jsou KL wood a ghost fingerboards jsem fakt vděčnej za ně Hlavně to není sponsor jenom o tom že vám dá desky a tejpy, je to o tý komunitě a o lidech, srandě a kopě dalších věcí

6. Uspechy na súťažiach?

Josef: no jediný úspěch který by se dal zaznamenat je 2. místo ve fbr clubu v Praze na posledních závodech

7. Aký chceš dosiahnuť ciel vo fbingu?

Josef: cíl? chtěl bych aby všichni jezdci měli hodně prachů a hodně volnýho času a hodně dobrý nálady. abychom všichni jezdili na závody klidně až do usa a užívali by si toho jinak takovej malej osobní cíl by byl že bych byl pozván na battle at the harrics to by bylo žůžo

8. V akom programe striháš?

Josef: tady by se spíš hodil minulý čas stříhal jsem v sony vegas od 1 do nevím kolikátá verze je ted takže jenom vegas

9. Obľúbený rajder?

Josef: no můj oblíbený rider je samozřejmě pída stylem je pro mě nejlepší Vojta Freitag a David Čepek. takovej volšovej styl jako má ten vykouřenej pošuk z frýdku mýstku nemá nikdo a david to je klasika kickflip do noseslidu zná každý!

10. Pozdrav sa 😀

Josef: chtěl bych poděkovat všem co vydrželi číst tenhle román no a dál bych chtěl poděkovat davidovi čepkovi, rufimu, pak velký dík Kozlovi, protože bez něj bych si jezdil ještě před barákem na chodníku! dále Karimu za to jakej je Pán a celýmu pražskýmu klubu se super párečkama takže děkuju a doufám že se všichni uvidíme na FF 17! Pa

Radim Brunovský

Dnes bude mať priestor aj menej známy jazdec a to Radim Brunovský.

1. Ahoj Radime. Predsa len niesi Mike Schneider a preto by si sa mohol predtsaviť:D

Radim:  Čau, jsem Radim Brunovský, je mi 14let, bydlím ve Velkým Újezdu u Olomouce.

2. Kolľko už jazdíš?

Radim: Jezdím od roku 2008.

3. Obľúbený trik a rampa?

Radim: Nejvíc jezdím na railu, a nejoblíbenější trik je nosegrind noflip out.

4. Máš nejakého sponsora?

Radim: Čerstvě jezdím za novou značku na trhu Millmack fingerboards.

5. Aké máš nejalepšie umiestnenie na súťažiach?

Radim: Poslední umístění bylo v Brně 2011 kdy jsem skončil 2. od té doby sem ani na žádných jiných závodech nebyl.

6. V akom programe upravuješ videá, akú poslúchaš hudbu a čo robíš okrem fbingu ?

Radim: Stříhám v Sony Vegas pro 11.Poslouchám všechno co se mi nějakým způsobem líbí takže jak kytary tak rap, prostě cokoliv.Když nejezdím na fingeru tak jezdím na skatu nebo se věnuju natáčení.

7. kde a ským jazdíš ?

Radim: Doma jezdím sám, vždycky vytáhnu nějakou překážku a jen tak si se songem v uších jezdím.Jinak ve škole jezdí ještě 2 moji kamarádi s kterýma si jezdíme jen tak for fun.

8. Obľúbený rajder?

Radim: Oblíbenýho ridera nemám protože už ani tolik videí jako dřív nevychází ale vždycky se rád podívám na Kecyho nebo Píďu kteří maj super styl a skvělej park!

9. Kam to chceš dotiahnuť vo fingerboardingu?

Radim: Dotáhnout to nikam nechci, je to čistě zábava, odreagování.

10. Nejaké plány do budúcna ?

Radim: Chtěl bych točit videa a pořád se zdokonalovat v práci s kamerou a ve střihu, jeden plán ale mám a to je uspořádat Moravian contest vol.2 tak uvidíme jak to všechno dopadne.

