EFC Challenge Serial Vol. 8

{jcomments on}Pražský EFC klub se opět probudil k životu a na 25. června 2016 si připravil další ze série Challenge Serial, tentokrát s číslovkou 8. Určitě si nenechte ujít tenhle pohodovej sobotní contest s venkovní koupačkou! Registrace je zdarma a můžete vyhrát supr ceny a pokecat ze starýma známýma felákama. Takže v sobotu 25. na Křídlovický ulici v EFC klubu!

EDIT: Vyšla videopozvánka!

Battle at the Harrics #7 LIVE!

{jcomments on}Rok se s rokem sešel a máme tu opět Battle at the Harrics. V Berlíně se již po sedmé koná závod 64 nejlepších jezdců světa. Za naše končiny zde máme Honzu Uhlíře, Vojtu Budaye a dvojnásobného vítěze Petra Ptáčka.

20:24

BATH#7 již zná svého vítěze, kterým je Valentin Lieber. Čeští jezdci se letos bohužel neprosadili. Nejlépe dopadl Petr Ptáček, který vypadl v třetím kole. Pořadí prvních čtyř je následující:

1) Valentin Lieber (DE)

2) Tobias Stoll (DE)

3) Tommaso Busoni (IT)

4) Alex Christ (DE)

Deutchland trip

{jcomments on}Táborská partička okolo Lukáše Vořechovskýho se na konci května vydala do německého Schwarzenbachu na Fast Fingers 18. Kromě fástů ale uvidíte taky pojezd na místním parku nebo afterparty včetně RedBull Best Trick skate contest. Devíti-minutovou nálož uzavírá neuvěřitelnej drum set. Parádní!

3x bazar

{jcomments on}Po delší době se nám na mailech nastřádalo zase hromadu bazarových kousků. Pokud nechcete dával plnou palbu za některé komplety či překážky, věnujte pozornost následujícím třem prodávajícím.

Barbara nabízí:

„Ahoj, potřebuju se zbavit komplet vybavení za velmi nízkou cenu.  V nabídce jsou: 2 desky (woodguest a berlinwood),  nollie wheels blue, close up wheels g5, bollie wheels green, 2x rip tape + na obou deskách nově nalepený rip, bollie trucks, brr trucks 2,0 super silver, a velké množství matiček, šroubováky atd. , dále rampy BRR pole bank a BRR Box VI Originals Bonsei Jersey Original.

Prodávám pouze, protože se jíž fbr nevěnuji, vše je v kvalitním stavu Kdo by měl zájem, napište na baajii(zavináč)email.cz. Na ceně jsem ochotna se domluvit, víceméně jakkoli navrhnete, pošlu bližší fotky i info, které budete chtít. Odběr možný osobně v Českých Budějovicích nebo pošlu. 🙂 Jako bonus očekávejte velké množství samolepek a je možné prodat položky jednotlivě, pokud máte zájem jen o něco z nabídky.“

 

Standa píše:

„Ahoj, chtěl bych se zbavit nějakých ramp, desek a příslušenství na fingra. Důvodem je, že už tolik nejezdím jako dřív a tyhle věci tu jen leží. Některé věci jsou používané víc a některé vůbec (jde poznat na fotkách). Cenu bych stanovil dohodou a samozřejmě při koupi více věcí bude i sleva 🙂 Takže pokud má někdo zájem kontaktujte mne prosím buď na fb: Stanislav Yovzhiy nebo na emailu standyik(zavináč)seznam.cz a dohodnem se rozumně na ceně. Jinak nejlepší by to bylo při osobním předání někde v Praze nebo vám to zašlu na dobírku poštou.“

Fotky najdete ZDE.

 

Jakub Píše:

„Ahoj , před nějakým tím rokem jsem přestal jezdit na FB a rozhodl jsem se, že se konečně musím zbavit toho harampádí, co mi tu zbylo. Posílám foto, je toho dost – mj. velká plaza od Blackriver, spousta věcí, co jsem si ukutil sám, WinklerWheels i Substance, desky Finga, CloseUp, Snobstyle… Rád bych z toho trhnul alespoň zlomeček původní ceny, ale jak tak koukám, tak největší český fb portál za mých časů je mrtvý, jeho forum jakbysmet a ani na Vašem webu to tolik nefrčí. Trochu se mi zdá, že jsem asi prošvihl dobu a žádný peníz nemůžu čekat. Přesto bych se Tě chtěl zeptat, jestli existuje nějaký způsob – inzerce na bazarech moc nefungovala, asi budu muset mířit přesněji. Přece ale není možné, aby někdo pohrdnul Substancema, které normálně stojí přes tísícovku, za pětinu. Nebo tou Blackriver streetplazou, kterou bych poslal za šest stovek, i když stála dost přes dva tisíce! 🙂 Rád případně zašlu detailnější fotky. Díky za pomoc“

Kontakt: j.franek95(zavináč)gmail.com


Fingerboarding v pořadu ČT1 – Gejzír

{jcomments on}Česká televize se nám před nedávnem ozvala, že by do pořadu Gejzír chtěli natočit reportáž o fingerboardingu. Slovo dalo slovo a na květnové Containall fingerboard session jsme dali dohromady spoustu materiálu, ze kterého potom střihači vytvořili tuhle pěknou reportáž. Děkujeme především paní Čepelákové, která dala reportáž dohromady. 🙂

Po kliknutí na obrázek budete nasměrováni na web ČT. Reportáž začíná v čase 17:07.

