ASI Berlin No. 10

{jcomments on}Trvalo to hodně dlouho, ale legendární závody v Berlíně – ASI Berlin jsou zpět! 30.6.2018 se bude konat desátý ročník této super akce, jelikož letos nebude Fast Finger, jedná se o největší závody v Německu pro letošní rok.

Bohužel letos vychází Mystic Sk8 Cup na stejné datum jako ASI, tak bude účast českých jezdců v Berlíně slabší, ale i tak, bude to skvělá akce s 3 denním programem okolo. Viz FB akce ASI No. 10!

Fast Fingers 18 – výsledky + videa

{jcomments on}Další ročník mistrovství světa ve fingerboardingu Fast Fingers je za námi a jak už jistě víte, Petr Ptáček opět obhájil svůj titul. Na fingerboardové scéně je to nevídaný úspěch, protože nikomu předtím se ještě nepodařilo vyhrát třikrát a navíc za sebou.

Pořadí prvních šesti jezdců (kteří hráli Game of Skate) je následující:

1. Petr Ptáček

2. Valentin Lieber

3. Nico Frank

4. Berta Gutiérrez Díaz

5. Luca Woloszyn

6. Alex Christ

Pořadí všech 88 závodníků naleznete na oficiálních stránkách.

Video z finále od Martina Beckmanna z fingerboardTV.de a další videa od Martina, Filipa Žákovského a Martina Hluchého najdete níže.

Fast Fingers 18 LIVESTREAM!

{jcomments on}Jelikož odjíždíme na víkend na největší svátek fingerboardingu – mistroství světa Fast Fingers 18, neuvidíte zde žádný online přenos nebo textové zprávy. Nicméně pořadatelé na Vás myslí a z celého závodu bude již tradičně živý přenos, který zítra můžete sledovt na TÉTO ADRESE.

Containall fingerboard session – report

{jcomments on}9. května se sešli čeští jezdci v Praze v kulturním centru Containall při příležitosti prvních fingerboardových závodů roku 2015. Celá akce začínala v 13 hodin, avšak parky se stavěli už od půl dvanácté. Parky zajistilo Big Construction. Přivezli streetovej park Metropolitan City (můžete znát ze závodů Fingers of the Winter), Big Red Passion a tuto dvojici doplnil ještě Finga bowl. Jezdci měli spoustu času na trénink a my s Píďou a skaterem Jirkou Hronkem jsme mezitím dávali rozhovory České televizi. Ta by měla odvysílat v pořadu Gejzír reportáž o fingerboardingu (ještě nevíme kdy).

Po třetí hodině závod odstartoval na zmíněném streetovém parku. Nejdříve se jeli 2 kola jízd omezené 45 vteřinami, poté se sečetl počet bodů a do dalšího kola postupovalo 8 jezdců. Ti si poté ještě odjeli klasické jízdy – tentokrát už jen 40 vteřin. Čtyři nejlepší jezdci si to pak rozdali ve finále formou Game of Skate. Byli to Tomáš Máca, Vojta Buday, Martin Kohoutek a Juro Danko. Game to byla velmi vyrovnaná, ale nakonec z ní vylezl vítěz Tomáš Máca.

Ceny se udělovali až do 6. místa. Postarali se o ně sponzoři Big Construction, Containall, Yellowood, Ytrucks, Ywheels, Finga fingerboards, Oakwheels a Ghost, za což jim vřele děkujeme. Celkové pořadí Vám bohužel nesdělím, protože sem papír s výsledky propil někde na afterparty, nicméně zde je pořadí první šestky:

1) Tomáš Máca

2) Vojta Buday

3) Juro Danko

4) Martin Kohoutek

5) David Siegert

6) Robin Šťastný

Kromě závodění jsme si mohli užívat atmosféru úžasného umístění Containallu na břehu Vltavy s výhledem na Karlův most. Prostor nabízí příjemné posezení v čele s přepravním kontejnerem, předělaného na bar se zahrádkou na střeše. Pokud budete trávit čas někde poblíž, neváhejte toto místo navštívit. Více na http://containall.cz

Na závěr bych chtěl poděkovat všem sponzorům a organizaci, bez kterých by se závod nemohl konat a samozřejmě i závodníkům, bez kterých by se závod ani konat nemohl. Na závěr přikládám společnou fotku jezdců, kteří zůstali až do konce. Všechny ostatní fotky najdete buď na webu Finga fingerboards nebo na facebooku Big Construction. Přikládám také dvě skvělá videa o které se postarali Martin Kohoutek a Filip Žákovský.