11. Na záver sa podakuj a čo len chceš.

Radim: Velké díky tobě za rozhovor, Kecymu a Píďovi za to že mi zveřejňujou videa, všem co koukají na moje videa a baví je to, všem co dorazily na moravian contest.A budu hlavně rád když se na fbr scéně objeví zase někdo novej.Díky moc, mějte se, čau.


 

Honza Uhlíř

Dnes si budete môcť prečítať o Honzu Uhlirovi z Prahy!:)

Foto: Jakub Hofhanzl

1. Ahoj Honza, na žačiatok sa predstav tým, ktorý ťa nepoznajú:)

Honza: Čau, jmenuju se Honza Uhlíř, je mi 19 let, bydlím v Praze, kde studuju gympl.

2. Koľko už jazdíš?

Honza: Jezdím nějakejch 6 let, začínal jsem hezky s tech deckem, na kterým mě naučil ollie nákěj týpek, co se mnou byl na táboře a od tý dobry jsem to tam začal mrskat.

3. Tvoj obľúbený/neobľúbený trik a rampa.

Honza: Tak dřív jsem hrozně jezdil shove-ity, neříkam, že teď už ne, prostě pořád je to hrozně top a jsem rád, že to skoro nikdo neumí, že delám něco trochu odlišnýho. Jinak nedávno jsem se pořádně naučil hardflip, tak ten mě moc baví a switch bekik, ten naprosto žeru. Nemám rád flip, je to moc mainstream trik. Nemám žádnou oblíbenou rampu, všechny je nesnášim, když to tam nepadá.

4. Čo robíš okrem jazdenia?

Honza: V zimě se snažím jezdit hodně na hory, mám freeski lyže, takže piluju triky, občas i v Praze, když napadne sníh, ale letos je to slabota. Sem tam se projedu na skejtu, ale poslední dobou nemám moc čas na nic, protože maturuju a to jsou holt těžký časy.

5. Akých máš sponsorov?

Honza: Jezdím za woodguest, už poměrně dlouho. Každopádně bych v budoucnu chtěl jezdit třeba za Louis Vuitton a mít hroznou fame.


6. Tvoje úspechy na súťažiach.

Honza: Tak největší úspěch je výhra big mamy v tombole. Jinak ňáký první místo v Brně při otvíračce parku, 1. místo v Praze při otvíračce klubu, ještě pár výher v menších závodech. Nejvíc si cením loňskýho pozvání na Bath a taky 31. místa na předloňským ff, když postupovalo 30, to mi vykouzlilo úsměv na tváři.

7. Ským a kde najčastejšie jazdíš?

Honza: Nejčastěji jezdím se Standou, většinou u mě doma, přes Vánoce jsem se viděl párkrát s Mišinou, protože tu pracoval a teď tu i bydlí, takže budou zas určitě nějaký videa. Dřív jsem často chodil na Vyšehrad, ale to už je pryč. Když jsem začínal, tak u nás ve třídě jezdili ještě tři kluci, dokonce jsme si založili vlastní webový stránky, který byly jedu dobu docela i úspěšný (gybucrew.wbs.cz), ale časem to upadlo a zůstal jsem jen já. Stránky jsme nezrušil z nostalgie, je to občas docela sranda si to po takový době projíždět.

8. Na akom setupe jazdíš?

Honza: Můj setup je hrozně sexy, jako vždycky. Desku nebudu komentovat, snad za chvíli bude video, nechte se překvapit. Trucky starý sto let a kolečka taky, ještě od Winklera. Mrkněte na video s mým setupem, tam jsem se k tomu vyjádřil dostatečně řekl bych. 😀

9. Akú poslúchaš hodbu?

Honza: Poslouchám punk, hc a crust především. To mě baví. Ale jinak se Standou si jedeme těžký negerský beaty.