Fast Fingers 18 – výsledky + videa

{jcomments on}Další ročník mistrovství světa ve fingerboardingu Fast Fingers je za námi a jak už jistě víte, Petr Ptáček opět obhájil svůj titul. Na fingerboardové scéně je to nevídaný úspěch, protože nikomu předtím se ještě nepodařilo vyhrát třikrát a navíc za sebou.

Pořadí prvních šesti jezdců (kteří hráli Game of Skate) je následující:

1. Petr Ptáček

2. Valentin Lieber

3. Nico Frank

4. Berta Gutiérrez Díaz

5. Luca Woloszyn

6. Alex Christ

Pořadí všech 88 závodníků naleznete na oficiálních stránkách.

Video z finále od Martina Beckmanna z fingerboardTV.de a další videa od Martina, Filipa Žákovského a Martina Hluchého najdete níže.

Fast Fingers 18 LIVESTREAM!

{jcomments on}Jelikož odjíždíme na víkend na největší svátek fingerboardingu – mistroství světa Fast Fingers 18, neuvidíte zde žádný online přenos nebo textové zprávy. Nicméně pořadatelé na Vás myslí a z celého závodu bude již tradičně živý přenos, který zítra můžete sledovt na TÉTO ADRESE.

Containall fingerboard session – report

{jcomments on}9. května se sešli čeští jezdci v Praze v kulturním centru Containall při příležitosti prvních fingerboardových závodů roku 2015. Celá akce začínala v 13 hodin, avšak parky se stavěli už od půl dvanácté. Parky zajistilo Big Construction. Přivezli streetovej park Metropolitan City (můžete znát ze závodů Fingers of the Winter), Big Red Passion a tuto dvojici doplnil ještě Finga bowl. Jezdci měli spoustu času na trénink a my s Píďou a skaterem Jirkou Hronkem jsme mezitím dávali rozhovory České televizi. Ta by měla odvysílat v pořadu Gejzír reportáž o fingerboardingu (ještě nevíme kdy).

Po třetí hodině závod odstartoval na zmíněném streetovém parku. Nejdříve se jeli 2 kola jízd omezené 45 vteřinami, poté se sečetl počet bodů a do dalšího kola postupovalo 8 jezdců. Ti si poté ještě odjeli klasické jízdy – tentokrát už jen 40 vteřin. Čtyři nejlepší jezdci si to pak rozdali ve finále formou Game of Skate. Byli to Tomáš Máca, Vojta Buday, Martin Kohoutek a Juro Danko. Game to byla velmi vyrovnaná, ale nakonec z ní vylezl vítěz Tomáš Máca.

Ceny se udělovali až do 6. místa. Postarali se o ně sponzoři Big Construction, Containall, Yellowood, Ytrucks, Ywheels, Finga fingerboards, Oakwheels a Ghost, za což jim vřele děkujeme. Celkové pořadí Vám bohužel nesdělím, protože sem papír s výsledky propil někde na afterparty, nicméně zde je pořadí první šestky:

1) Tomáš Máca

2) Vojta Buday

3) Juro Danko

4) Martin Kohoutek

5) David Siegert

6) Robin Šťastný

Kromě závodění jsme si mohli užívat atmosféru úžasného umístění Containallu na břehu Vltavy s výhledem na Karlův most. Prostor nabízí příjemné posezení v čele s přepravním kontejnerem, předělaného na bar se zahrádkou na střeše. Pokud budete trávit čas někde poblíž, neváhejte toto místo navštívit. Více na http://containall.cz

Na závěr bych chtěl poděkovat všem sponzorům a organizaci, bez kterých by se závod nemohl konat a samozřejmě i závodníkům, bez kterých by se závod ani konat nemohl. Na závěr přikládám společnou fotku jezdců, kteří zůstali až do konce. Všechny ostatní fotky najdete buď na webu Finga fingerboards nebo na facebooku Big Construction. Přikládám také dvě skvělá videa o které se postarali Martin Kohoutek a Filip Žákovský.

Video od Martina Kohoutka:

Video od Filipa Žákovského:

Zítřejší závod v EFC klubu zrušen

{jcomments on}Pokud jste se chystali na zítřejší závod v pražském EFC klubu, věnujte pozornost této zprávě:

„OZNÁMENÍ O PŘESNUTÍ ZÁVODŮ EFC CHALLENGE SERIAL 7

S ohledem na dnešní zjištění havárie vody v předních prostorách klubu jsme nuceni oznámit, že se zítřejší závody EFC CHALLENGE SERIAL 7 ruší a budou přesunuty na jiný termín. V tuto chvíli nejsme schopni odhadnout, jak použitelné budou vnitřní prostory zítra. Proto pro návštěvníky, kteří si nestačí tuto zprávu včas přečíst připravujeme venkovní park na kterém bude možno jezdit pokud to počasí dovolí. Omlouváme se za takto pozdní oznámení, únik byl zjištěn dnes (Pátek 1.5.2015) ve 13.00h. Děkujeme za pochopení.“

Sledujte facebook EFC European Fingerboard Cup.

Plakát na Fast Fingers 18!

{jcomments on}Květen je ve znamení fingerboardingu. Dokazuje to i datum dalšího mistrovství světa ve fingerboardingu Fast Fingers 18, na kterém logicky nesmí chybět loňský vítěz Petr Ptáček. Organizátoři pustili do oběhu nový barevný plakát, co na něj říkáte? Více info na fast-fingers.com.

Zdroj: fingerboardTV.de