Video od Martina Kohoutka:

Video od Filipa Žákovského:

Zítřejší závod v EFC klubu zrušen

{jcomments on}Pokud jste se chystali na zítřejší závod v pražském EFC klubu, věnujte pozornost této zprávě:

„OZNÁMENÍ O PŘESNUTÍ ZÁVODŮ EFC CHALLENGE SERIAL 7

S ohledem na dnešní zjištění havárie vody v předních prostorách klubu jsme nuceni oznámit, že se zítřejší závody EFC CHALLENGE SERIAL 7 ruší a budou přesunuty na jiný termín. V tuto chvíli nejsme schopni odhadnout, jak použitelné budou vnitřní prostory zítra. Proto pro návštěvníky, kteří si nestačí tuto zprávu včas přečíst připravujeme venkovní park na kterém bude možno jezdit pokud to počasí dovolí. Omlouváme se za takto pozdní oznámení, únik byl zjištěn dnes (Pátek 1.5.2015) ve 13.00h. Děkujeme za pochopení.“

Sledujte facebook EFC European Fingerboard Cup.

Fast Fingers 18 – registrace spuštěna!

{jcomments on}Převážně pro všechny, kdo se chystáte do Schwarzenbachu na mistrovství světa ve fbingu – registrace už byla spuštěna! Stačí vyplnit formulář a za měsíc vyrazit na západ. 😉 Jedná se o nezávaznou „předregistraci“ kde pouze dáte najevo, že máte zájem přijet a soutěžit, v případě velkého počtu zájemců bude výběr zúžen na menší množství jezdců. O potvrzení registrace budete informování mailem, ale myslím, že by neměl být problém se tam dostat.

Plakát na Fast Fingers 18!

{jcomments on}Květen je ve znamení fingerboardingu. Dokazuje to i datum dalšího mistrovství světa ve fingerboardingu Fast Fingers 18, na kterém logicky nesmí chybět loňský vítěz Petr Ptáček. Organizátoři pustili do oběhu nový barevný plakát, co na něj říkáte? Více info na fast-fingers.com.

Zdroj: fingerboardTV.de

Containall fingerboard session

{jcomments on}Ve spolupráci Fingerboard magazínu, Finga fingerboards, Big Construction a kulturního centra Containall se 9. května 2015 v Praze uskuteční open air fingerboardové závody Containall fingerboard session. Akce „pod širým nebem na břehu Vltavy“ se koná v centru Containall (sezonní kulturní centrum vytvořené z přepravního kontejneru) na adrese Cihelná 4, Praha 1 – Malá Strana. Otvíráme 13:00, závod začne v 15:00. Registrace probíhá na místě. Vstup a startovné zdarma!

Na místě se můžete projet na jednom z několika fingerboardových parků z dílny Big Construction (nebude chybět replika skateparku Štvanice), osvěžit se v baru, jež je součástí přepravního kontejneru, závodit o super ceny nebo se prostě kochat výhledem na nedaleký Karlův most. Ceny pro závodníky věnovali Big Construction, Finga fingerboards, Yellowood (Ywheels, Ytrucks), Oak wheels, Ghost fingerboards a KL-Wood.

Případnému dešti se budeme bránit zuby nehty, takže se nemusíte bát, že zmoknete. 🙂

V případě účasti se nezapomeňte potvrdit v události na Facebooku – https://www.facebook.com/events/1582748832001824/.

Kulturní centrum Containall – http://containall.cz/info

EFC Challenge Serial vol. 6

{jcomments on}Brány pražského EFC se 6. prosince znovu otevřou pro další díl ze série Challenge Serial – tentokrát již šestý. Registrace začíná v 11 hodin a samotný závod o dvě hodiny později. Vstup je 8 pětek.

Letos by se tam měli objevit kromě lokálů i nějaká zvučnější jména, tak se nechme překvapit.

 

Více informací najdete na stránkách klubu nebo na webu EFC Comunity.

Místo: European Fingerboard Club Prague, Čakovická 51, 190 00 Praha 9, Prosek