10. Na záver sa pozdrav, podakuj čo len chceš.

Honza: Chtěl bych pozdravit mýho felláka Standu a Marcela, pak taky určitě Píďu (už se mi po tobě stejská puso), všechny fellaz z EFC clubu, Dawsona, Mišinu a Marky, kteří jsou teď v Praze a stále jsme se spolu neviděli, Libora, pokud žije, Mácovýho tátu (protože máma už je ohraná), Žakyho bitch a Žakyho tepláky a vůbec všechny mý kámoše z fingerboardingu. Díky ti za rozhovor, čus.

Markéta Dočkalová

{jcomments on}Takže v starších rozhovoroch ste si mohli prečítať či už o známych jazdcoch alebo aj menej známych, no dnes to je iné. Bude to rozhovor s Markétou Dočkalovou, ktorá je pre mňa najlepšia jazdiaca baba na fingri a preto mi je veľkou poctou s ňou napísať rozhovor:)

1. Ahoj, aj keď ťa všetci poznajú určite sa nájdu aj takí, ktorý nie a tým by bolo dobre aby si sa predstavila 🙂

Markéta: Čauky, zdravím všechny fingerboadáky a i ty co jen tak přihlíží! Moje jméno je Markéta Dočkalová a je mi 16 let. Pocházím ze Šumperka, studuji grafický design

2. kde a s kým jazdíš ?

Markéta: No tak vetšinou doma s hudbou, haha. No a jinak na závodech, různých akcích s kamarády a tak:)

3. Koľko už jazdíš?

Markéta: Jezdím přibližně 6 let.

4. Určite si sa zúčastnila nejakých súťaží. Boli aj nejaké úspechy?

Markéta: Pár uspěchů bylo v pražském klubu na Proseku, kde padlo 2x první místo – EFC challenge serial a Fingerboard Encounter, za který jsem moc ráda! Video Contest v roce 2011. Na víc si teď z fleku nedokážu vzpomenout.

5. Za akých sponzorov jazdíš?

Markéta: Jezdím za Finga fingerboards, nejvíc spokojená. Děkuju Pído!

6. Obľúbený trik a rampa?:)

Markéta: Můj oblibený trik, taková klasika sw flip backside tailslide, ale teď nedávno mě začaly celkem bavit hardflipy, což u mě není zvykem. Rampa? huh, no ted to určitě bude krabice od mléka, protože nemám čas vytahovat nic jinýho. Ale nejoblíbenější určitě nizký hranatý rail a samozřejmě mramorová kostka.

7. Čomu sa venuješ okrem jazdenia?

Markéta: Věnuji se grafické tvorbě, fotím, občas si brnknu na kytaru a pomahám rodině ve Fitness Centru.

8. Nejaký tvoj ciel vo fingerboardingu?

Markéta: Nějaká lepší pozice na Fast Fingers. Jinak muj momentální cíl je natočit KONEČNĚ nové video.

9. Kde sa ti zatiaľ najlepšie jazdilo?

Markéta: Určitě na Mysticu, kde měl stánek BC. Taková pohodička venku, kousek skateboardový závod, skvělá atmosféra!

10. Na koniec sa ako každý pozdrav či poďakuj.

Markéta: Prvně děkuji moc Alexovi z fingerboardmag.cz za umožnění tohoto rozhovoru. Také všem fignerboarďákum, kteří stále jezdí a trošku udržují fignerboardovou scénu při životě. A snad se uvidíme na nějakých blízkých závodech!

 

 

Do kometu môžete písať tipi na ďalší rozhovor:)

Zun Pham Ngoc

{jcomments on}Zase sa vrátime do starej dobrej Prahy, kde na vás čaká další rozhovor so Zunom.

Foto: Marty Krávka

1. Tak Ahoj Zun na magu sa moc často neobjavuješ takže sa skús v skratke predstaviť nech sa o tebe ľudia dozvedia. 

Zun: Přeji hezký den všem příznivcům fingerbordingu. Jmenuji se Duong Pham Ngoc (foneticky mé jméno zní Zun), už mi táhne na 17 let, nyní studuji již druhým ročníkem na prestižním gymnáziu v Praze. Rád hraju na kytaru a mám rád německé klobásy. Na fingerboardu jezdím už cca 3-4 roky

2. Predstav nám tvoju kolobežku na ktorej jazdíš 😀

Zun: Můj aktuální setup se skládá z těchto věcí:Finga Fingerboards deck „Burned Letters“3 roky starý pár BRR truckůFlatFace BRR edition kolečkaa nějaký čierny tape

3. Teraz je zima a Vyšehrad není moc jazditelný, kde teraz a ským jazdíš?

Zun: Nejčastěji chodím s fingerboardem otravovat do restaurace s rychlým občerstvením v centru Prahy. Nejlepší zimní spot v Praze. Tam jezdím většinou s Araby. Pak čas od času v našem přenádnerném často navštěvovaném pražském fingerboard clubu, kde se mi nejlépe jezdí na BRR G9 parku.

4. Chodíš na súťaže? Umiestnuješ sa ?

Zun: Na soutěže dorážím vždycky, pokud je to v mých silách. Myslím, že nejlépe, co jsem se kdy umístil, bylo na nějakém challendži, Robin a Petr ŠkarId mě vyřadili a skončil jsem tehdy třetí

5. Akú poslúchaš hudbu a čo robíš vo voľnom čase okrem jazdenia?

Zun: Poslouchám hudbu, nemám však nějaký vyhrazený styl nebo skupinu, vždycky tak po měsíci zase začnu poslouchat něco nového, ale poslední dobou se zase vracím ke starým hitovkám, jak je to v dnešní době moderní. Takže classic rock, vážná hudba a pak tu nejlepší chlapeckou skupinu světaá One Direction. Mimo fingerboarding, hraji, jak už bylo zmíněno, na kytaru a občas si jdu zahrát kopanou

6. Obľúbený trik a rampa?

Zun: Můj oblíbený tríček, který už je můj oblíbený jen z toho důvodu, že ho Máca neumí, je ollie a pak switch flip FS Bluntslide. Oblíbená rampa? Asi bikerack:)

7. Čo je tvoja motivácia?

Zun: Když jsem s fingerboardingem začínal, (kolem sedmé třídy) hrozně rád jsem se koukal na videa z fast fingers a videa s Eliasem Assmuthem a chtěl jsem být stejně dobrý jako on Člověk ale každým dnem roste a s tím přibývají povinnosti a starosti a tudíž času věnovanému fingerboardingu taky ubývá, takže mě to spíš postupem času demotivuje než motivuje. Každopádně bylo vždycky mým snem být pozván na Battle at the Harrics a soupeřit s těmi největšími obry ve světě fingerboardingu, užít si tu podporu, když Timo zařve: „Make some noise for this guy!“ a taky si vychutnat takové ty typické německé hlášky naživo typu – Der Wah!! , You have to roll over the line a tak dále.

8. Ne jaký bänger čo si odišiel?

Zun: Matně si z nedávné doby pamatuji nějaký nollie inward heelflip FS bluntslide, bigspin out.

9. Obľúbený jazdec?

Zun: Můj oblíbený jezdec? hm, tak určitě Petr Ptáček, pak Nico Frank a Gary Chin. Myslím, že jsem se dočetl a zhlédl také video od nějakého Araba. Bohužel si nemohu vybavit jeho jméno, ale jeho styl je fakt parádní!

10. No a na koniec rozhovoru nemôže byť nič iné ako dakovačka:D

Zun: Na závěr bych rád poděkoval redakci fingerboardmagu za rozhovor, děkuji své matce, že mě přivedla na svět. Paní Mácové, že přivedla na svět Mácu. Dále bych chtěl poděkovat Arabské partě kromě Žákyho a pozdravuji vidláky z Liťáku, Holiče a Negra a všechny lidi, kteří ještě berou fingerboarding vážně a baví je a lidi na které jsem zapomněl.

Foto: Harald Schon